Autor Wątek: Kolumna 112 - Harley Benton na V30 czy cos lepszego?  (Przeczytany 3343 razy)

Offline mwczesniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 163
Tak jak w temacie zastanawiam się nad zakupem kolumny 112 do blokowych warunków. Kolumna ma napędzać lampową końcówkę połączoną z POD HD400. Posiadam wersję 212 Harley Benton na V30 i jestem z niej w miarę zadowolony, ale potrzebuję czegoś mniejszego, więc rozważam nad jej młodszą siostrą http://www.thomann.de/pl/harley_benton_g112vintage.htm?ref=search_prv_2_2
Miał ktoś z Was styczność z tą budżetową 112? Jakie opinie, warto w to inwestować czy szukać coś innego? Osobiście rozmyślałem trochę nad jakimś innym głośnikiem niż V30 ze szczególnym uwzględnieniem Eminence The Governor lub CV-75. Jakieś sugestie odnośnie wyboru takiej paczki i głośnika do niej?

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 995
Miałem tą paczkę i gdybym nie robił sobie ISO Cab do domu to bym jej nie sprzedał. Głośnik V30 poleciał na sprzedaż z miejsca.
Ta w 1/3 otwarta paka po włożeniu Eminence The Tonker 150W brzmiała o wiele lepiej niż zamknięta 2x12. To był miód, malina

Posty połączone: 07 Cze, 2016, 09:33:02
Mam Governory, mam CV-75, ale Tonker do tej paki był idealny.
« Ostatnia zmiana: 07 Cze, 2016, 09:33:02 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline mwczesniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 163
Dzięki za odpowiedź. Na V30 była tak tragiczna czy najzwyczajniej w świecie wolisz Eminence? Możesz coś napisać odnośnie The Governor lub CV-75, bo w większości wątków to właśnie te dwa głośniki zbierają najlepsze opinie (szczególnie The Governor)? Szczerze, to o tym The Tonker 150W nawet nie myślałem. I jeszcze pytanie - gdzie zakupiłeś głośniki Eminence (tu na giełdzie, Thomann, ściągałeś z USA czy nabyłeś w jakimś sklepie w PL)?

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 995
Tonker zarzucił V30 takim warkotem i pierdalnięciem, że Celestion po 10 minutach uzywania poleciał na ebay. Tonker miał o wiele więcej ciała. Jak dla mnie najlepszy 150W głośnik
Governor - najlepszy głośnik do 80W jaki w życiu miałem gdzie przewaliłem sporo popularnych modeli. Rewela dół, świetna górka i środek tam gdzie powinien być. Dla mnie ideał
CV-75 - drugi najlepszy co do swojej wielkości, wyeliminowana górka w porównaniu do Governora. Mocno skupiony w środku z bardzo dobrym dolnym pasmem. Nie robi bum bum.
Głośniki kupowanie z Niemiec albo od Angielskiego dystrybutora.
INTERSTELLAR

Offline mwczesniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 163
Dzięki wielki za cenne informacje. To jeszcze jedno zapytanie. Do tej paczki 112 Harley Benton wstawiłeś Tonkera ze względu na moc, bo piszesz że najlepszy głośnik do 80 W to dla Ciebie Governor, czy też miałeś gdzieś akurat pod ręką ten model głośnika od Eminence. Mi aż 150 W głośnik nie jest potrzebny i tak się zastanawiam czy właśnie Governor nie byłby idealnym wyborem. Podejrzewam, że tej HB 112 nie testowałeś z Governorem, czy się mylę?

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
A nie chciałbyś 1x12 Maddoga?

Offline mwczesniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 163
@lwronk
Teoretycznie to się dopiero przymierzam do zakupu, więc badam rynek i różne warianty głośnikowe. Jednakże wrzuć jakiś link do tej kolumny (cena/jaki tam siedzi głośnik/sklejka czy MDF/miasto, w którym jest do odbioru). Może być na PW albo tutaj (jeśli moderacja pozwoli), to jeżeli ja nie będę zainteresowany, to może ktoś inny się zdecyduje.
Osobiście kusi mnie jeszcze ta Mesa z giełdy (wiem, że to 212, ale na nią mam G.A.S i to jedyna 212 jaką mógłbym kupić, ale raczej jest poza moim zasięgiem budżetowym).

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Tuner Harley Benton PT-500

Zaczęty przez Mat « 1 2 » Efekty

38 Odpowiedzi
30733 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Gru, 2012, 10:00:53
wysłana przez -thrill-seeker-
20 Odpowiedzi
14804 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sie, 2012, 14:07:17
wysłana przez Lukas
16 Odpowiedzi
10685 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Wrz, 2012, 17:49:42
wysłana przez davqoniu
15 Odpowiedzi
12345 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Wrz, 2012, 15:16:26
wysłana przez majkelk
0 Odpowiedzi
1280 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Paź, 2016, 15:05:14
wysłana przez bambaryla