Autor Wątek: Kto siedzi w smartfonach? doradźcie pilnie  (Przeczytany 26599 razy)

Offline qlopek999

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 0
I co kupiłeś? Ja szukam czegoś do 600zł i na razie mi wpadł P8 Lite :) Chyba dobry wybór w tej cenie?

Pozdrawiam
http://zrzuctenbalast.pl/
« Ostatnia zmiana: 13 Sie, 2016, 18:46:16 wysłana przez qlopek999 »

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 308
Mnie jeszcze zainteresował Zuk Z1 niby ma coś wspólnego z Lenovo i jeszcze Ulefone Future.
« Ostatnia zmiana: 10 Sie, 2016, 16:42:20 wysłana przez Skibodeptak »

Orange

  • Gość
Xiaomi ma do wyboru 2 języki l. Angielski lub chiński.  W każdej z opcji masz chińskie znaki, np nie ma przycisku "search" tylko krzaczki. Jesli czytasz coś po polsku to wycina całkiem polskie znaki i masz spacje zamiast nich. Kupiłem żonie redmi 3 pro. Żeby wgrać polski trzeba rootowac fona,  a najpierw trzeba się zarejestrować na jakimś bzdury forum żeby dostać punkty żeby Ci Xiaomi pozwoliło cokolwiek zrobić. Żeby zainstalować np Playstore trzeba się nagimnastykowac. Podsumowujac. Chciałem żonie kupić dobry telefon w fajnych pieniądzach. Wszelkie rzeczy o których pisałem są do zrobienia. Ale jakbyś chciał telefon do użytku z pudełka to nie polecam. Z powodu Miui a nie androida.

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Z powodu miui ja właśnie polecam. Tylko trzeba uważać gdzie się kupuje, bo niektórzy sprzedawcy sprzedają telefony z syfiastymi romami, niektórzy sprzedają z oficjalnymi (chińskimi) a niektórzy z romami polskimi (xiaomi.eu albo miuipolska). Trzeba wcześniej zapytać o to. Ja kupiłem u chińczyka i miałem polski rom wgrany.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Szukam czegos dla zony, bo jej S4 mini dogorywa.
Wpadl mi w oko Honor 5C.
Mial ktos z nim do czynienia?
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
Z powodu miui ja właśnie polecam. Tylko trzeba uważać gdzie się kupuje, bo niektórzy sprzedawcy sprzedają telefony z syfiastymi romami, niektórzy sprzedają z oficjalnymi (chińskimi) a niektórzy z romami polskimi (xiaomi.eu albo miuipolska). Trzeba wcześniej zapytać o to. Ja kupiłem u chińczyka i miałem polski rom wgrany.
True, ja zjebałem, źle kupiłem i mam angielski + chiński, a że jestem leniwy to nie doprowadziłem tego jeszcze do porządku.
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Elo, piszę tutaj co by nowego tematu nie zakładać.

Zastanawiam się nad rozwiązaniem problemu: polski numer komórkowy a wyjazd za granicę. Trochę osób stąd jest poza Polską więc może coś mi doradzą.

Czeka mnie dłuższy wyjazd za granicę a nie stawki roamingowe są jakie są itd. dlatego w miejscu docelowym będę miał inny numer. Chciałbym jednak pozostawić sobie ten polski który mam od kilku lat.
Zastanawiam się jak to zrobić aby nie generować sobie kosztów na numer, którego nie będę używał. Co myślicie nad przejściem na kartę (aktualnie mam abonament ale niedługo koniec umowy)? Z tego co sobie popatrzyłem wychodzi mi na to, że najlepiej będzie zrobić tak:
1. Numer zagraniczny do użytku "tam".
2. Polski numer przenieść do Virgin Mobile - chyba najtaniej z tych wszystkich ofert wychodzi, jakąś dychę miesięcznie.
Dobrze kombinuję czy ktoś ma lepsze rozwiązanie?

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Dobrze 👍 kombinujesz SMS zawsze będziesz mógł odbierać. A jak będziesz miał abonament z dobrym internetem to przez inne komunikatory se pogadasz za free.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline Zorro

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
  • Lose Balance
To i ja się podłączę. Szukam czegoś do 7-8 stów. Będzie do słuchania muzy, odbierania e-maili, umiarkowanego grzebania w necie, czasami zerknięcia na mapy (jak się zagubię w czeluściach Mokotowa). Do tego cyknięcie fotki od czasu do czasu (tylko żeby się potem udało odróżnić teściową od wielbłąda), skorzystanie z whats app i mobilet. Marzy mi się bateria, której nie trzeba ładować już w połowie dnia i żeby to się dało obsługiwać jedną ręką. Pomożecie? Zerkałem w sieci na Xiaomi Redmi 3S, Huawei P8 Lite, Sony Xperia Aqua M4... Wcześniej Miałem LG Spirit 4G i zły nie był, ale dupy nie urywał, no i bateria była taka se.
« Ostatnia zmiana: 04 Gru, 2016, 11:36:06 wysłana przez Zorro »

