Autor Wątek: line6 Stompbox Modelers  (Przeczytany 3946 razy)

Offline ACWC

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 38
line6 Stompbox Modelers
« 16 Sty, 2009, 20:21:20 »
siemanko mój pierwszy raz :)

line6 Stompbox Modelers

Jestem zainteresowany MM4™  FM4™
widziałem że jeden kolega sprzedawał coś takiego..
co o tym sprzęcie myślicie ?
mam namyśli grę na lampie koncerty próby recording
wiadomo że każdy by chciał mieć pełną podłogę pojedynczych kostek ale sami wiecie jak jest...

Qrna fajnie by było jak by mi ktoś coś powiedział o tym sprzęcie w  :google: znalazłem jedynie jakieś reklamy a nie recenzje
« Ostatnia zmiana: 27 Sty, 2009, 02:32:22 wysłana przez ACWC »

Offline Mr. Q

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
Odp: line6 Stompbox Modelers
« Odpowiedź #1 11 Lut, 2009, 16:38:21 »
Ja myślę, że ten sprzęt jest w sieci b.dobrze udokumentowany - trzeba pogrzebać trochę.

Powiem tylko tyle, że za te pieniądze które wydasz na MM4 i FM4 kupisz sobie M13, który zawiera w sobie te efekty plus DL4, reverb i looper, lepszej jakości niż starsze modelery - lepsze przetworniki A/D, i poprawione podobno błędy z poprzednich wersji (wyrównane poziomy głośności. itp).

MM4 nie zrobił na mnie wielkiego wrażenia, wolałbym 4 dobre kostki analogowe niż 16 średnich modeli do wyboru. Przede wszystkim wpływa na sygnał na bypasie, a samo brzmienie jest jakieś mało dynamiczne. Z drugiej strony wielu "pro" na tym gra, więc to kwestia indywidualna - czy zbierasz podłogę pojedynczych efektów czy wystarczą symulacje. FM4 nie miał do tej pory konkurencji, więc jak ktoś chciał filtry na podłogę to nie miał wyboru, ale teraz jest M13.

Offline So99

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
  • I am that I am
Odp: line6 Stompbox Modelers
« Odpowiedź #2 11 Lut, 2009, 21:04:40 »
co do bypassu - chyba kazdy z tych stompbox modd. mial wybor pomiedzy true a elektronicznym bypassem.

zastosowanie najsensowniejsze do DL4 - zeby nie ucinalo odbic tylko pozwolilo wybrzmiec ale na 99% kazdy model z tej serii to mial.

MM4 - powiem szczerze - przejrzalem sobie te symulacje, no ok, no ladne, no spoko. ale powedrowal sie kurzyc w oczekiwaniu na nabywce, a sam poziewalem i polazlem podlubac analogi ;]

sterylne - i takie troche bez charakteru.

napewno wygodne etc, ale...

paradoksalnie jesli idzie o cyfrowe modulacje to o wiele bardziej mi sie podobala chocby stara yamaha fx550, ktora oczywiscie posiadala wszystkie "wady" digitali z tamtego okresu - ale, tez jakis rozpoznawalny wlasny charakter.

co natomiast mi sie podobalo/ciekawilo w mm4 - wiadomo - DimensionD, ADA Flanger i jeszcze z 2 symulacje - ktorych pierwowzory sa ciezkie/malo sensowne do zdobycia badz replikacji ;]
jebac master volume.

Offline ACWC

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 38
Odp: line6 Stompbox Modelers
« Odpowiedź #3 14 Lut, 2009, 19:17:10 »
Dzięki za info..
Zastanawialem się nad tą opcją właśnie ze względu na oszczędność,zwłaszcza ze wielu pro na tym gra..
ale stara prawda "co do wszystkie jest do niczego" chyba bierze górę na tym pomysłem.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
6625 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Cze, 2010, 15:07:29
wysłana przez Omlet
PRZESTER ŻYCIA! Stompbox Area 51

Zaczęty przez Zomballo « 1 2 » Efekty

38 Odpowiedzi
22028 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sty, 2011, 10:11:33
wysłana przez Page_Hamilton
85 Odpowiedzi
34038 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sie, 2011, 20:17:25
wysłana przez terrormuzik
9 Odpowiedzi
5549 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Kwi, 2011, 15:42:56
wysłana przez yapcok
8 Odpowiedzi
2282 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Mar, 2023, 16:07:53
wysłana przez staryt