Autor Wątek: „Najlepsze” oferty od Januszy biznesu  (Przeczytany 16246 razy)

Zomballo

  • Gość
Panowie ale pewnie nie jeden wymieniał pickupy, klucze itp. @lwronk było policzyć mu tyle co za całe wiosło od razu przekalkulowałby czy mu się opłaca taki biznes. Gdybym był szefem ferrari to bym januszowi opchną karoserię i jeszcze spoiler gratis dorzucił pod warunkiem, że zapłaciłby tyle ile ja chce. Gorzej wg. mnie wygląda pokraczne kopiowanie wyglądu innych niekomercyjnych lutników i sprzedawanie ich pod własnym szyldem. Nie wspomnę już o chińskich lutniczych kopiach.
Spoiler

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Nie wspomnę już o chińskich lutniczych kopiach.
Albo malezyjskich, jak ostatnio ;)...
Paczki z głów!

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Panowie ale pewnie nie jeden wymieniał pickupy, klucze itp. @lwronk było policzyć mu tyle co za całe wiosło od razu przekalkulowałby czy mu się opłaca taki biznes. Gdybym był szefem ferrari to bym januszowi opchną karoserię i jeszcze spoiler gratis dorzucił pod warunkiem, że zapłaciłby tyle ile ja chce. Gorzej wg. mnie wygląda pokraczne kopiowanie wyglądu innych niekomercyjnych lutników i sprzedawanie ich pod własnym szyldem. Nie wspomnę już o chińskich lutniczych kopiach.
Spoiler

Ale też odrzuciłem cenę ustaloną przez towarzysza Zaporowa. Tu nie o to chodzi. Zrozum, że wchodzenie w tego typu deale to proszenie się o kłopoty. Bo popsuć wizerunek jest zawsze łatwiej, niż go zbudować.

Zomballo

  • Gość
Czemu? Jak gita dobrze zrobiona to wytrzyma inne pickupy i osprzęt. No chyba ze konstrukcja mostu jest wspawana w body (np. kahler).

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Yup, takie deale robi się po znajomości, kiedy wiesz, że ten ktoś nie zapragnie nasrać Ci za kołnierz, ot tak bez powodu.

Mnie jeszcze rozwalają wszelakie przemalowane skajłeje, albo inne samoociosane niedoróbki Pana Krystiana, lat 16, który zapragnął być lutnikiem. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie to, że potem dostaje się ofertę takiej "Lutniczej" gitary pana o nazwisku NieWiem lub NiePamiętam. Nie można nazywać każdego przemalowanego mebla "lutniczym" :/

Czemu? Jak gita dobrze zrobiona to wytrzyma inne pickupy i osprzęt. No chyba ze konstrukcja mostu jest wspawana w body (np. kahler).

Ludzie potrafią się przypierdolić o ściśniętą sprężynkę... a teraz sobie pomyśl, że 90% nie potrafi nawet obsłużyć śrubokrętu.
To się samo prosi o kłopoty.
« Ostatnia zmiana: 24 Maj, 2016, 15:05:29 wysłana przez Johnny »
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Czemu? Jak gita dobrze zrobiona to wytrzyma inne pickupy i osprzęt. No chyba ze konstrukcja mostu jest wspawana w body (np. kahler).

Ale niech się kupującemu choćby dziurka na śrubkę od klucza krzywo wywierci, albo siodełko źle obrobi, albo śrubka od pickupa wywierci przesunięta o 1,5mm… mam wymieniać dalej, jakie drobiazgi mogą pójść nie tak? A jak bardzo do takich rzeczy ludzie potrafią się dowalić, to to forum jest najlepszym przykładem. :D Ba, płacąc 7-9 tys. zł., sam bym się czepiał takich rzeczy. A gwarantuję, że informacja „kupiłem korpus od Avernusa, niestety skopałem to i to”, bardzo szybko w internecie zmieni się w informację: „eee ludzie! Patrzcie, jaka chujoza w tych Avernusa!”.