Offline krzy1125

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Zdecydowanie Xiaomi, ale pamiętaj, żeby wziąć wersję międzynarodową i nie dać sobie wcisnąć chińskiej, bo chińskie nie obsługują niektórych europejskich częstotliwości sieci komórkowej.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Przeciez jest http://xiaomi-france.com
i wysyłają do polski
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline Zorro

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
  • Lose Balance
Czyli zakładam, że Huawei P8 Lite nie ma podskoku? W międzyczasie napatoczyło mi się info o telefonach Doogee (konkretnie T6 Pro), wiecie coś o nich? Bateria wygląda imponująco, przynajmniej na papierze.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
P8 lite jak najbardziej, nie spotkałem posiadacza niezadowolonego. Paru znajomych ma. I na Amazonie nie drogi 170 💶
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Moja kobita ma P8lite, ogólnie jest bardzo fajny i bateria nawet sensownie trzyma (na pewno zdecydowanie lepiej niż w moim srajfonie), ale jak zapchasz pamięć to zaczyna mocno mulić, a nie jest ciężko go zapchać ;D

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Ja wygiąłem P8 Lite jak niosłem kolumnę, ale odgiąłem i znowu jest prosty w miarę. Generalnie spoko telefon. Podobno nawet go zalałem browarem. Nic po nim nie widać, wszystko działa i nie pamiętam tego więc podobno :D Do Xiaomi nie mam porównania.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
P8 Lite za chuja nie ma podskoku do Xiaomi, zwłaszcza w kwestii baterii. Zupełnie zapomniałem o tym, że mam powerbanka.
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Podobnie w tej kasie dostaniesz już 1920x1080 u Xiaomi, nie zwykłe HD. P8 Lite to spoko telefon, ale "bang for a buck" jest zdecydowanie po stronie Xiaomi.

Orange

  • Gość
@Pronounce
Ja od lat mam play na kartę (przeszedłem z abonamentu na kartę), głównie dlatego, że jestem w PL kilka razy do roku, a Play ma (lub miał kiedy wyjeżdżałem) najdłuższy okres, kiedy nic ci się nie dzieje z kartą (chyba z rok nieużywania). Jak jestem w PL to normalnie sobie doładowuję, smsy z kodami z banku mi normalnie przychodzą do UK, a na codzień mam abonament w angielskiej sieci (i dual- sim w telefonie)

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Dokładnie coś takiego zamierzam zrobić. Popatrzę oferty i zobaczymy.

Orange

  • Gość
Jak telefon z dual sim to polecam Xiaomi Redmi 3s pro.

Offline Zorro

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 30
  • Lose Balance
Podobnie w tej kasie dostaniesz już 1920x1080 u Xiaomi, nie zwykłe HD. P8 Lite to spoko telefon, ale "bang for a buck" jest zdecydowanie po stronie Xiaomi.

Xiaomi ma rozdzielczość 1920x1080? Wszędzie widzę 1280x720.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
@Pronounce
Ja od lat mam play na kartę (przeszedłem z abonamentu na kartę), głównie dlatego, że jestem w PL kilka razy do roku, a Play ma (lub miał kiedy wyjeżdżałem) najdłuższy okres, kiedy nic ci się nie dzieje z kartą (chyba z rok nieużywania). Jak jestem w PL to normalnie sobie doładowuję, smsy z kodami z banku mi normalnie przychodzą do UK, a na codzień mam abonament w angielskiej sieci (i dual- sim w telefonie)

Dokładnie tak miałem. Nawet byłem zarejestrowany w Playu. Ale latem będąc w Polsce w Play powiedzieli mi że nie znają ani mnie ani mojej żony. Dokumenty oczywiście mam w domu. Więc dałem sobie spokój z polskimi operatorami. Mam teraz abonament który działa wszędzie nawet w polsce. Telefon i internet 30gb.
40 euro i żadnych roamingów sringów, pojeździłem trochę po Europie i nawet centima więcej nie dopłaciłem.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
@Zorro gdzie chcesz kupić telefon? W PL czy może być u chińczyka?
Ja się wszystkimi kończynami podpisuję pod Xiaomi, sam mam Mi4c i jest to najlepszy tel jaki miałem. Od kwietnia ani razu mi się nie zawiesił, ani razu nie zresetował ani razu nie złapał zmuły.
"grałeś kiedyś w samoloty?"