Autor Wątek: TS-9 vs. OCD (jako boosterki)  (Przeczytany 33439 razy)

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Odp: TS-9 vs. OCD (jako boosterki)
« Odpowiedź #25 19 Sty, 2009, 17:49:42 »
Wybacz Sinner, ale nie mam w zwyczaju pisać o czymś czego nie widziałem na oczy. Na OCD grałem, TS'a miałem, co prawda nie porównywałem ich jednoczasowo na tym samym wzmacniaczu i kolumnie, ale odczucia mam takie jak wyżej. Zgadzać się nie musisz, masz prawo do swojego zdania, ale z całym szacunkiem, nie zarzucaj mi, że kłamię, bo nie masz ku temu podstaw, a bardzo nie lubię jak ktoś insynuuje, że mijam się z prawdą.

P.S. Nie traktuj tej wypowiedzi jak ataku na siebie, sam się zgodzisz, że brzmienie to bardzo subiektywna rzecz. Tyle miałem do powiedzenia.
« Ostatnia zmiana: 19 Sty, 2009, 17:56:36 wysłana przez Vlad The Vampire »

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: TS-9 vs. OCD (jako boosterki)
« Odpowiedź #26 19 Sty, 2009, 18:59:17 »
W zadnym razie nie czuje sie urazony, poprostu nie rozumiem porownania tych obu efektow wzgledem siebie, chociazby biorac pod uwage poziom gainu, TS9 mialem dlugo, a OCD mam teraz pod noga. Dzis sypne filmiki na nasz kanal you tube, to sobie Panowie zobacza ile gruzu to produkuje

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Odp: TS-9 vs. OCD (jako boosterki)
« Odpowiedź #27 19 Sty, 2009, 19:05:03 »
poprostu nie rozumiem porownania tych obu efektow wzgledem siebie
Teraz widzę, że nieco nieprecyzyjnie się wyraziłem. Jasne tu się całkowicie zgadzam, są inne, co nie zmienia faktu, że porównać je można, a nawet trzeba. Zależnie też jeszcze od tego w jaki sposób się kostki używa, może ona zgoła różne rzeczy pokazać.
« Ostatnia zmiana: 19 Sty, 2009, 21:18:41 wysłana przez Vlad The Vampire »

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: TS-9 vs. OCD (jako boosterki)
« Odpowiedź #28 19 Sty, 2009, 19:57:22 »
:) Mozliwe, ale IMO to jak porownywanie wody i ognia... Tu jest videło OCD wpiete w jakiegos lampowego laneya, przez moje 7 (mostkowy d-sonic), gra to Wisien, nie ja (fajny gosc, znajomy z osiedla). Kanal na palniku czysty jak lza, zakres gainu na OCD na maxa, tone rozkrecony, volume whatever



Mam jeszcze jedno widlo OCD nagrane na tym samym secie, ale na jego 6strunowym lootnicku (na secie EMG), jesli sa zainteresowany, tam troche kreca galkami w wiekszym stopniu
« Ostatnia zmiana: 19 Sty, 2009, 19:59:18 wysłana przez Sinner »

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Odp: TS-9 vs. OCD (jako boosterki)
« Odpowiedź #29 19 Sty, 2009, 20:08:41 »
A beda filmiki innych efektow?

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: TS-9 vs. OCD (jako boosterki)
« Odpowiedź #30 19 Sty, 2009, 20:12:41 »
A beda filmiki innych efektow?

Beda wszystkich, od tej pory do wszystkich testow bede robil wizualizacje na YT, byc moze juz w czwartek zaczne

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Odp: TS-9 vs. OCD (jako boosterki)
« Odpowiedź #31 19 Sty, 2009, 21:06:31 »
Git majonez :)

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Odp: TS-9 vs. OCD (jako boosterki)
« Odpowiedź #32 20 Sty, 2009, 08:43:23 »
W zadnym razie nie czuje sie urazony, poprostu nie rozumiem porownania tych obu efektow wzgledem siebie, chociazby biorac pod uwage poziom gainu, TS9 mialem dlugo, a OCD mam teraz pod noga. Dzis sypne filmiki na nasz kanal you tube, to sobie Panowie zobacza ile gruzu to produkuje
Uff, dzienx, juz myslalem, ze tylko ja jakis dziwny jestem ;)

OCD da sie uzywaj jako boostera gdy sie skreci mocno gain, ale IMO nie po to zostal stworzony. OCD swietnie brzmi samodzielnie na kanale czystym/lamiacym sie, w rezultacie dodajac do pieca dodatkowy kanal.
Natomiast jesli chodzi o boostowanie, to OCD daje sie niezle dopalac inna kostka :)
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: TS-9 vs. OCD (jako boosterki)
« Odpowiedź #33 20 Sty, 2009, 09:34:14 »

