Autor Wątek: Przedwzmacniacz gitarowy do 2000 zł  (Przeczytany 2564 razy)

Offline fuse23

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Przedwzmacniacz gitarowy do 2000 zł
« 16 Lut, 2016, 21:48:37 »
Witam wszystkich.

Mam zamiar kupić sobie przedwzmacniacz do domowego grania i nagrywania swoich utworków, od brzmień czystych, przez klasyczny heavy metal, po cięższe klimaty :lol:
Wymóg: uniwersalność brzmieniowa  ;)
Nagrywać będę liniowo, wpięty do Focusrite Scarlett Solo, dalej jakieś efekty, symulacje paczek itd.

Mam na oku 4 przedwzmacniacze:

-MG Vulture preamp (nówka, gwarancja, w zestawie footswitch)
-ENGL E530 (używany)
-Rocktron Voodu Valve (używany)
-Tech 21 Sansamp PSA 1.1 (używany)
-Laney Ironheart IRT-STUDIO (używany i tak, wiem, że to ogólnie wzmacniacz)


Najbardziej jestem przekonany do zakupu i wsparcia naszego rodzimego MG, jednak potrzebuję opinii. Czy ktoś go posiada (ewntualnie wzmak MG Vulture), może polecić i mógłby podesłać jakieś próbki?
Chyba, że polecacie coś innego?

Pozdrawiam   :)

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Lepiej ze stajni Marka poszukaj używek, na nówce sporo stracisz, a jak się czegoś na tym forum nauczyłem to to że w sumie nie ma sprzętów na życie :) No chyba że gitary, te mogą grać od chooja ;)

I co do uniwersalności to Vulture będzie dobrym strzałem IMO także polecam :) Sansampa na oczy żem nie widziałem także się nie wypowiem, tylko tak się zacząłem zastanawiać czy nie powinieneś mieć przypadkiem do takich nagrywek czegoś a'la Two Notes żeby lampy pracowały pod normalnym obciążeniem (sorki jeżeli głupoty wypisuję ;) )

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Lepiej ze stajni Marka poszukaj używek, na nówce sporo stracisz, a jak się czegoś na tym forum nauczyłem to to że w sumie nie ma sprzętów na życie :) No chyba że gitary, te mogą grać od chooja ;)

I co do uniwersalności to Vulture będzie dobrym strzałem IMO także polecam :) Sansampa na oczy żem nie widziałem także się nie wypowiem, tylko tak się zacząłem zastanawiać czy nie powinieneś mieć przypadkiem do takich nagrywek czegoś a'la Two Notes żeby lampy pracowały pod normalnym obciążeniem (sorki jeżeli głupoty wypisuję ;) )

To tylko preamp. Wypisujesz.

Rozumiem że jakiegoś widzimisie co do brzmienia nie masz? Bo to co wymieniłeś to tak trochę spory rozrzut.
Ja bym brał engla. Stara sprawdzona konstrukcja. Żre.
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
Dla mnie Vulture bardzo spoko. Jak będziesz brał nówkę Marek może ci zrobić customa. Koles w 3 mieście wziął totalnego moda podobno.

1 - Fender Twin
2 - JCM 800
3 - Mesa DR
4 - jakiś QWA szatan

Dla mnie stockowy Vulture robi. Mam używam fajnie śmiga ni i masz 4 kanały w tym każdy opcję dodatkową czyli 8 opcji kreowania brzmienia na pełnym każdym kanale osobna korekcją.

Używka 1200zł średnio jak trafisz rackową wersję.

Offline fuse23

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Jakiegoś większego widzimisię nie mam, bo brzmienia wszystkich, z tego co znalazłem, mi się podobają (nie wliczając Vulture, którego próbek w internetach brak  :-\ )

Co do tego full moda, bardzo mnie to zaintrygowało, ale pewnie wykroczyłoby ponad budżet ;) Najwyżej napiszę do Pana Marka i zapytam co i jak. Ten ENGL też kusi... jeszcze przemyślę, poczekam, bo nie mam większego ciśnienia ;) kasa nie zając... może uciec :lol:

A jeszcze co do tego Vultura, to jak to jest z dopalaniem? Bardzo potrzebuje tego, warto? Czy większej potrzeby nie ma? ;)
« Ostatnia zmiana: 17 Lut, 2016, 11:39:29 wysłana przez fuse23 »

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
Jakiegoś większego widzimisię nie mam, bo brzmienia wszystkich, z tego co znalazłem, mi się podobają (nie wliczając Vulture, którego próbek w internetach brak  :-\ )

Co do tego full moda, bardzo mnie to zaintrygowało, ale pewnie wykroczyłoby ponad budżet ;) Najwyżej napiszę do Pana Marka i zapytam co i jak. Ten ENGL też kusi... jeszcze przemyślę, poczekam, bo nie mam większego ciśnienia ;) kasa nie zając... może uciec :lol:

A jeszcze co do tego Vultura, to jak to jest z dopalaniem? Bardzo potrzebuje tego, warto? Czy większej potrzeby nie ma? ;)

Faktycznie brak :): http://www.mgamp.com/site/about/video/

Ja osobiście nie używam nic do niego (dla mnie jest ok) ale pewnie nie zaszkodzi :) Marek sam w ofercie ma MG Tube S. :) a jak zamawiasz nowy to może ci to pewnie dodać jako custom opcja już we wzmaku :)

Offline fuse23

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Ups  ;D Szukałem wszędzie, a nie pomyślałem, że mogą być na stronie producenta  :facepalm:

Okej. Dziękuję za szybkie i sensowne odpowiedzi ;)

Offline AsRocker

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21

Orange

  • Gość
Jako alternatywę kup cyfrę

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Ja kiedyś miałem coś takiego jak Ada mp-1 świetnie się to modowało i brzmiało bardzo dobrze, no i mega tanizna z 900zł wtedy dałem.

Offline Razor89

  • Gaduła
  • Wiadomości: 383
Preamp bez końcówki brzmi trochę jak by był "niepełnosprawny" :P Z hi gainami jeszcze pół biedy, ale z lżejszymi przesterami to już mocno słychać. Nie trzeba daleko szukać. Sam preamp wzmaka 5150 będzie pozbawiony regulacji presence i resonance, a to już jest ogromna strata :)
Tyle ode mnie.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
19 Odpowiedzi
13100 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Kwi, 2009, 01:18:53
wysłana przez Cynic
8 Odpowiedzi
3094 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lip, 2011, 17:29:29
wysłana przez g-zs
9 Odpowiedzi
4122 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lut, 2014, 17:36:36
wysłana przez Stivo2005
8 Odpowiedzi
2405 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Wrz, 2015, 22:53:13
wysłana przez Zenon
15 Odpowiedzi
3462 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lut, 2017, 15:36:23
wysłana przez lwronk