Autor Wątek: Wybór fotela biurowego  (Przeczytany 11795 razy)

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Odp: Wybór fotela biurowego
« Odpowiedź #25 11 Gru, 2015, 07:54:46 »
Przejebane mieszkać z byłą :D

Oj stary nawet nie zaczynaj ;D

Offline adi153

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 0
    • http://www.kernau.com/kategoria/okapy-kuchenne.html
Odp: Wybór fotela biurowego
« Odpowiedź #26 17 Gru, 2015, 10:58:33 »
Z tematu fotela przejście na bardzo ciekawy temat.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Odp: Wybór fotela biurowego
« Odpowiedź #27 17 Gru, 2015, 11:04:56 »
Z tematu fotela przejście na bardzo ciekawy temat.


Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Wybór fotela biurowego
« Odpowiedź #28 07 Mar, 2016, 23:39:04 »
Mój skórzany fotel, który bardzo lubię powoli dogorowa (18 lat ma :O).... jeśli nie znajdę części zamiennych do niego to będę musiał rozglądnąć się za czymś innym...
Chętnie kupiłbym Ergohumana, bo siedziałem i jest zajebisty - ale na to nie mam hajsu.
Miał ktoś może do czynienia z jego młodszym (tańszym) bratem Ergomax Flexi? http://www.sklep.fajnemeble.pl/?p=productsMore&iProduct=1238&sName=fotel-biurowy-ergomax-flexi--plus-5-lat-gwarancji

Wydaje się ciekawy... problem w tym, że nie ma gdzie przetestować :/
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Odp: Wybór fotela biurowego
« Odpowiedź #29 07 Mar, 2016, 23:47:30 »
Jeżeli chcecie oszczędzać plecy, ale nie macie pieniędzy oraz zmysłu estetyki? Polecam kupić sobie piłkę do pilates. Świetnie robi robotę

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 749
Odp: Wybór fotela biurowego
« Odpowiedź #30 08 Mar, 2016, 13:13:07 »
Mój skórzany fotel, który bardzo lubię powoli dogorowa (18 lat ma :O).... jeśli nie znajdę części zamiennych do niego to będę musiał rozglądnąć się za czymś innym...
Chętnie kupiłbym Ergohumana, bo siedziałem i jest zajebisty - ale na to nie mam hajsu.
Miał ktoś może do czynienia z jego młodszym (tańszym) bratem Ergomax Flexi? http://www.sklep.fajnemeble.pl/?p=productsMore&iProduct=1238&sName=fotel-biurowy-ergomax-flexi--plus-5-lat-gwarancji

Wydaje się ciekawy... problem w tym, że nie ma gdzie przetestować :/
Na takim siedziałem w poprzedniej robocie i było bardzo spoko, ale nie był to "oryginał", tylko w 90% tak samo wyglądające ciulstwo z allegro ;).
Paczki z głów!

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: Wybór fotela biurowego
« Odpowiedź #31 20 Mar, 2016, 22:28:14 »
A ja się wpierdzielę i zapytam z innej paki - czy polecacie jakieś biurka do zastosowania: nauka + miejsce a'la rack (albo w ogóle z opcją żebym mógł tam wsunąć PODa HD i korzystać po podpięciu do kompa) + komp, dobrze by było z jakąś podstawką pod monitor, samego kloca mogę gdzieś upchnąć obok :)

No i tak mniej więcej z 1,5m-1,8 na szerokość? :) Może być Ikea, może być JYSK whatever works, rozglądam się bo chyba na razie mieszkanie w którym miałem rezydować jeszcze zostanie na wynajmie, a że moje biurko zapierdala mi jakąś 1/3 pokoju i mnie to najzwyczajniej w świecie wkurwia postanowiłem że odkładam trochę hajsu i robię lekki remont pod siebie bo już idzie czegoś dostać ;)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: Wybór fotela biurowego
« Odpowiedź #32 20 Mar, 2016, 22:43:50 »
A ja się wpierdzielę i zapytam z innej paki - czy polecacie jakieś biurka do zastosowania: nauka + miejsce a'la rack (albo w ogóle z opcją żebym mógł tam wsunąć PODa HD i korzystać po podpięciu do kompa) + komp, dobrze by było z jakąś podstawką pod monitor, samego kloca mogę gdzieś upchnąć obok :)

