Autor Wątek: Marshall 2203KK - Kerry King  (Przeczytany 29610 razy)

Offline Fungus

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Odp: Marshall 2203KK - Kerry King
« Odpowiedź #25 16 Mar, 2010, 18:50:51 »
5150 tranzystorowo? ^^ dopreeee... Ja nie widzę sensu w Marshall KK. Jeśli podoba ci się brzmienie slayera to JCM800 i tyle... Nawet jeśli nie wystarczy Ci gaina to podpinasz DS-1 lub TS-9 i masz spokój, tak przynajmniej robił pan kerry zanim marshall wydał wzmak dla napalonych fanów slayera. Czytałem kiedyś artykuł, że Kerry King używa również MXR-10 band eq, aby osiągnąć swój sound.

Offline Bloo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
Odp: Marshall 2203KK - Kerry King
« Odpowiedź #26 16 Mar, 2010, 19:14:00 »
5150 tranzystorowo? ^^ dopreeee... Ja nie widzę sensu w Marshall KK. Jeśli podoba ci się brzmienie slayera to JCM800 i tyle... Nawet jeśli nie wystarczy Ci gaina to podpinasz DS-1 lub TS-9 i masz spokój, tak przynajmniej robił pan kerry zanim marshall wydał wzmak dla napalonych fanów slayera. Czytałem kiedyś artykuł, że Kerry King używa również MXR-10 band eq, aby osiągnąć swój sound.
Nie żeby 2203kk brzmiał inaczej niż jcm800... no ale okej. I to nie jest wzmak dla napalonych fanów slayera, tylko doskonała maszyna do ciężkiego grania.

Offline Fungus

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Odp: Marshall 2203KK - Kerry King
« Odpowiedź #27 16 Mar, 2010, 19:22:54 »
Dobra w skrócie chodzi mi o to, że się nie opłaca...
2203KK nie ma loopa to jest zwykła JCM800 + boost i noise gate a to samo można osiągnąć dokupując noise gate np. boss ns-2 + mxr 10 band eq.

Offline Bloo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
Odp: Marshall 2203KK - Kerry King
« Odpowiedź #28 16 Mar, 2010, 19:29:07 »
Dobra w skrócie chodzi mi o to, że się nie opłaca...
2203KK nie ma loopa to jest zwykła JCM800 + boost i noise gate a to samo można osiągnąć dokupując noise gate np. boss ns-2 + mxr 10 band eq.
No to taki JCM 800 wychodzi... ponad 1500zł drożej od KK ;]

2203kk - 4,5k nowy, 2203 re-issue nowy 5,3k + chyba 600zł za MXR10eq + około 300zł ns-2 (nie wiem dokładnie ile).

Więc gdzie się nie opłaca?

Offline Fungus

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Odp: Marshall 2203KK - Kerry King
« Odpowiedź #29 16 Mar, 2010, 19:38:04 »
Ano właśnie tu, że o ile mi wiadomo JCM800 ma pętle a KK nie ma :) po drugie za pomocą osobnego noise gate mamy więcej możliwości a po 3 nie jestem pewny ale tego boosta chyba nie da się przełączyć za pomocą fs... no i na koniec te tribale na marshallu to dla mnie jak cadillac z tribalami na masce ;p

Offline Bloo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
Odp: Marshall 2203KK - Kerry King
« Odpowiedź #30 16 Mar, 2010, 19:50:37 »
Ano właśnie tu, że o ile mi wiadomo JCM800 ma pętle a KK nie ma :) po drugie za pomocą osobnego noise gate mamy więcej możliwości a po 3 nie jestem pewny ale tego boosta chyba nie da się przełączyć za pomocą fs... no i na koniec te tribale na marshallu to dla mnie jak cadillac z tribalami na masce ;p
Jak ktoś nie używa pętli, to po co dopłacać 700zł do samego wzmacniacza, ze 300zł do bramki (więcej niż jedno pokrętło nie jest potrzebne w tym urządzeniu, a najlepszym przykładem jest rocktronowy hush) i 600zł do EQ. Poza tym ta dyskusja wydaje się bez sensu - najpierw napisałeś, że zwykły jcm800 wychodzi taniej, a gdy udowodniłem Ci, że nie wyskakujesz z większymi możliwościami nojzigejta i pętlą... a na końcu czepiasz się tribali... a i jeszcze w inym temacie piszesz, że nie lubisz marszczali bo kojarzą Ci sięz green day i czymś tam jeszcze. ;]

