Autor Wątek: [NAD] Engl Metalmaster  (Przeczytany 4397 razy)

Offline stillG

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
[NAD] Engl Metalmaster
« 11 Lis, 2015, 12:38:33 »
Po ponad miesięcznym używaniu mogę już coś napisać i wyrazić opinię ale najpierw krótki wstęp. Miałem kupić drugą siódemkę, ale jednak coś mnie podkusiło, co by lepiej kolejny raz zmienić cyfrę na lampę. Przygoda moja z wzmacniaczami zaczęła się od tryliona wzmacniaczy poniżej 1k, o których nie warto nawet wspominać. Jakiś rok temu trafiłem na laneya ironchearta 212 do którego po czasie na 4 kable dorzuciłem bossa gt-100 i nawet mi się to spodobało do tego stopnia, że pogoniłem 40 kg laneya i dokupiłem kolumnę aktywną. Grało znośnie, ale doszedłem do wniosku, że zmienię bossa na poda hd500x. Nawet ponad poł roku gościł u mnie taki zestaw, ale nie (żonka już nawet nie komentuje mojego przewalania sprzętu) trzeba szukać dalej. No i kolumna aktywna została wymieniona na lampę orange or15 ale nadal czegoś brakowało. Zacząłem szukać brzmienia w paczkach, na początek 4x12 następnie 2x12 a skończyło się na 1x12 PPC uff do domu może być. Po krótkim przemyśleniu zapadła decyzja, reszta sprzętu idzie do żyda będę zmieniał na engla. Miał być ironball 20 ale jego reduktor mocy nie obsługuje 16 ohm a paczka orange mi się podoba, więc przyjechał metalmaster (od Niemca ale nie thomann’a tylko tego drugiego).

I co kurwa…..,  po odpaleniu zesrałem się ze szczęścia a moja 15 miesięczna córka zaczęła pogować jak napierdalam. Wszystkie gałki na 12 i nic nie trzeba zmieniać (do tej pory moje ulubione ustawienie). Myślałem, że do metalu to czysty nie zagra a tu niespodzianka dzwoni jak jebany fender. Raczej mam do czynienia z piecami do czczenia lucyfera, ale na tym można grać kolendy ale nie, nie nie po to go kupiłem. Lead jest bardzo selektywny nie ma żadnej potrzeby dopalania nawet w niskich strojach cały czas jest żyleta, zero mułu. Nie wiem, po co aż tyle gainu dali, już przed połową jest w chuj, choć przy maksymalnym odkręceniu dźwięk nie zlewa się a przester leje się tonami. Testowałem we wszystkich kombinacjach reduktora 1w, 5w, 20w i nie zauważyłem różnic w dźwięku a jedynie głośności (w domu gram na 5w). Mimo wspólnej korekcji dzięki oddzielnym potkom volume clean i lead oraz master da się ustawić clean i lead na tej samej głośności bez przełamania czystego. Można grać mega cicho w domu ciesząc się dobrą jakością dźwięku i spokojnie przypierdolić na próbie. Reverb i pętla dział jak trzeba. Wszystkim można sterować przez 2 footswitche, których nie ma w komplecie. Ja dokupiłem sobie najtańszy na allegro za 50 zł i po przelutowaniu 2 kabelków działa jak oryginał. Próbek jest już kilka na youtube które oglądałem i wg mnie gra to podobnie. Próbowałem coś nagrać telefonem ale to bez sensu, kupę słychać a lepszego sprzętu do rejestracji nie mam. Myślę, że nadszedł czas przypomnieć sobie stare lata i w końcu zacząć grać a nie latać z paczkami po kurierach a ten engl zostanie ze mną na dłużej.

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Odp: [NAD] Engl Metalmaster
« Odpowiedź #1 11 Lis, 2015, 12:58:32 »
No to witam w klubie małych Engli. :D Jak coś, to zawsze mogłeś wymienić w paczce sam głośnik. ;)

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Odp: [NAD] Engl Metalmaster
« Odpowiedź #2 11 Lis, 2015, 14:01:52 »
Nie chce mi się czytać specyfikacji, ale to pewnie taki naprawiony Gigmaster (np. w kwestii wejściowego gainu a czystości cleana).. Co oznacza jedno: stosunek germańskiego nakurwu do rozmiarów pudełka - celujący z plusem :)

Gratulacje!

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Odp: [NAD] Engl Metalmaster
« Odpowiedź #3 11 Lis, 2015, 19:16:28 »
Bardzo mnie cieszy gdy czytam takie wypowiedzi. To jest tan najfajniejszy moment po zakupie nowego sprzętu ...

Offline Lukas

  • Gaduła
  • Wiadomości: 127
Odp: [NAD] Engl Metalmaster
« Odpowiedź #4 12 Lis, 2015, 17:08:37 »
Gratsy! I taki zestaw do łupania to mi sie podoba  :headbang: Jak juz sorzedam swoją mese triple (150 jebanych watt lampy hehe) to zapodam i ja cos na czym mozna poszarpac w chałupie  ;)
Ile Cie wyszło z wysylem za tego Engla?

Offline stillG

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Odp: [NAD] Engl Metalmaster
« Odpowiedź #5 12 Lis, 2015, 17:48:26 »
Miałem jakąś zniżkę, chyba 10 % i euro było trochę tańsze.
« Ostatnia zmiana: 25 Sie, 2017, 23:40:52 wysłana przez stillG »

Offline Lukas

  • Gaduła
  • Wiadomości: 127
Odp: [NAD] Engl Metalmaster
« Odpowiedź #6 14 Lis, 2015, 15:13:38 »
Kurna, myślałem że tańsze to to...  :o Cóż, najważniejsze że kurwi  ;D Oby służyło dzielnie jak najdłużej. Musisz zapodać jakieś małe demo ;)

Offline eetfuk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 74
Odp: [NAD] Engl Metalmaster
« Odpowiedź #7 25 Gru, 2015, 12:14:29 »
gdzie to maleństwo można kupić?

Posty połączone: 25 Gru, 2015, 13:36:13
a w ogóle jakie są różnice między metalmaster a ironball??
« Ostatnia zmiana: 25 Gru, 2015, 13:36:13 wysłana przez eetfuk »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
10458 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Cze, 2011, 09:41:58
wysłana przez Sikor
14 Odpowiedzi
6913 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Cze, 2012, 23:05:13
wysłana przez maclaren2
2 Odpowiedzi
2698 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lip, 2014, 11:25:13
wysłana przez Dubrawski
4 Odpowiedzi
2939 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Gru, 2015, 12:13:17
wysłana przez eetfuk
0 Odpowiedzi
1574 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lip, 2022, 19:25:56
wysłana przez dari555