Autor Wątek: ESP LTD SC607B - moja pierwsza siódemka, próbki + pytania  (Przeczytany 27028 razy)

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu


Gdzieś kiedyś czytałem, że wszystkie modele z numerkami od 600 wzwyż były i są robione w Korei. Kiedyś dotyczyło to też serii 400 (a jeszcze dawniej i niższych) ale potem zaczęli mieszać.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 420
  • It is useless, to resist.
SCT na pewno Indo, bo to nowa produkcja. SC 607B to już Indo i Korea w zależności od rocznika właśnie.
niekoniecznie, z tego pamiętam seria deluxe i wysokie sygnatury korea, reszta indo i chiny

Oj, chodzi mi o Carpentera akurat, że nowa produkcja jego sygnatur ;) przynajmniej do tej pory SCT było Indo. O serii Deluxe to ja wim.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline bonedeth

  • Gaduła
  • Wiadomości: 141
Problem z TOMami jest taki, że z czasem pod wpływem nacisku strun się wyginają (uśmiechają się) i promień mostka z czasem staje się większy niż promień podstrunnicy, a co za tym idzie skrajne struny są wyżej nad progiem niż środkowe. Druga sprawa jest taka, że zazwyczaj struna na mostku powinna opierać się tylko na kostce. Co ze względu na brak regulowanego strunociągu (struny przez korpus), w tej gitarze jest praktycznie nie możliwe i struna opiera się też na tylnej krawędzi mostka. Trochę mnie to zdziwiło.

Grube struny prędzej przejdą przez korpus niż przez klucze. Ja mam 70 i bez ściągania owijki się nie obyło.

A swoją drogą jakie masz kluczę? Moje były ponoć wymieniane.

Offline kermcio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 101
Problem z TOMami jest taki, że z czasem pod wpływem nacisku strun się wyginają (uśmiechają się) i promień mostka z czasem staje się większy niż promień podstrunnicy, a co za tym idzie skrajne struny są wyżej nad progiem niż środkowe. Druga sprawa jest taka, że zazwyczaj struna na mostku powinna opierać się tylko na kostce. Co ze względu na brak regulowanego strunociągu (struny przez korpus), w tej gitarze jest praktycznie nie możliwe i struna opiera się też na tylnej krawędzi mostka. Trochę mnie to zdziwiło.

Grube struny prędzej przejdą przez korpus niż przez klucze. Ja mam 70 i bez ściągania owijki się nie obyło.

A swoją drogą jakie masz kluczę? Moje były ponoć wymieniane.

Klucze mam Schallera Locking. Ty też masz takie. Na tych kluczach nie ma logo Schallera.
Gitarę mam też z 2007 tylko w normalnej skali.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
33 Odpowiedzi
28074 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lis, 2008, 09:31:07
wysłana przez wuj Bat
13 Odpowiedzi
5293 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Paź, 2014, 19:37:32
wysłana przez Johnny
7 Odpowiedzi
2614 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lip, 2016, 19:27:46
wysłana przez ITHMW
5 Odpowiedzi
8532 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lip, 2019, 08:42:11
wysłana przez Omlet
21 Odpowiedzi
5517 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Wrz, 2020, 09:25:18
wysłana przez wuj Bat