Offline Fungus

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Odp: Marshall 2203KK - Kerry King
« Odpowiedź #31 16 Mar, 2010, 19:56:12 »
No nie bardzo... od początku podkreślam, że 2203KK<JCM800 mimo ceny. Jaki kolwiek muzyk grający live używający bynajmniej chorusa powinien korzystać z pętli, bo z przodu brzmi ch*jowo. Co do tego noise gate to faktycznie został zaprojektowany tak aby stykał do wzmaka ale tak czy siak kiedyś można sprzedać wzmaka a noise gate zostanie. MXR oprócz tego, że jest doskonałym boosterem podbija sygnał lepiej niż booster 2203KK.

Offline Bloo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
Odp: Marshall 2203KK - Kerry King
« Odpowiedź #32 16 Mar, 2010, 20:01:09 »
No nie bardzo... od początku podkreślam, że 2203KK<JCM800 mimo ceny. Jaki kolwiek muzyk grający live używający bynajmniej chorusa powinien korzystać z pętli, bo z przodu brzmi ch*jowo. Co do tego noise gate to faktycznie został zaprojektowany tak aby stykał do wzmaka ale tak czy siak kiedyś można sprzedać wzmaka a noise gate zostanie. MXR oprócz tego, że jest doskonałym boosterem podbija sygnał lepiej niż booster 2203KK.
"Dobra w skrócie chodzi mi o to, że się nie opłaca..."

cytuję Ciebie ;] Więc jak to jest? Lepiej wydać 1400zł więcej bo się to opłaca? ;)

Jak dla mnie do typowego napierdalania 2203kk jest niszczycielem. Jest fajniejszy od dopalonej osiemsety w tych klimatach.

Offline Fungus

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Odp: Marshall 2203KK - Kerry King
« Odpowiedź #33 16 Mar, 2010, 20:07:19 »
Hehe, źle mnie rozumiesz od początku ;)
Na czym kerry grał zanim Jim Marshall zaproponował mu sygnature? Tak właśnie na JCM800 + MXR10band eq...
Dopłacając te 1400zł masz to samo co w 2203KK + Nie skończoną ilość możliwości własnie dzięki tej pętelce, a jeśli jesteś typowym hardkorem(których obecnie już nie ma bo nawet hardkorowe zespoły dopalają swoje wzmaki nawet tubescreamerem) i wystarcza Ci wzmak + paka + gitara to fucktycznie wtedy nie ma sensu ;)

Offline Bloo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
Odp: Marshall 2203KK - Kerry King
« Odpowiedź #34 16 Mar, 2010, 20:14:43 »
Hehe, źle mnie rozumiesz od początku ;)
Na czym kerry grał zanim Jim Marshall zaproponował mu sygnature? Tak właśnie na JCM800 + MXR10band eq...
Dopłacając te 1400zł masz to samo co w 2203KK + Nie skończoną ilość możliwości własnie dzięki tej pętelce, a jeśli jesteś typowym hardkorem(których obecnie już nie ma bo nawet hardkorowe zespoły dopalają swoje wzmaki nawet tubescreamerem) i wystarcza Ci wzmak + paka + gitara to fucktycznie wtedy nie ma sensu ;)
Jeżeli head miałby wbudowaną dopałkę, to by mi wystarczyło. W tej chwili mam dopałka->head->kolumna i jest mi z tym dobrze. Planuję jakąś kaczkę jeszcze wstawić po drodze, phasera van hajlena i delay - prawdopodobnie carbon copy (i wcale nie w pętlę, bo w linii bardziej mi się podoba). Więc dla wielu pętla to zbędna rzecz. No chyba, że wrzucasz w nią wszystkie efekty? ;)

Offline Fungus

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Odp: Marshall 2203KK - Kerry King
« Odpowiedź #35 16 Mar, 2010, 21:03:05 »
Nie... sam jadę na kaczce, chorusie i delayu ale wolę mieć efekty w pętli. To już teraz nie gadamy o wzmaku tylko o preferencjach, ja wolę mieć efekty w pętli bo w linii dla mnie gorzej brzmią i tyle :)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Marshall 2203KK - Kerry King
« Odpowiedź #36 16 Mar, 2010, 21:05:51 »
Czytając ostatnie parę postów, mam wrażenie, że ktoś chce sprzedać equalizer sygnowany przez jednego z gitarzystów pewnej kapeli na S. Tego bardziej skąpo obdarzonego owłosieniem na głowie.
« Ostatnia zmiana: 16 Mar, 2010, 21:09:08 wysłana przez mondomg »

