Autor Wątek: Astronomia  (Przeczytany 27253 razy)

Offline Arearrot

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
    • biżuteria swarovski
Astronomia
« 31 Mar, 2016, 19:43:37 »
je??li interesuje was astronomia na pewno zastanawiali??cie si�? czy istnieje ??ycie we wszech??wiecie, macie jakie?? zdanie na ten temat??
« Ostatnia zmiana: 15 Maj, 2016, 19:26:01 wysłana przez Yony »

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 503
  • Venus as a goodboi
Odp: astronimia
« Odpowiedź #1 31 Mar, 2016, 19:59:11 »
Już po cichu liczyłem, że ktoś założył astronomiczny kącik na serio, a tu kolejny bot :(
[no dobra, nie na serio, ale "astronimiczny" chociaż :D]

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: astronimia
« Odpowiedź #2 31 Mar, 2016, 20:03:30 »
Już po cichu liczyłem, że ktoś założył astronomiczny kącik na serio, a tu kolejny bot :(
[no dobra, nie na serio, ale "astronimiczny" chociaż :D]

Możesz kontynuować temat, ja chętnie poczytam.
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Odp: astronimia
« Odpowiedź #3 01 Kwi, 2016, 00:56:29 »
Ależ drogi kolego bocie, to o co pytasz ma tyle związku z astronomią, co gra na kontrabasie z tematyką niniejszego forum! Życiem pozaziemskim zajmuje się raczej astrobiologia, astronomia zaś skupia się na aspektach istnienia ciał niebieskich jako takich.

W sumie to wyjebać post bota, poprawić tytuł wątku i będzie o czym pogadać.

P.S. - @Johnny jak ja ci kurwa tego teleskopu zazdraszczam...

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: astronimia
« Odpowiedź #4 01 Kwi, 2016, 08:32:10 »
A ja to mam taki swój mały problem z ew zyciem pozaziemskim. Chodzi mi o odniesienie do religii. Niby nigdzie nikt o tym nie pisał. Jest jednak wzmianka o synach boga którzy mieli spłodzić z ziemskimi kobietami olbrzymów. Ale skoro niby stworzeni zostalismy na wzór i podobieństwo to jak by sie to miało do istot które mogą niekoniecznie nas przypominać. Czy dlatego niektóre fakty znaleziska sa obarczone totalna tajemnicą, bo ludzie nie są gotowi na ich poznanie ? Jest taka ksiazka Zakazana Archeologia ciekawe rzeczy i intrygujące.

Po za tym jakim marnotrawstwem byłoby gdybysmy byli sami we wszechswiecie ;)
Cytat z filmu Kontakt z którym trudno sie nie zgodzić.
« Ostatnia zmiana: 01 Kwi, 2016, 08:36:15 wysłana przez commelina »

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: astronimia
« Odpowiedź #5 01 Kwi, 2016, 09:21:52 »
@Dun niepotrzebnie. Maly, używany Newton z zarysowanym lustrem, dałem za niego grosze. Marzy mi się synta 8, ale z Warszawy i tak niczego nie zobaczę... Z takim sprzętem i z taką miejscówką, to mogę sobie co najwyżej księżyc pooglądać.



Na wakacje zanabędę sobie jakiś porządniejszy okular, a potem może jakiegoś MAKa, czy coś kieszonkowego.
« Ostatnia zmiana: 01 Kwi, 2016, 09:32:35 wysłana przez Johnny »
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Odp: astronimia
« Odpowiedź #6 01 Kwi, 2016, 09:26:06 »
A ja to mam taki swój mały problem z ew zyciem pozaziemskim. Chodzi mi o odniesienie do religii. Niby nigdzie nikt o tym nie pisał. Jest jednak wzmianka o synach boga którzy mieli spłodzić z ziemskimi kobietami olbrzymów. Ale skoro niby stworzeni zostalismy na wzór i podobieństwo to jak by sie to miało do istot które mogą niekoniecznie nas przypominać. Czy dlatego niektóre fakty znaleziska sa obarczone totalna tajemnicą, bo ludzie nie są gotowi na ich poznanie ? Jest taka ksiazka Zakazana Archeologia ciekawe rzeczy i intrygujące.

