Autor Wątek: Koncert z samplami i innymi efektami (interface, routing)  (Przeczytany 4874 razy)

Offline iscaryoth

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
Ja ostatnio grałem sztukę z wykorzystaniem laptopa i sampli właśnie. Ale jedno co mogę od razu zasugerować, to żeby wokale szły osobno z samplami - w ten sposób to człowiek, który nagłaśnia ma kontrolę nad tym, a nie Wy, kiedy prawdopodobnie będziecie bardziej zaangażowani w granie niż bieganie do laptopa i dostosowywanie poziomów. Nasz setup wyglądał tak:


Zrezygnowałem z efektów wokalowych, bo przy poprzednich koncertach okazywało się, że sprawiać potrafią sporo problemów i np. nagle zaczyna się coś sprzęgać. I jeśli masz wokale+sample puszczone jednym kanałem to akustyk może Ci tylko wszystko wyciąć. ;)

Jeśli chodzi o sesję, to było trochę zabawy z route'owaniem, ale na obrazku zaznaczyłem, które wyjścia na interfejsie za co odpowiadały. Czyli jeśli chciałem coś mieć na frontach, to muszę wyraźnie zroute'ować na odpowiednie wyjście. Dokładnie takiego samego setupu używamy na próbach, z tym, że wokal idzie bezpośrednio z mikrofonu i sygnał z niego jest kierowany na wyjście dla nagłośnienia.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
21 Odpowiedzi
16074 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lip, 2010, 10:41:41
wysłana przez yapcok
11 Odpowiedzi
5340 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Maj, 2015, 07:12:42
wysłana przez wuj Bat
12 Odpowiedzi
5835 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Sie, 2016, 10:17:09
wysłana przez chronix1
6 Odpowiedzi
3558 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Gru, 2016, 14:22:18
wysłana przez chronix1
19 Odpowiedzi
5913 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Kwi, 2018, 14:07:20
wysłana przez Majk