Offline Bloo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
Odp: Marshall 2203KK - Kerry King
« Odpowiedź #37 16 Mar, 2010, 21:08:52 »
Nie... sam jadę na kaczce, chorusie i delayu ale wolę mieć efekty w pętli. To już teraz nie gadamy o wzmaku tylko o preferencjach, ja wolę mieć efekty w pętli bo w linii dla mnie gorzej brzmią i tyle :)
No każdy ma już swoje zdanie - ja wolę delaya i phasera w linii, chorusa nie lubię w ogóle. Co nie zmienia faktu, że jak ktoś nie potrzebuje pętli, a chce mieć brzmienie w okolicach jcm800, to nie ma potrzeby dopłacać, do reissue dopałek i nojzigejów tylko brać KK.

Czytając ostatnie parę postów, mam wrażenie, że ktoś chce sprzedać equalizer sygnowany przez jednego z gitarzystów pewnej kapeli na S. Tego bardziej skąpo obdarzonego owłosieniem na głowie.
Jeszcze 8 postów. i się przekonamy ;)

Offline Fungus

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Odp: Marshall 2203KK - Kerry King
« Odpowiedź #38 16 Mar, 2010, 21:22:54 »
Hehe, nie wiem z kąd macie ten problem ze sprzedażą ;) boosta mam w piecu a jakbym chciał coś sprzedać to bym nie wchodził na forum gitarowe tylko na aledrogo lub eBaya.

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Odp: Marshall 2203KK - Kerry King
« Odpowiedź #39 16 Mar, 2010, 21:41:06 »
Wiesz, często widać tu takie sytuacje że ktoś się rejestruje i posty lecą lawinowo do 20-21 i pojawia się nagle temat w dziale sprzedam... Sam odniosłem dokładnie takie samo wrażenie... Ale jeśli tak nie jest to sorki :D

Offline Fungus

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Odp: Marshall 2203KK - Kerry King
« Odpowiedź #40 16 Mar, 2010, 21:52:13 »
pożyjemy - zobaczymy ;)

Offline Bloo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
Odp: Marshall 2203KK - Kerry King
« Odpowiedź #41 16 Mar, 2010, 21:53:34 »
Wiesz, często widać tu takie sytuacje że ktoś się rejestruje i posty lecą lawinowo do 20-21 i pojawia się nagle temat w dziale sprzedam... Sam odniosłem dokładnie takie samo wrażenie... Ale jeśli tak nie jest to sorki :D
jeszcze tylko 6. gdyby z offtopicu się naliczały, to już byśmy poznali cel ;D

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Marshall 2203KK - Kerry King
« Odpowiedź #42 17 Mar, 2010, 18:34:40 »
Hehe, nie wiem z kąd macie ten problem ze sprzedażą ;)
Żarty, żarciki.

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: Marshall 2203KK - Kerry King
« Odpowiedź #43 17 Mar, 2010, 19:11:18 »
Dopłacając te 1400zł masz to samo co w 2203KK + Nie skończoną ilość możliwości własnie dzięki tej pętelce, a jeśli jesteś typowym hardkorem(których obecnie już nie ma bo nawet hardkorowe zespoły dopalają swoje wzmaki nawet tubescreamerem) i wystarcza Ci wzmak + paka + gitara to fucktycznie wtedy nie ma sensu ;)
hm, wychodzi na to, że jestem jakimś człowiekiem pierwotnym, skoro gram na wspomnianym schemacie gita->head->paka (czasem jeszcze delay wsadzam w pętlę, o ile nie zapomnę np zasilacza na koncert ;) ). i, o dziwo, napierdalam na czymś takim metal. :) a jeśli ktoś potrzebuje kompaktowego sprzętu do napierdalania, bez żadnych chorusów itp. to bierze wersję KK, oszczędza 1,5k i jest zajebiście szczęśliwym człowiekiem.

ale, co najważniejsze:
Jaki kolwiek muzyk grający live używający bynajmniej chorusa powinien korzystać z pętli, bo z przodu brzmi ch*jowo.
PRZYNAJMNIEJ :facepalm:
do widzenia.