Zomballo

  • Gość
No ale taki pan złota rączka może złapać za śrubokręt nawet przy pełnoprawnym instrumencie. Jak myślicie czy gdyby taki Pan Vai zadzwonił do Pana Ibaneza i poprosił most Sung Illa, pickupy Artec do nowego Jema to czy by mu odmówili? Myśle że nie ale doradzili by jednak został przy edge i dimarzio. ;)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Panowie ale pewnie nie jeden wymieniał pickupy, klucze itp. @lwronk było policzyć mu tyle co za całe wiosło od razu przekalkulowałby czy mu się opłaca taki biznes. Gdybym był szefem ferrari to bym januszowi opchną karoserię i jeszcze spoiler gratis dorzucił pod warunkiem, że zapłaciłby tyle ile ja chce. Gorzej wg. mnie wygląda pokraczne kopiowanie wyglądu innych niekomercyjnych lutników i sprzedawanie ich pod własnym szyldem. Nie wspomnę już o chińskich lutniczych kopiach.
Spoiler

W moim poczuci dbania o wizerunek firmy strzeliłbys sobie w stopę takim podejściem. Albo jesteś "kimś" i szanujesz efekty swojej pracy, albo wyrobnikiem napierdalającym nie przymierzając na wtryskarce i jebie Ciebie co sie z tym bedzie dalej działo byle kasa sie zgadzała. Otóż taka skorpua źle złozona bedzie na pierwszy rzut oka Tobie wystawiała laurkę i to Ty musiałbyś sie tłumaczyć ze to nie Twoja robota ze tylko skorupę sprzedałeś. Pomyśl teraz patrzac przez pryzmat "internet kłamie" ilu by Tobie uwierzyło, jak szybko image firmy by spadło.

Posty połączone: 24 Maj, 2016, 15:26:17
No ale taki pan złota rączka może złapać za śrubokręt nawet przy pełnoprawnym instrumencie. Jak myślicie czy gdyby taki Pan Vai zadzwonił do Pana Ibaneza i poprosił most Sung Illa, pickupy Artec do nowego Jema to czy by mu odmówili? Myśle że nie ale doradzili by jednak został przy edge i dimarzio. ;)

W czasie naszego "zlotu" miałem bardzo sensowną i wydaje sie owocną rozmowe z Tomasem odnosnie jego gitar, jego pomysłów itp. Były tam miedzy innymi rozmowy własnie tego typu "dlaczego własciwie chcesz to gówno na podstrunnicę" czy wiesz cos czego my nie wiemy czy o co chodzi. Zapytałem wprost czy chcesz wiosło, które zagra jak chcesz, czy ma wyglądać tak jak Ty chcesz bo wizerunek i takie tam...
Nawet ci wielcy guru gitary jak wspomniany Vai nie muszą sie znać, im ma to brzmieć i byc wygodne. Ci którzy wiedzą tak na 100% co chcą i dlaczego to chcą to osobliwe wyjatki.
Uważam ze wcale nie jest słuszne zgadzanie sie na wszystko tylko dla kasy.
« Ostatnia zmiana: 24 Maj, 2016, 15:26:17 wysłana przez commelina »

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Czemu? Jak gita dobrze zrobiona to wytrzyma inne pickupy i osprzęt. No chyba ze konstrukcja mostu jest wspawana w body (np. kahler).

No mimo wszystko trochę inaczej to działa. Wiesz o ile wystarczy się pomylić z wymiarowaniem pod most, żeby gitara nie była w stanie stroić?

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Panowie info z pierwszej ręki, Nikodem nie jest już właścicielem "tej" gitary i aukcja na alle cos tam nie jest jego aukcją.
Musze odszczekać co powiedziałem.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 755
Nawet ci wielcy guru gitary jak wspomniany Vai nie muszą sie znać, im ma to brzmieć i byc wygodne.
Z obejrzanych/przeczytanych wywiadów z tzw. tuzami wyłania się jeden obraz: generalnie to prawie nic nie wiedzą o swoim sprzęcie - czyli co już tam jest. A już, żeby wiedzieć dlaczego tam jest i jak tam się dostało, to całkowite y-y ;)
Paczki z głów!