Natomiast jesli chodzi o boostowanie, to OCD daje sie niezle dopalac inna kostka :)

tue true

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: TS-9 vs. OCD (jako boosterki)
« Odpowiedź #34 25 Sty, 2009, 14:16:30 »
Panowie, a powiecie mi cos o Digitech'u Bad Monkey? Podobno calkiem podobny do TSa, ale troszke lepiej u niego z dolem. Jak to jest z ta kostka, jako taka dopaleczka/krancz spisuje sie to dobrze, czy lepiej digitecha sie nie tykac? pytam bo cena jak za amerykanska kostke jest zachecajaca, za uzywki ksztaltuje sie na pulapie 150zl - 200. Z tych tanszych jest tez DS-1 i tutaj tez pytanko, czy nie ryzykowac i wziac Bossa na sprobe, czy zla malpa to jakas alternatywa?


Narazie kryzys i mnie troche dotyka, wiec 5 stowek na sama dopalke musi troszke zaczekac.
No pain No gain !

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Odp: TS-9 vs. OCD (jako boosterki)
« Odpowiedź #35 25 Sty, 2009, 15:59:42 »
Ten Digitech to świetna kostka, przetestuj, myślę, że Ci się spodoba, kolega to miał, wpinałem ją parę razy JCM800 i było bardzo okej. A DS1, zależnie do czego, z 800 gra bardzo fajnie, z niektórymi głowami w ogóle nie chce grać jak należy. Ja bym na Bad Monkey stawiał z tych dwóch. Tak czy owak, niczego nie kupuj bez pogrania na tym.

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: TS-9 vs. OCD (jako boosterki)
« Odpowiedź #36 25 Sty, 2009, 18:11:08 »
A jak jest z jakoscia brzmienia(wiem ze wkraczam na bardzo subiektywne obszary, ale proboje ustalic czy warto wogole na ten sprzet patrzec)? mozna ja raczej traktowac jako tanszy zamiennik TSa (a na tym mi nie zalezy, bo juz wole dorzucic ta stowke czy poltorej) czy cos co jest rownie fajne ale poprostu tansze i troche inne?

To jest tak, ze nie mam teraz kasy na jakies wyjebongo zabawki, ale pewne moje oczekiwania ten sprzet musi spelniac i cena w tym przypadku nie jest istotnym parametrem.


Aha, i jeszcze mam pytanko odnosnie roznic miedzy seria amerykanska i ta ze wschodu. sa jakies konkretne roznice brzmieniowe? Ktos porownywal Bad Monkey ze stanow i ta z chin?
« Ostatnia zmiana: 25 Sty, 2009, 18:18:15 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Odp: TS-9 vs. OCD (jako boosterki)
« Odpowiedź #37 25 Sty, 2009, 21:00:07 »
A jak jest z jakoscia brzmienia(wiem ze wkraczam na bardzo subiektywne obszary, ale proboje ustalic czy warto wogole na ten sprzet patrzec)?
Zdecydowanie warto, to nie jest jakaś zabawka Behringera, tylko na serio solidna rzecz. Od TS'a jest nieco inna, ale wg mnie nie gorsza. Zresztą stary, jeśli nie tym nie pograsz, to z forum się nie dowiesz jak brzmi. Mnie życie nauczyło już parę razy, żeby nic nie kupować w ciemno.

P.S.: Jak dam radę namierzyć kumpla i jeśli jeszcze będzie miał tę Małpę, to postaram się napisać Ci dokładniej jak się ona ma do TS'a.
« Ostatnia zmiana: 26 Sty, 2009, 00:59:01 wysłana przez Vlad The Vampire »

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: TS-9 vs. OCD (jako boosterki)
« Odpowiedź #38 26 Sty, 2009, 00:09:16 »
1. bad monkey'ow juz o ile mi wiadomo, nie robia, IMO zero roznicy co do TS'a, nie kumam o co chodzi z tym dolem, ja tak nie czulem
2. moze SD-1 boss'a? przeczytaj moj art na portalu o modyfikacji na TS'a http://www.sevenstring.pl/artykuł/jak-zmodyfikować-sd-1-pod-specyfikacje-ts-808-tube-screamer-sześciu-ruchach
3. Olej to wszystko i kup lampe

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Odp: TS-9 vs. OCD (jako boosterki)
« Odpowiedź #39 26 Sty, 2009, 01:03:26 »
1. bad monkey'ow juz o ile mi wiadomo, nie robia, IMO zero roznicy co do TS'a, nie kumam o co chodzi z tym dolem, ja tak nie czulem
Łeb w łeb go nie wpinalem z TS'em, ale wydawało mi się, jednak, że pewna różnica jest na korzyść małpy. Nawet paznokieć bym dał sobie za to uciąć...

