Autor Wątek: Przeróbka z TOM na Floyda  (Przeczytany 7394 razy)

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Przeróbka z TOM na Floyda
« 18 Sty, 2009, 13:09:13 »
Panowi tak si zastanawiam:
1. Czy jest mozliwosc, przerobienia mojego setiusa z TOM'em na gitare z floydem ?
2. Jak duze moga byc koszty ?
3 No i czy bedzie to wszyskto chodizl otka jak by byla pierwotnie robiona na gitare z floydem, w sensie czy nie bedzie zadnych powiklan po przeobce :P ?

Pozdro

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Odp: Przeróbka z TOM na Floyda
« Odpowiedź #1 18 Sty, 2009, 14:34:55 »
Panowi tak si zastanawiam:
1. Czy jest mozliwosc, przerobienia mojego setiusa z TOM'em na gitare z floydem ?
2. Jak duze moga byc koszty ?
3 No i czy bedzie to wszyskto chodizl otka jak by byla pierwotnie robiona na gitare z floydem, w sensie czy nie bedzie zadnych powiklan po przeobce :P ?

Pozdro

Moje przemyślenia:

1. Zależy w jakiej odległości od mostka są tuleje przez które przechodzą struny. Bo jak za daleko to mogą Ci zostać dziury. W Setiusie raczej są blisko, ale to by trzeba zmierzyć. Jest jeszcze kwestia blokady przy główce - raczej ciężka do zrealizowania.
2. Zależy kto zrobi i zależy jaki most, choć czuję że to nie będzie tanie. Nie wiem jak sie lakier zachowa podczas prucia dechy - jeśli nie wydoli to dochodzi jakieś malowanko czy coś w ten deseń.
3. Zależy kto zrobi i zależy jak zrobi.

Jak potrzebujesz floyda to lepiej zmień wiosło, albo kup drugie, bo za przeróbkę zapłacisz raczej sporo żetonów, a jak ktoś się nie popisze to zostaniesz z palcem w dupie.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Przeróbka z TOM na Floyda
« Odpowiedź #2 21 Sty, 2009, 22:14:00 »
można jeszcze kupić taki ruchomy mostek TOM (nie pamiętam jak się zwało) albo tremolo bigsby, one wylądaja jak ruchomy TOM. Wiem że to nie flojd ale zawsze coś. Jeśli chodzi o konkretnego flojda to uderzaj do lutników ale pytaj o montaż mostka kahlera, chociażby z tego względu że nie wymagają blokady na główce
B ( o ) ( o ) B S

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Przeróbka z TOM na Floyda
« Odpowiedź #3 22 Sty, 2009, 01:21:43 »
pytaj o montaż mostka kahlera, chociażby z tego względu że nie wymagają blokady na główce

A to dlaczego? Przecież chodzi o to żeby struna nie blokowała się na siodełku i nie zmieniała pozycji na kołku klucza... Wg mnie nie ma tu znaczenia rodzaj mostka, tylko zakres jego możliwego wychylenia.

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Odp: Przeróbka z TOM na Floyda
« Odpowiedź #4 22 Sty, 2009, 02:29:03 »
Broderick w swoim LACSie ma floyda bez blokady przy główce i nie narzeka, więc jest to też jakaś opcja.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Przeróbka z TOM na Floyda
« Odpowiedź #5 22 Sty, 2009, 11:56:13 »
można jeszcze kupić taki ruchomy mostek TOM (nie pamiętam jak się zwało) albo tremolo bigsby, one wylądaja jak ruchomy TOM. Wiem że to nie flojd ale zawsze coś. Jeśli chodzi o konkretnego flojda to uderzaj do lutników ale pytaj o montaż mostka kahlera, chociażby z tego względu że nie wymagają blokady na główce

Bigsby w Setiuse to bylaby ciezka misja, nie mam pojecia jakby to mialo wygladac, szczegolnie ze osadzenie TOMA wyglada zupelnie inaczej niz w LP czy innych Gibsonowskich archtopach. glownie chodzi tu o to, ze TOM jest zamontowany we wglebieniach, i moga byc klopoty z kątem natarcia strun na mostek. a poza tym Bigsbiak raczej nadaje sie do anemicznego wibrowania o cwierc tonu*, a tu chyba nie o to chodzi.

*nie zebym cos mial przeciwko ;)

jesli chodzi Ci o ruchomy mostek TOM pt. Les-Trem, to do niego potrzeba stoptaila:



jest tez cos takiego jak Stetsbar, ale o nim tylko wiem tyle, ze istnieje. jak to sie sprawuje nie mam zielonego pojecia.


http://stetsbar.com/index.html
« Ostatnia zmiana: 22 Sty, 2009, 12:00:43 wysłana przez dom?n »
Łe tej.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Przeróbka z TOM na Floyda
« Odpowiedź #6 22 Sty, 2009, 17:18:38 »
pytaj o montaż mostka kahlera, chociażby z tego względu że nie wymagają blokady na główce

A to dlaczego? Przecież chodzi o to żeby struna nie blokowała się na siodełku i nie zmieniała pozycji na kołku klucza... Wg mnie nie ma tu znaczenia rodzaj mostka, tylko zakres jego możliwego wychylenia.

jak teraz czytam to mysle że mi chodziło o przypadek posiadania kluczy blokowanych. ZZ_Top zdaje się tak mi kiedys doradzał
B ( o ) ( o ) B S

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Odp: Przeróbka z TOM na Floyda
« Odpowiedź #7 23 Sty, 2009, 16:57:34 »
Zamknijcie temat, nie ma co rzezbic :P Kubie 3120 i bede mial spokoj :P

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
3065 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Paź, 2011, 22:30:15
wysłana przez Zapek
7 Odpowiedzi
3593 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Paź, 2011, 17:49:32
wysłana przez Thoth
2 Odpowiedzi
1365 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Paź, 2015, 20:42:30
wysłana przez Michuu93
19 Odpowiedzi
8377 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Kwi, 2016, 14:04:26
wysłana przez choody
6 Odpowiedzi
2228 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Kwi, 2017, 16:15:06
wysłana przez indabrain