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 775
Właśnie dostałem ofertę zamiany mojego Lootnicka na tego Mercera, oczywiście musiałbym mu dopłacić. Noooope :D

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Nawet ci wielcy guru gitary jak wspomniany Vai nie muszą sie znać, im ma to brzmieć i byc wygodne.
Z obejrzanych/przeczytanych wywiadów z tzw. tuzami wyłania się jeden obraz: generalnie to prawie nic nie wiedzą o swoim sprzęcie - czyli co już tam jest. A już, żeby wiedzieć dlaczego tam jest i jak tam się dostało, to całkowite y-y ;).

Grajo nie p...? :D

Zomballo

  • Gość
Uważam ze wcale nie jest słuszne zgadzanie sie na wszystko tylko dla kasy.
I to jest super podsumowanie tematu. Można zamknąć. ;) :P :)

Offline bonedeth

  • Gaduła
  • Wiadomości: 141
Jest tu ktoś z Morąga / Olsztyna? Wiosło Nikodema z 6000 zeszło już na 4500 dobra okazja może ktoś by ograł?
Spoiler

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Przynajmniej juz nie jest jak Blackat Skervesen Mayones
B ( o ) ( o ) B S

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
No. A jak zrobisz na odpierdol to wyjdzie "Steven Mercer Blackmachine 7s, nie skervesen, nie blackat, nie mercedes, nie polonez, nie kultywator, nie rozrzutnik"

Schodzicie Panowie z tematu trochę :P
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline Testorrob

  • Gaduła
  • Wiadomości: 275
    • Testor na myspace
U mnie tego typu historii było dużo, bo gitar w swoim czasie przerzuciłem sporo, ale pamiętam jak dzisiaj propozycję wymiany za mojego Jacksona RR1 na stare BMW :)
A ostatnio koleś wysłał mi linka do swoich aukcji, żebym sobie coś wybrał na wymianę. Dodam, że wśród nich były głównie jakieś stare znoszone ciuchy. Zatem pomysłowość ludzka nie zna granic....

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Dodam, że wśród nich były głównie jakieś stare znoszone ciuchy.

MrJ? :D

Offline Myxu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 267
Czemu? Jak gita dobrze zrobiona to wytrzyma inne pickupy i osprzęt. No chyba ze konstrukcja mostu jest wspawana w body (np. kahler).

Do tego co rzekli elwronk i Commelina dodam tylko że pytasz się o to na forum na którym się ludzie potrafią przypierdalać że masz kwadratowe dziury do okrągłych pipaków ;)

Offline Testorrob

  • Gaduła
  • Wiadomości: 275
    • Testor na myspace
Dodam, że wśród nich były głównie jakieś stare znoszone ciuchy.

MrJ? :D

Chyba nie :) , ten koleś: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/11fHF/
Jak widać towarku na wymiany sporo!

Offline frost07

  • Gaduła
  • Wiadomości: 318
Dodam, że wśród nich były głównie jakieś stare znoszone ciuchy.

MrJ? :D

Chyba nie :) , ten koleś: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/11fHF/
Jak widać towarku na wymiany sporo!

Miałem podobnego pacjenta. Chyba chciał ode mnie sterownik midi korga albo footswitch do engla i kazał sobie coś wybrać z jego ofert. A tam kurde łuk, strzały, bombki na choinkę, kamizela :D
'-'


Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
"Oreze i zęby dzika,doskonałe na naszyjniki, lub do ekspozycji. Zamiana na coś ciekawego, lub sprzedaż. Niektóre mają już gotowe otwory. Do negocjacji. Całość lub na sztuki. 30zł"

Negocjowałbym.