2. moze SD-1 boss'a? przeczytaj moj art na portalu o modyfikacji na TS'a http://www.sevenstring.pl/artykuł/jak-zmodyfikować-sd-1-pod-specyfikacje-ts-808-tube-screamer-sześciu-ruchach
Sam modowanego SD-1 nigdy nie widziałem na oczy, ale Kali mi pisał, że ma takowego, wpina go w Sidewindera i jest wszystko świetnie, jego może popytaj jak to się sprawuje w dopalaniu higainowego skądinąd wzmacniacza.

Sinner, nagrywałeś coś kiedyś z tym modowanym SD-1? Przeczytałem artykuł i chętnie bym posłuchał, jak to działa. Zaciekawiło mnie.
« Ostatnia zmiana: 26 Sty, 2009, 01:06:02 wysłana przez Vlad The Vampire »

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: TS-9 vs. OCD (jako boosterki)
« Odpowiedź #40 26 Sty, 2009, 01:10:09 »

Sinner, nagrywałeś coś kiedyś z tym modowanym SD-1? Przeczytałem artykuł i chętnie bym posłuchał, jak to działa. Zaciekawiło mnie.

od czasu tamtego arta, sd byl modyfikowany trylion razy, ostatecznie nawet nie pamietam na co, polecialy jakies germanowe diody NOS, germanowy tranziol, cos kombinowalem z kondensatorami w bypassie i w torze audio tez, istna wolna amerykanka, ale dzialal, bardzo dobrze dzialal. Sprzedalem go komus z forum, mam nadzieje, ze jest zadowolony, o zwrot kasy nie prosil :) Oddalbym, gdyby bylo chujowo, bo mi go brakuje. Tak BTW, niedlugo (w sumie nie wiem kiedy, bo kolejka artow i testow urosla) zamieszcze artykul o modyfikacji kolejnego boss'a, tym razem dd3 (juz takiego kupilem), bedziemy instalowac regulowany hi pass filter, bedzie sie dzialo :) Koszt modyfikacji okolo 10zl, jeszcze nie wiem tylko w ilu ruchach, bede musial poeksperymentowac z wartosciami... ale to OT przeciez, temat jest o czyms innym :)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: TS-9 vs. OCD (jako boosterki)
« Odpowiedź #41 26 Sty, 2009, 01:19:10 »
Czyli BM to w sumie TS tyle ze pod inna marka mam rozumiec?
W sumie sie kostka zainteresowalem, niektorzy polecaja i mowia ze nie ma zadnej roznicy miedzy nia a TSem, niektorzy mowia ze to nie to. Trza sprawdzic kiedys widze. Chyba gdzies tam wyczytalem ze moga byc jakies ostatnie egzemplarze w wawie na pl. konstytucji, wiec pewnie sie tam wybiore.

Vlad: Jak cos wiecej bedziesz wiedzial, to pisz smialo. Informacja sie przyda.


Na obecna chwile chyba jednak przyjrze se blizej SD-1, jednak kostka klasyk(no i tanszy klasyk), a i ciekawe mody mozna porobic. Nurtuje mnie jedno Sinner, na ile taki TSmod w SD-1 rzeczywiscie robi z tej kostki TSa? Jest to tez cos kolo tego, czy poprzez zmiate tych 6-ciu elementow, robimy normalnego regularnego TSa?

W sumie elektronik ze mnie zaden, ot polutuje czasem jakies pikapy czy cos :) Dlatego pytam, bo ze schematow raczej ciezko czytam. Jak juz to w formie tonepad'owej sa one dla mnie zdecydowanie bardziej przystepne :)

Bawiles sie kiedys w keeley mod'a? mozna gdzies dorwac do tego schematy?

W sumie taka przerobka to fajna sprawa, a i 100zl jak cos sie zwali az tak nie zal, wiec sam chyba sie w to pobawie, tym bardziej ze moge wtedy efekt bardziej skuztomizowac pod siebie :) mam nadzieje Sinner ze jezeli sie podejme roboty nad SD to bede sie mogl odezwac po male wskazowki w razie czego ;) Pozdro i dzieki za odpowiedzi
No pain No gain !

