Autor Wątek: Gra na monitorach studyjnych  (Przeczytany 19098 razy)

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Odp: Gra na monitorach studyjnych
« 31 Mar, 2016, 12:57:08 »
Posiadam POD pińcet podłogę. Nagrywam  na Cubase  7 ( na Reaperze nie nagrywałem ).  Wybierając w opcjach Cubase na wejściu i wyjściu  Poda  jest praktycznie zerowa latencja przy nagrywaniu gitar. Odsłuch tego co nagrywamy jest wtedy  bezpośrednio z wyjść  Podowych  (słuchawki lub wyjścia liniowe na odsłuchy). Nie zaznaczam głośniczka żeby mieć odsłuch  na ścieżce w Cubasie bo wtedy sygnał sie dubluje i słychać kichę .Co innego jak wybiore  w Cubase  na wyjściu kartę którą mam w kompie (stary Sound Blaster 4 ) i na wejściu POD wtedy muszę na ścieżce  zaznaczyć głośniczek  co by mieć odsłuch co nagrywam i wtedy jest już problem z ustawieniem latencji ( najniżej udało mi sie ustawić 4ms). Nie wiem jak jest w Reaperze, ale jeżeli można wybrać jak w Cubasie Poda jako kartę muzyczna na wejściu i wyjściu to nie ma problemu z latencją przy nagrywaniu gitary. Takie kombinacje można robić pod sterownikami Asio4all. Tam można załączać i odłączać wejścia i wyjścia w moim przypadku dwóch kart muzycznych jednocześnie - wewnętrznej Sound blaster 4 i zewnętrzej POD 500. Ale ostatnio korzystam tylko z pińcetki
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
22 Odpowiedzi
18895 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Wrz, 2012, 00:52:40
wysłana przez Bielack
0 Odpowiedzi
2639 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Wrz, 2018, 19:23:31
wysłana przez bonedeth
3 Odpowiedzi
4352 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Gru, 2018, 14:04:43
wysłana przez Eregeth