Autor Wątek: Wysyp botów  (Przeczytany 34785 razy)

Orange

  • Gość
Odp: Wysyp botów
« Odpowiedź #25 01 Kwi, 2016, 19:01:44 »
I tu cię zaskoczę. Moja klawiatura nie obsługuje literki "z" z kreską. Włącza jakąś dziwną opcję i kropka. Poza tym, panie kolego XXI wiek sprawia, że piszemy z różnych stron świata, więc niekoniecznie używając - jak sam zauważyłeś - klawiatury laptopa mamy możliwość użycia polskich liter. Interpunkcja jest sprawą dyskusyjną. To co Ty, szanowny Grammar Nazi, uważasz za błąd, bo nie ma przecinka - 12 lat temu, kiedy np. ja kończyłem szkołę nie było błędem.

Nie zmienia to faktu, że przyjemniej się czyta wypowiedzi nawet wielokrotnie złożone jeśli znaki interpunkcyjne są w odpowiedznich miejscach.

Wracając do kreseczek i ogonków jeszcze - po internecie krąży tekst, w którym połowa liter jest zastąpiona cyframi. Pod spodem jest komentarz, że mózg ludzki "podtyka" poprawnw wyrazy na zasadzie skojarzeń ilości znaków i ich podobieństwa graficznego. Tylko problem jest taki, że trzeba dużo czytać, żeby mózg pracował w ten sposób. Co sugeruje mi pewną tezę, jeśli Ty masz problem z przeczytaneim tekstu bez ogonków...

Spoiler
« Ostatnia zmiana: 01 Kwi, 2016, 19:06:58 wysłana przez Orange »