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: TS-9 vs. OCD (jako boosterki)
« Odpowiedź #42 26 Sty, 2009, 01:42:28 »
Czyli BM to w sumie TS tyle ze pod inna marka mam rozumiec?
W sumie sie kostka zainteresowalem, niektorzy polecaja i mowia ze nie ma zadnej roznicy miedzy nia a TSem, niektorzy mowia ze to nie to. Trza sprawdzic kiedys widze. Chyba gdzies tam wyczytalem ze moga byc jakies ostatnie egzemplarze w wawie na pl. konstytucji, wiec pewnie sie tam wybiore.

Vlad: Jak cos wiecej bedziesz wiedzial, to pisz smialo. Informacja sie przyda.


Na obecna chwile chyba jednak przyjrze se blizej SD-1, jednak kostka klasyk(no i tanszy klasyk), a i ciekawe mody mozna porobic. Nurtuje mnie jedno Sinner, na ile taki TSmod w SD-1 rzeczywiscie robi z tej kostki TSa? Jest to tez cos kolo tego, czy poprzez zmiate tych 6-ciu elementow, robimy normalnego regularnego TSa?

W sumie elektronik ze mnie zaden, ot polutuje czasem jakies pikapy czy cos :) Dlatego pytam, bo ze schematow raczej ciezko czytam. Jak juz to w formie tonepad'owej sa one dla mnie zdecydowanie bardziej przystepne :)

Bawiles sie kiedys w keeley mod'a? mozna gdzies dorwac do tego schematy?

W sumie taka przerobka to fajna sprawa, a i 100zl jak cos sie zwali az tak nie zal, wiec sam chyba sie w to pobawie, tym bardziej ze moge wtedy efekt bardziej skuztomizowac pod siebie :) mam nadzieje Sinner ze jezeli sie podejme roboty nad SD to bede sie mogl odezwac po male wskazowki w razie czego ;) Pozdro i dzieki za odpowiedzi

po pierwsze 9/10 overdrive'ow na rynku to 100% klony ts'a, lub klony z modyfikacjami. To nie tylko sie dzieje w swiecie OD, tak samo tremolo, czy kompresory, pewnego rodzaju standardem stalo sie tremolo demetera (tremulator), 90% butikowych efektow tremolo bazuje wlasnie na tym schemacie, dyna comp/ross/saffron, to w zasadzie podobne schematy, roznia sie dodatkowymi elementami... Swiat efektow gitarowych raczej w niewielkim stopniu jest rewolucyjny :)

Jasne ze mozesz zagadac, nie gryze przeciez, w arcie jest link do tematu na forum, postuj bez obaw, napewno odpowiem w miare mozliwosci

W keeley'a sie bawilem, ale oryginalnego keeley'a nie mialem, wiec z dupy moja opinia

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: TS-9 vs. OCD (jako boosterki)
« Odpowiedź #43 26 Sty, 2009, 02:21:54 »
A jak bys opisal keeley' moda? jak go robiles, to raczej bez przelacznika, bo nie pamietam zeby Twoj mial gdzies wywiercona dodatkowa dziurke :)


A z tego ze 90% efektow sa do siebie baardzo podobne to wiem(nawet przez pobiezne ogledziny Tonepadowskich schematow, i mozliwych modyfikacji latwo do tego dojsc) :) ale jednak te minimalne roznice sprawiaja ze brzmia one inaczej. Pytalem o to na ile TSmod sprawia ze SD brzmi jak TS :) Oczywiscie zdaje sobie sprawe ze zeby to stwierdzic potrzebny by byl test porownawczy, ale byc moze taki robiles(bo pamietam ze miales kiedys TS-9)

masz jakies jedno dobre zrodlo potrzebnych do modyfikacji elementow, czy szukales poprostu po sieci wszystkiego osobno?
« Ostatnia zmiana: 26 Sty, 2009, 02:26:55 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: TS-9 vs. OCD (jako boosterki)
« Odpowiedź #44 26 Sty, 2009, 08:14:26 »
A jak bys opisal keeley' moda? jak go robiles, to raczej bez przelacznika, bo nie pamietam zeby Twoj mial gdzies wywiercona dodatkowa dziurke :)

pomysliles sd1 z ds1, ds'a modyfikowalem ze switchem, ma go moj znajomek teraz, ma bardzo kiepsko powiercone body i ogolnie zrobilem to chujowo. Uczylem sie na nim lutowac w sumie


Cytuj
A z tego ze 90% efektow sa do siebie baardzo podobne to wiem(nawet przez pobiezne ogledziny Tonepadowskich schematow, i mozliwych modyfikacji latwo do tego dojsc) :) ale jednak te minimalne roznice sprawiaja ze brzmia one inaczej. Pytalem o to na ile TSmod sprawia ze SD brzmi jak TS :) Oczywiscie zdaje sobie sprawe ze zeby to stwierdzic potrzebny by byl test porownawczy, ale byc moze taki robiles(bo pamietam ze miales kiedys TS-9)

No robilem, naprawde nie ma jakiejs wielgasnej roznicy, ale IMO warto sie zastanowic przed modem, bo sd1 brzmi zajebiscie.