Offline Fungus

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Odp: Marshall 2203KK - Kerry King
« Odpowiedź #44 17 Mar, 2010, 20:48:37 »
Heh daję Ci przykład: Muzyk Hard-Rockowy korzystający z 4-5 efektów w kostkach. Jak myślisz włoży je w pętlę czy w linię? Od początku piszę, że jcm800 ma więcej możliwości za którą trzeba dopłacić...

Offline Bloo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
Odp: Marshall 2203KK - Kerry King
« Odpowiedź #45 17 Mar, 2010, 20:58:30 »
Heh daję Ci przykład: Muzyk Hard-Rockowy korzystający z 4-5 efektów w kostkach. Jak myślisz włoży je w pętlę czy w linię? Od początku piszę, że jcm800 ma więcej możliwości za którą trzeba dopłacić...
Wiesz... dorobienie pętli wyjdzie taniej niż te 700zł które trzeba na dzień dobry za nią zapłacić. A w przypadku KK masz już wbudowaną bramkę i booster, gdzie do zwykłej trzeba za to dodatkowo dopłacać.

Offline Fungus

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Odp: Marshall 2203KK - Kerry King
« Odpowiedź #46 17 Mar, 2010, 21:03:13 »
Wszystko by było złoto ale czy masz taką opcje w footswitchu, aby włączać/wyłączać tego boosta?? Nie wyobrażam sobie biegać koło pieca podczas koncertu no chyba, że byś miał od tego jakiegoś ziomka :))

Offline Bloo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
Odp: Marshall 2203KK - Kerry King
« Odpowiedź #47 17 Mar, 2010, 21:09:55 »
Wszystko by było złoto ale czy masz taką opcje w footswitchu, aby włączać/wyłączać tego boosta?? Nie wyobrażam sobie biegać koło pieca podczas koncertu no chyba, że byś miał od tego jakiegoś ziomka :))
Jak ktoś gra metal... to nie wyłączy zapewne tego boosta. Poza tym, to nie jest wzmacniacz do tego aby być kurwa mać uniwersalny, tylko rwać dupę już na wysokości szyi.

Ps. główna różnica - KK ma na końcówce lampy KT88, zamiast EL34 z zwykłego 2203.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Marshall 2203KK - Kerry King
« Odpowiedź #48 17 Mar, 2010, 21:10:33 »
Cytuj
Muzyk Hard-Rockowy korzystający z 4-5 efektów w kostkach. Jak myślisz włoży je w pętlę czy w linię?

"kierowca czerwonego Forda dojezdza do skrzyzowania. jak myslisz, skreci w lewo czy moze zawroci?"

;D ;D ;D

nosz kurde. ja mam wrazenie ze chcesz sie wykrecic od tego, ze napisales bzdure na poprzedniej stronie. bo jak ktos chce petle, to se kupi JCM800 z petla, a jak nie, to kupi sobie JCM800 bez petli. chyba ze jest jakis tok rozumowania ktorego nie znam :D
Łe tej.

Offline Fungus

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Odp: Marshall 2203KK - Kerry King
« Odpowiedź #49 17 Mar, 2010, 21:17:32 »
hehe dobrze mnie rozumujesz, poprostu teraz muszę bronić swoje zdanie bo kolega Bloo twierdzi iż JCM800 się nie opłaca podczas gdy ja nadal uważam, że jest to lepsze rozwiązanie szczególnie dla muzyka który potrzeuje własnie tę pętlę... Co do powerampu to zmieniasz biasa i wkładasz sobie KT88 ale po co to komu, da się wogóle w polsce kupic KT88? Osobiście uważam, że marshall to firma EL34 bo swoją sławę rozwineli na ampach z tymi własnie valvami a jeśli nie pasuje komuś marshallowskie brzmienie to po co wogóle pchać się w tę firmę ;d ? Nie będę dłużej o tym dyskutował każdy ma prawo do swojego zdania - ja wasze szanuję ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
3197 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Paź, 2008, 13:14:08
wysłana przez DeathMaster
11 Odpowiedzi
5801 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Gru, 2009, 19:29:14
wysłana przez Muchatek
45 Odpowiedzi
25489 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lut, 2010, 15:51:18
wysłana przez DeathMaster
2 Odpowiedzi
1760 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Wrz, 2013, 08:51:47
wysłana przez Arconio
28 Odpowiedzi
15879 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lut, 2018, 12:49:06
wysłana przez OMSON