Autor Wątek: Komputer do nagrywania gitary  (Przeczytany 9941 razy)

Offline Andres

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 20
Odp: Komputer do nagrywania gitary
« Odpowiedź #25 01 Maj, 2016, 12:58:15 »
Ja narzekam tylko na to ze duzo fajnych darmowych pluginow jest dostępna tylko na win.

Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244
Odp: Komputer do nagrywania gitary
« Odpowiedź #26 14 Maj, 2016, 12:05:40 »
Więc mam standardowe pytanie dot. laptopa. Mam zamiar wydać nie więcej niż 2.8K
Celuję w ASUSa X555Lj-XO697T na Win 10 http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/asus-x555lj-xo697t-w10.bhtml#pytania
To co chce mieć w lapku to na pewno i5, min. 1T dysk HDD, obowiązkowo SSD (przekonałem się, że warto). Niestety ten lapek ma tylko 4GB RAMu, dodatkowo możliwość rozbudowy tylko do 8 GB. Czy te 4 GB RAMu przytka mnie? Trochę nagrywam, używam głównie Fruity Loopa, Cubase z Addictive Drumsem itp. W gry raczej nie gram ;)
Jak karta dźwiękowa poleci HD500.
Czy ta konfiguracja nie zacznie mnie wkurwiać po dwóch miesiącach? Są inne rozwiązania z dyskiem SSD, wtedy niestety albo cena leci o wiele wyżej niż chce wydać, albo HDD jest zewnętrzny czego też nie chcę.
Bardziej fachowe pytanie: wymyśliłem sobie, że wymienię od razu kość RAMu na 8 GB, a tą z laptopa wsadzę do laptopa synka. W Asusie jest tylko jeden slot na RAM. Kości RAMu są na 1,35V i 1,5 V. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć, jaka kość jest w ASUSie (jakie napięcie)? W DELLu, do którego ma iść kość z ASUSA jest kość  na 1,35V. Trochę zawiłe, ale średnio w tym siedzę, a w sklepach nie zawsze trafi się na gościa z przynajmniej podstawową wiedzą o sprzedawanym towarze.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Komputer do nagrywania gitary
« Odpowiedź #27 14 Maj, 2016, 12:36:59 »
4Gb ram to malo. 8 minimum musi byc jak chcesz perkusje i inne VSTi uzywac.

Orange

  • Gość
Odp: Komputer do nagrywania gitary
« Odpowiedź #28 14 Maj, 2016, 15:25:24 »
Szajsung robi kości akceptujące obydwa napięcia jak to pomoże. Lepiej mieć 2 sloty - 2 kości po 4 Gb są tańsze w zakupie niż jedną 8. Przynajmniej mi tak wyszło.

Offline szu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
Odp: Komputer do nagrywania gitary
« Odpowiedź #29 16 Maj, 2016, 19:08:59 »
Nie wiem jak w laptopach ale normalnie 2 kości działając w dual channel dają też przewagę wydajności.
If you are able to drift properly, you simply look much cooler than your mates.

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Odp: Komputer do nagrywania gitary
« Odpowiedź #30 16 Maj, 2016, 22:48:16 »
Więc mam standardowe pytanie dot. laptopa. Mam zamiar wydać nie więcej niż 2.8K
Celuję w ASUSa X555Lj-XO697T na Win 10 http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/asus-x555lj-xo697t-w10.bhtml#pytania
To co chce mieć w lapku to na pewno i5, min. 1T dysk HDD, obowiązkowo SSD (przekonałem się, że warto). Niestety ten lapek ma tylko 4GB RAMu, dodatkowo możliwość rozbudowy tylko do 8 GB. Czy te 4 GB RAMu przytka mnie? Trochę nagrywam, używam głównie Fruity Loopa, Cubase z Addictive Drumsem itp. W gry raczej nie gram ;)
Jak karta dźwiękowa poleci HD500.
Czy ta konfiguracja nie zacznie mnie wkurwiać po dwóch miesiącach? Są inne rozwiązania z dyskiem SSD, wtedy niestety albo cena leci o wiele wyżej niż chce wydać, albo HDD jest zewnętrzny czego też nie chcę.
Bardziej fachowe pytanie: wymyśliłem sobie, że wymienię od razu kość RAMu na 8 GB, a tą z laptopa wsadzę do laptopa synka. W Asusie jest tylko jeden slot na RAM. Kości RAMu są na 1,35V i 1,5 V. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć, jaka kość jest w ASUSie (jakie napięcie)? W DELLu, do którego ma iść kość z ASUSA jest kość  na 1,35V. Trochę zawiłe, ale średnio w tym siedzę, a w sklepach nie zawsze trafi się na gościa z przynajmniej podstawową wiedzą o sprzedawanym towarze.

Ja mam lapka z takimi parametrami tylko że z samym dyskiem SSD. Te 4 Gb ram to faktycznie biednie. Przy bardziej paliwożernych pluginach     przy 10 ścieżkach się tnie, ale do prostych kawałków z raczej amatorskim miksem na 6-10 sciażek na których zapinam podstawowe wtyczki, jakos daje radę.

Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244
Odp: Komputer do nagrywania gitary
« Odpowiedź #31 19 Maj, 2016, 17:32:35 »
Dzięki za pomoc. Temat się rozwiązał. Kupiłem na i7, 12 GB RAMu, 128 SSD i 1T HDD. Mam nadzieję, że na jakiś czas da radę.


Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244
Odp: Komputer do nagrywania gitary
« Odpowiedź #33 28 Cze, 2016, 19:45:40 »
Już nieaktualne, ale dzięki za poradę ;)