No i tak mniej więcej z 1,5m-1,8 na szerokość? :) Może być Ikea, może być JYSK whatever works, rozglądam się bo chyba na razie mieszkanie w którym miałem rezydować jeszcze zostanie na wynajmie, a że moje biurko zapierdala mi jakąś 1/3 pokoju i mnie to najzwyczajniej w świecie wkurwia postanowiłem że odkładam trochę hajsu i robię lekki remont pod siebie bo już idzie czegoś dostać ;)

a ile chcesz wydać? Za ok 1000 masz Glorious DJ workbench:
B ( o ) ( o ) B S

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: Wybór fotela biurowego
« Odpowiedź #33 21 Mar, 2016, 00:06:44 »
Niby wszystko spoko bo już coś tam szukałem, ale coś bardziej kompaktowego, na razie nie mam tyle osprzętu żeby w połowie wykorzystać jego możliwości, a że nie chce mi się stawiać całego rigu na biurko to szukam alternatywy, może być też tak że POD będzie tylko live a do chatki kupię jakiś interface...

Po prostu wątpię żebym potrzebował aż takiego konia w domu, rozumisz :)

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Odp: Wybór fotela biurowego
« Odpowiedź #34 21 Mar, 2016, 01:16:59 »
W Ikei na pewno jest mini-szafka nocna, która wymiarami idealnie pasuje pod racka 8U (i konwersja tego na rack wychodzi spooro taniej niż kupno racka) - zawsze można postawić pod biurkiem/na biurko. Ogólnie w internecie jest mnóstwo "Ikea Studio hacks" i podobnych "patentów" na wykorzystanie sprzętu z Ikei na domowe studio.

Spoiler

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Odp: Wybór fotela biurowego
« Odpowiedź #35 21 Mar, 2016, 02:51:27 »
Mam tego Glorious  . Bardzo fajna sprawa. Do domu myślę , że więcej nie jest potrzebne. Moje ma tylko jedna wadę. Jeśli chodzi o tą dolną półeczkę co się wysuwa to problem polega na tym, że gdy wysuwasz ją do końca i puszczasz to wraca z pół centymetra.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Odp: Wybór fotela biurowego
« Odpowiedź #36 09 Wrz, 2016, 23:25:44 »
Właśnie zauważyłem, że jest tu głupotka w mojej wypowiedzi, którą zapomniałem sprostować. Z początku miał być faktycznie Malkolm, ale podparcie na lędźwia nawet z poduszeczką było takie se i dorzuciłem kasy na Volmara [tyż Ikea] (bez oparć ani zagłówka, ale przynajmniej na gitarze wygodnie się gra, a zagłówka bym nie używał). Mam już go trochę czasu i gorąco polecam - mechanizm bujania jest świetny i spokojnie mogę ustawić go wystarczająco wysoko dla mnie (1,91m wzrostu), mając kąt prosty z nogami na podstawce. Samo krzesło porządnie wykonane - bez żadnych bubli ani nie jest dziwnie poszyte - wydaje się, że starczy na długie lata. Na dodatek teraz staniały o 100 zł w nowym katalogu, więc tym bardziej warte obczajenia, jak ktoś szuka krzesła.

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Odp: Wybór fotela biurowego
« Odpowiedź #37 14 Wrz, 2021, 15:33:05 »
Odświeżę, bo mnie a raczej moje plecy już szlag trafia.
Miałem przeprowadzkę, na stanie są strasznie chujowe krzesełka z minimalnym oparciem, nie da się na tym siedzieć po prostu więc szukam sobie fotela a'la gamingowy na allegro.
Tak do 500-600, może trochę więcej, koniecznie z ratami 0 bo po prostu nie mam zapasu gotówki na takie ekscesy a potrzebne mi to praktycznie na już.
Raczej duży ale szczupły jestem, na spokojnie 190 przy okół 80kg wagi.
Jak ktoś ma jakiś pomysł co mogę wybrać w miarę sensownego niech da znać.

Offline excubitor

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
Odp: Wybór fotela biurowego
« Odpowiedź #38 14 Wrz, 2021, 17:29:57 »
Markus z Ikei? Albo ten drugi JÄRVFJÄLLET. Tylko ograj najpierw. I nie wiem, czy tam można w raty. (E: wygooglałem, można)
Ma być ergonomicznie, a nie gamingowo. Poza tym jak będziesz siedzieć ciągiem n godzin, to i tak będzie boleć.
"Ja się nie znam, to się chętnie wypowiem."

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: Wybór fotela biurowego
« Odpowiedź #39 14 Wrz, 2021, 18:24:25 »
Od siebie mocno polecam ten, trochę ponad budżet, ale kurwa jak to robi to szok https://www.ikea.com/pl/pl/p/vallfjaellet-krzeslo-biurowe-z-zaglowkiem-gunnared-szary-s49392191/

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Odp: Wybór fotela biurowego
« Odpowiedź #40 14 Wrz, 2021, 21:27:16 »
Polecam się rozejrzeć za poleasingowcami na olx, ja dorwałem Hermana Millera Sayl w idealnym stanie za bodaj 700? 800? zł i z całym szacunkiem dla krzeseł z Ikei, to trochę nie ta liga :D Ale jak nówka, to w tej kasie tylko Ikea.

