Autor Wątek: Brzęczenie strun.  (Przeczytany 2532 razy)

Offline Force

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Brzęczenie strun.
« 26 Lis, 2015, 03:36:39 »
Niestety musiałem otworzyć nowy wątek bo poprzedni został zamknięty , cóż najwyżej mnie zbanujecie.

Nagranie problemu: https://soundcloud.com/mateusz-gubernat/guitarr-58

Nagranie gościa z YT który ma identyczny problem:

Do tego zauważyłem coś ciekawego. Siodełko jest krzywe w moim egzemplarzu. Przy grubej strunie ma wysokość ok 8 mm a przy krótkiej 5 mm.
 

Dodam jeszcze że na strunach 10-56 które były w gitarzę od nowości gitara nie piszczała.

Czy siodełko może być przyczyną ? Czy jak struny nie opierają się całe na siodełkach w mostku to może to doprowadzić do takich dziwnych pisków? Może powinienem pod szlifować siodełka w mostku?

Offline fortis

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
Odp: Brzęczenie strun.
« Odpowiedź #1 26 Lis, 2015, 07:07:49 »
Ja tam jakimś znawcą nie jestem, ale porównując twoje i moje siodełko to w moim są widoczne wcięcia na struny a w Twoim tego nie zauważyłem. Zaraz pewnie mnie posądzą o jakieś herezje, ale może spróbuj wytłumić struny między siodełkiem a kluczami.

Offline delaa

  • Gaduła
  • Wiadomości: 129
    • Youtube
Odp: Brzęczenie strun.
« Odpowiedź #2 26 Lis, 2015, 08:47:50 »
Siodełko Ok. Tak ma być (w sensie, że krzywe). Jest płytko nacięte wiec struny w zasadzie opierają sie tylko na krawędzi i w za siodełkiem mogą drgać.  Pasek gąbki i zobacz co się dzieje. Przeciez na filmie z YT pokazane co zrobić. Nie nacinaj sam rowków chyba że masz czym i wiesz o co chodzi.

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Brzęczenie strun.
« Odpowiedź #3 26 Lis, 2015, 12:14:14 »
Stłum struny na główce za siodełkiem i za mostkiem. Ile razy jeszcze mamy to powtórzyć? Nawet na filmiku masz pokazane...
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: Brzęczenie strun.
« Odpowiedź #4 26 Lis, 2015, 12:36:58 »
Temat zamykam bo został wyczerpany a autor nadal nie próbuje się stosować do rad
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
3957 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Paź, 2007, 20:42:27
wysłana przez Pan Sinner
35 Odpowiedzi
15960 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Wrz, 2010, 23:24:58
wysłana przez Maciek
28 Odpowiedzi
12789 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sie, 2008, 18:47:25
wysłana przez maarioo