Po za tym jakim marnotrawstwem byłoby gdybysmy byli sami we wszechswiecie ;)
Cytat z filmu Kontakt z którym trudno sie nie zgodzić.

Jak by tak przecedzić mitologie grecką z upiększeń to by się wiele zgadzało z synami Boga i olbrzymami czy tam Nefilimami.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Odp: astronimia
« Odpowiedź #7 01 Kwi, 2016, 09:31:56 »
Tylko, że tytuł wątku brzmi: Astronimia, nie mam pojęcia co to jest. Bot Was strolował!
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: astronimia
« Odpowiedź #8 01 Kwi, 2016, 10:13:09 »
Nie strolował tylko jak słusznie Johny zauważył, podsunał temat. Cywilizacja w gruzach a Tobie tylko krzywe klucze w dupie :P

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: astronimia
« Odpowiedź #9 01 Kwi, 2016, 20:53:26 »
Panowie, ta "wielka" świecąca kulka na wschodzie (i lekko na południe), która wyraźnie odróżnia się od gwiazd na niebie, to Jowisz. :) Teraz jest jego pora roku i będzie wschodził wcześnie i "świecił" mocno.

Spoiler
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Odp: astronimia
« Odpowiedź #10 01 Kwi, 2016, 21:47:49 »
@Dun niepotrzebnie. Maly, używany Newton z zarysowanym lustrem, dałem za niego grosze. Marzy mi się synta 8, ale z Warszawy i tak niczego nie zobaczę... Z takim sprzętem i z taką miejscówką, to mogę sobie co najwyżej księżyc pooglądać.

( Obraz usunięty.)

Na wakacje zanabędę sobie jakiś porządniejszy okular, a potem może jakiegoś MAKa, czy coś kieszonkowego.

Wiesz, to jest tak, że jak policzyłem co bym chciał obserwować i żeby to robić z sensem, to musiałbym wymienić jedną z gitar na to.  :D Miejsce by się może znalazło, ale nie chcę w to włazić za bardzo, bo jeszcze rzucę granie. ;)

Póki co kończy się na obserwacjach z apką na ajfą i poznawaniu nieba.

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: astronimia
« Odpowiedź #11 01 Kwi, 2016, 22:10:40 »
No niestety, optyka jest cholernie droga, ale ja wyszedłem z założenia, że lepiej mieć coś, niż nie mieć nic i kupiłem badziew za grosze - nie żałuję, kiedyś zamienię na lepszy. Czasem można wyrwać okazje i w 1k można się zmieścić z sytną 6 i okularem z wyższej półki, a na tym można już nieźle pośmigać - mi by wystarczało, tylko musiałbym gdzieś wozić tę kobyłę, bo z Warszawy to nie ma co oglądać.

Nie wiem na co się napaliłeś, ale w gruncie rzeczy ważniejsze jest niebo niż teleskop. :D Z opustoszałych terenów górskich zobaczysz więcej przez jakąś lornetkę 10x50, niż ja 8" teleskopem ze stolicy.
« Ostatnia zmiana: 01 Kwi, 2016, 22:15:40 wysłana przez Johnny »
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline Saint2013

  • Gaduła
  • Wiadomości: 234
  • Jupi aj ej madafaka !
Odp: astronimia
« Odpowiedź #12 01 Kwi, 2016, 22:51:21 »
Johnny, a Nibiru wypatrzyłeś ? ;-)
Miało być jak zawsze a wyszło...zajebiście :-)

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: astronimia
« Odpowiedź #13 02 Kwi, 2016, 00:09:53 »
Johnny, a Nibiru wypatrzyłeś ? ;-)

Ciężko będzie, bo Daewoo już nie istnieje, ale będę się rozglądał.
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 503
  • Venus as a goodboi
Odp: astronimia
« Odpowiedź #14 02 Kwi, 2016, 00:44:42 »
@Dun niepotrzebnie. Maly, używany Newton z zarysowanym lustrem, dałem za niego grosze. Marzy mi się synta 8, ale z Warszawy i tak niczego nie zobaczę... Z takim sprzętem i z taką miejscówką, to mogę sobie co najwyżej księżyc pooglądać.

( Obraz usunięty.)