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Odp: Wybór fotela biurowego
« Odpowiedź #41 15 Wrz, 2021, 09:39:00 »
Serio te z Ikei są wygodniejsze/bardziej ergonomiczne niż te gamingowe np. Huzaro?

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 749
Odp: Wybór fotela biurowego
« Odpowiedź #42 15 Wrz, 2021, 12:20:25 »
Obskoczyłem lokalne sklepy komputerowe z naprawdę sporym wyborem foteli gamingowych i przymierzając się organizmem wygrał wygodą (i już dodam, że trwałością) fotel z Jyska (tutaj zwanego Rumfatalagerinn ;) )
Paczki z głów!

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Odp: Wybór fotela biurowego
« Odpowiedź #43 15 Wrz, 2021, 13:55:01 »
Serio te z Ikei są wygodniejsze/bardziej ergonomiczne niż te gamingowe np. Huzaro?

Te gejmingowe to w większości (nieszczególnie ergonomiczny) szrot, który nie wytrzyma Ci za długo. W Ikei masz przynajmniej porządną gwarancję.

Offline excubitor

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
Odp: Wybór fotela biurowego
« Odpowiedź #44 15 Wrz, 2021, 14:10:29 »
dopłacasz:
- za to że jest sprzedawany jako gejmingowy
- za fikuśny wygląd
Do długiego siedzenia tylko mesh/materiał. Na pewno nie skóra/(nie)eko(nie)skóra.
"Ja się nie znam, to się chętnie wypowiem."

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: Wybór fotela biurowego
« Odpowiedź #45 15 Wrz, 2021, 15:51:42 »
No jakby właśnie ten argument długie siedzenie, dopóki nie kupisz tych z wyjebanie najwyższej półki czyli bodajże Secret Labs to chujoza, zależy właśnie do czego, ja kupiłem nauczony pandemią, tak na wszelki i nie mogę narzekać, jest supi :D

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Odp: Wybór fotela biurowego
« Odpowiedź #46 15 Wrz, 2021, 20:32:30 »
Prawdę mówiąc to spędzam przy biurku w zasadzie cały dzień, od rana aż do późnego wieczora.
Ale dylemat się rozwiązał, ojciec się okazało miał dla mnie jakieś przechowane i mi wyśle na dniach, w międzyczasie nazbieram na jakieś sensowniejsze a to przechowane to i tak będzie ulga dla pleców w porównaniu do tego żałosnego krzesełka na którym siedzę obecnie.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Odp: Wybór fotela biurowego
« Odpowiedź #47 23 Sty, 2023, 20:45:45 »
Odkopuje bo może macie jakieś nowe doświadczenia z fotelikami. Szukam czegoś do wygodnej pracy przy kompie, pogrania na wiośle,ponagrywania ścieżek (wiec się trochę nasiedze). Budżet raczej do tysiąca ale kto wie.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Odp: Wybór fotela biurowego
« Odpowiedź #48 24 Sty, 2023, 14:42:15 »
Polecam taki - od 5 lat mamy takie w biurze, jak covid zaswiecil to wyemigrowalem swoje do domu.
https://www.officeboffins.co.uk/ergo-mesh-24-hour-office-chair.html?gclid=CjwKCAiAoL6eBhA3EiwAXDom5s0nPpkVei74vN5lMHDq3cVUD_jNAONbrgibjFlIWchpBgsFhhZbwBoCE4UQAvD_BwE

Nie wierze w gamingowe fotele, na dluzsza mete ergo z siatkowym oparciem sa lepszym pomyslem.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Wybór fotela biurowego
« Odpowiedź #49 26 Sty, 2023, 01:40:35 »
Siatka najlepsza, jak @Orange mowi. Sam mam w domu ten z linka ponizej i jest sztos.

https://www.amazon.com/Gabrylly-Ergonomic-Mesh-Office-Chair/dp/B07Y8BXBX8/ref=sr_1_5?crid=1C4FGE27N82DP&keywords=mesh%2Boffice%2Bchair&qid=1674693357&sprefix=mesh%2Boffice%2B%2Caps%2C1071&sr=8-5&th=1

W pracy mam jakis uber drogi fotel i jest taki se, bo nie siatkowy wlasnie. Dupe (i plecy) ratuje podnoszone biurko.