Autor Wątek: i-Rig Android  (Przeczytany 2172 razy)

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 283
i-Rig Android
« 05 Lip, 2016, 14:31:28 »
Witam.
Próbuję nieco powiększyć możliwości mojego działkowego przenośnego rigu (składającego się z ampluga). Chciałbym wykorzystać telefon (Galaxy Note 4). Ze studiów w necie wnioskuje, że mam 3 możliwości I-Rig UA, i-Rig HD-A, i I-Rig 2. Z tego co rozkminiłem I-Rig UA jest od razu gotowy do grania bo ma najszerszą wersję amplituba, ale HD ma lepszą jakość dźwięku choć trzeba do niego dokupić za 100zł AmpliTube for Samsung Pro Audio, bo dołączony do urządzenia Amplitube Free ma tylko jeden piec i nie da się za bardzo metal tone z niego wyciągnąć. Może ktoś coś poradzi jaki zestaw byłby najlepszy. Sprzętu będę używał praktycznie wyłącznie na słuchawkach. Może do szybkiego nagrywania pomysłów.

Offline Ad

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 69
Odp: i-Rig Android
« Odpowiedź #1 11 Lip, 2016, 22:48:31 »
Mam i-Rig 2 i dokupiony jakiś pakiet, żeby mieć więcej wzmacniaczy i efektów. Zagrałem na tym 4 razy. Raz żeby się zdziwić jakie to kiepskie i dokupić wzmacniaczy z nadzieją, że będzie lepiej, drugi raz żeby się przekonać, że jest jeszcze gorzej, trzeci raz żeby mieć 100% pewności, że to jednak wywalona kasa. Czwarty raz przed chwilą. Sam interface wydaje się być ok, poćwiczyć można, ale:
-szumy (noise gate jako pierwszy efekt w linii to podstawa)
-latencja jest lekko odczuwalna
-przy szybkim kostkowaniu po prostu gubi dźwięki - przez chwilę myślałem, że po prostu gram tak marnie, ale nagrałem na innych interfejsach i wszystko było ok
-piece crunch/lead/metal (dokupione) to prawie to samo, brzmi jak pierdzący clean (aczkolwiek same piece clean i elementy modulacyjne i pogłosowe są przyjemne)
Nie wiem ile z powyższego to kwestia interface, ile Amplitube, ile samego Androida (u mnie Galaxy Note 4 z aktualnym systemem), a ile zbyt wygórowanych oczekiwań względem przesterowanych brzmień.

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 283
Odp: i-Rig Android
« Odpowiedź #2 12 Lip, 2016, 10:49:12 »
No to pas. Dzięki za odpowiedź. Wiec na razie do mobilnego grania nic ampluga nie przebija:-)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
5047 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Paź, 2013, 12:04:01
wysłana przez rusiu
2 Odpowiedzi
2579 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Wrz, 2016, 21:20:02
wysłana przez szu