Na wakacje zanabędę sobie jakiś porządniejszy okular, a potem może jakiegoś MAKa, czy coś kieszonkowego.

Wiesz, to jest tak, że jak policzyłem co bym chciał obserwować i żeby to robić z sensem, to musiałbym wymienić jedną z gitar na to.  :D Miejsce by się może znalazło, ale nie chcę w to włazić za bardzo, bo jeszcze rzucę granie. ;)

Póki co kończy się na obserwacjach z apką na ajfą i poznawaniu nieba.

Spokojnie można zacząć obserwacje, mając porządną lornetkę - spokojnie starczy np. 7x50 - spokojnie można oglądać księżyce Jowisza, sporo obiektów z "katalogu Messiera" - Galaktyka Andromedy, Wielka Mgławica w Orionie; sporo z czego bez problemu nawet w dużym mieście przy dobrej pogodzie.

Spoiler
« Ostatnia zmiana: 02 Kwi, 2016, 00:46:51 wysłana przez gizmi7 »

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Odp: astronimia
« Odpowiedź #15 02 Kwi, 2016, 00:50:22 »

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 503
  • Venus as a goodboi
Odp: astronimia
« Odpowiedź #16 02 Kwi, 2016, 01:07:27 »
Ogólnie bardzo polecam AstroNet - nie wiem, jak dziś, ale parę lat temu to był największy polski portal okołoastronomiczny; jego baza danych jest megalegitna i wiedza sensownie pogrupowana - znam przypadki osób, które dotarły do finału (ba, nawet kojarzę, że ktoś był laureatem) Olimpiady Astronomicznej opierając swoją wiedzę głównie na Astronecie plus "Astronomii Ogólnej" Rybki (bo jednak trochę liczenia jest na OA).

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: astronimia
« Odpowiedź #17 02 Kwi, 2016, 01:15:27 »
@Dun, pytasz o lornetki? :D
« Ostatnia zmiana: 02 Kwi, 2016, 01:34:40 wysłana przez Johnny »
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Odp: astronimia
« Odpowiedź #18 02 Kwi, 2016, 01:31:47 »
W zasadzie, jak macie jakieś konkretne propozycje na początek, to chętnie poczytam. :>

A na co się napaliłem? Nie pamiętam, było to już chwilę temu. Wiem, że było już zautomatyzowane i przygotowane pod astrofoto. Ofc kupno wiosła wygrało. :D

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: astronimia
« Odpowiedź #19 02 Kwi, 2016, 11:16:22 »
Zależy czy chcesz poznać niebo, czy poczytać ciekawostki i czegoś się dowiedzieć. Dla mnie podstawą do obserwacji jest stellarium - symulator nieba, dzięki niemu wiem co mam szanse zobaczyć danego dnia o danej godzinie.
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: astronimia
« Odpowiedź #20 02 Kwi, 2016, 21:45:34 »
Że też to zawsze musi być latający talerz XDD
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: astronimia
« Odpowiedź #21 22 Kwi, 2016, 21:59:04 »


Ech, muszę sobie kupić coś porządniejszego... Tyle ciekawości do obejrzenia, a ja nie mam czym oglądać :<
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.
Odp: astronimia
« Odpowiedź #22 22 Kwi, 2016, 23:05:00 »
Ja mam jakiegoś Bressera, ojciec mi kiedyś dawno temu kupił. Nawet daje radę, ale w mieście w opór słabo, bo jasno jak skurwesyn. Ale Mgławicę w Orionie całkiem elo swojego czasu bylo widać :)
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: astronimia
« Odpowiedź #23 22 Kwi, 2016, 23:14:27 »
Skylux?

Posty połączone: 22 Kwi, 2016, 23:27:09
http://www.lightpollutionmap.info/

Chyba najważniejsza strona dla każdego obserwatora nieba ;)
« Ostatnia zmiana: 22 Kwi, 2016, 23:27:09 wysłana przez Johnny »
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Odp: astronimia
« Odpowiedź #24 24 Kwi, 2016, 00:11:12 »
Ja tam studiowałem astronomię i powiem wam że cały urok miła jak po pierwszym roku trzeba zdać Matematyczne Metody Astronomii, mające huja wspólnego z romantycznym wyobrażeniem astronoma, które człowiek w sercu nosi.