Cytuj
masz jakies jedno dobre zrodlo potrzebnych do modyfikacji elementow, czy szukales poprostu po sieci wszystkiego osobno?

owszem mam :) w necie jak poszukasz dobrze, to tez znajdziesz, polecam forum freestrompboxes.org, to jedno z najlepszych forow tego typu, poza tym AMZ, fuzz central, strona wamplera... duzo tego

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Odp: TS-9 vs. OCD (jako boosterki)
« Odpowiedź #45 26 Sty, 2009, 10:01:50 »
Zla Malpa jest bardzo w porzadku jak za swoja cene.
Mnie bardziej odpowiadal niz np. TS-7, ale przy porownaniu z butikowcami porownania nie wytrzymuje nawet przez chwile.
BM to w zasadzie TS, tyle, ze z dodanym aktywnym EQ (bass +treble) i wlasnie ze wgledu na ten odrebnie regulowany bas (no i cene) zdobywa takie dobre opinie.
Jesli chodzi i wykonanie mechaniczne to IMO jest bez zarzutow.
Obudowa jest tak pancerna, ze mozna nia gwozdzie wbijac ;)
Ogolnie mowiac niezla alternatywa, jezeli ktos szuka boostera z mozliwoscia mocniejszego ingerowania w EQ.
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Odp: TS-9 vs. OCD (jako boosterki)
« Odpowiedź #46 26 Sty, 2009, 15:33:30 »
Ogralem ostatnio Fulltone Fat Boost i troche zmienilem poglady.
OCD jako booster sie jakos sprawdza, ale FB go bije na glowe. Jest duzo bardziej transparentny, tj. nie dodaje harmonicznych. Dopiero od polowy gainu zaczyna sie cos dziac, takto mamy zwykly clean booster. Jeno korekcja mi sie nie podoba. Na 12:00 brzmi ok, ale wolalbym rzeczywiscie slyszec treble jak podglasniam treble, a nie jeszcze jakies inne czestotliwosci. Trudno to opisac, ale samo treble to nie jest.
wearehelp.bandcamp. com

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: TS-9 vs. OCD (jako boosterki)
« Odpowiedź #47 26 Sty, 2009, 23:18:06 »
"pomysliles sd1 z ds1"


Ach, faktycznie :) zawsze mi sie te kosteczki myla. Kiedys sie bawilem nawet DS, co prawda nie jako boosterem jakiegos konkretnego wzmaka(tamten to byl srednio konkretny MG robiony pod Rivierke) i ta kostka zupelnie mnie nie ruszyla. No ale moze DSa tez warto uzywac jako boostera bardziej niz samego dist.

Tak czy siak, narazie z braku laku i kaski zainwestuje w SD :) a potem sie bedzie kombinowac. Pozdro
No pain No gain !

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: TS-9 vs. OCD (jako boosterki)
« Odpowiedź #48 26 Sty, 2009, 23:25:27 »
dobry wybor...

Offline So99

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
  • I am that I am
Odp: TS-9 vs. OCD (jako boosterki)
« Odpowiedź #49 27 Sty, 2009, 01:21:30 »
ale wolalbym rzeczywiscie slyszec treble jak podglasniam treble, a nie jeszcze jakies inne czestotliwosci. Trudno to opisac, ale samo treble to nie jest.

1ka fajniejsza, 1 tone i dziala tak jak mozna sie spodziewac :)
jebac master volume.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
3351 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Wrz, 2011, 08:08:16
wysłana przez Unlimited
0 Odpowiedzi
1862 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lis, 2011, 17:01:07
wysłana przez Thoth
0 Odpowiedzi
1637 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lut, 2013, 23:44:17
wysłana przez Art
13 Odpowiedzi
4068 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Sty, 2015, 18:21:45
wysłana przez bleedinhammer
4 Odpowiedzi
4616 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Kwi, 2020, 20:19:57
wysłana przez grz_ost