Autor Wątek: Mostek Tune Ibanez Les paul 1976 - poszukuję  (Przeczytany 4341 razy)

Offline JakubŚmiałek

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 8
Mostek Tune Ibanez Les paul 1976 - poszukuję
« 20 Paź, 2015, 16:34:48 »
Witam
Poszukuję takiego mostka jak w temacie. Kupiłem nie dawno na allegro ale okazał się 2mm za długi. Wiec jeżeli ktoś wie jak dobrać i gdzie kupić taki mostek to bym był wdzięczny.
Pozdrawiam.

Offline James

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
A niby jest w nim za długie?

Offline JakubŚmiałek

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 8
Za długi. Chodzi o 2mm długości. Czyli struny jak się opierają na nim to na poczatku gryfu jest w miare ok ale struna e im bliżej korpusu to ta struna jest bliżej krawędzi tak że prawie spada z gryfu podczas naciskania np próg 13. Chyba jasno opisałem tak mi się wydaje. Pozdrawiam dziękuję za odpowiedz. 

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Za długi. Chodzi o 2mm długości. Czyli struny jak się opierają na nim to na poczatku gryfu jest w miare ok ale struna e im bliżej korpusu to ta struna jest bliżej krawędzi tak że prawie spada z gryfu podczas naciskania np próg 13. Chyba jasno opisałem tak mi się wydaje. Pozdrawiam dziękuję za odpowiedz.

To Ci się źle wydaje. Bo ja np. nie mam zielonego pojęcia o co chodzi, bo tak jakbyś ze 3 pojęcia ze sobą mylił.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Struna e1 zjezdza poza gryf. Porownywales ze starym mostem czy jest taki sam? Takie rzeczy dzieja sie, jak sie gryf przesunie.
mniut i piah

Offline JakubŚmiałek

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 8
No właśnie. Sprawdzałem i jest za długi. Dobrze że mi przypomnieliście. Nie opisałem najważniejszego.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
ale za długi czy za szeroki?
B ( o ) ( o ) B S

Offline JakubŚmiałek

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 8
Jak są śruby mocujące. To mostek nie jest dopasowany. Czyli od śruby do śruby ma 2 mm za dużo. Skutkiem tego jest to że struny przesunęły się  w kierunku e1. Około 2mm

Orange

  • Gość
proponuję zarzucić fotkę. Bez tego jest tylko jedno rozwiązanie.
Spoiler

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Pewnie klucze krzywo. Dla mnie z opisu brzmi to jakby był po prostu za szeroki (względem szerokości gryfu)...

...czyli za długi :D

Ale dałeś radę go zamontować w oryginalnych otworach? I ważne pytanie - kupiłeś wiosło bez oryginalnego mostu czy był zjebany? Stare TOMy w japońcach zazwyczaj są klockowate i brzydkie, więc łatwo poznać czy to coś nowszego czy oryginał.
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline JakubŚmiałek

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 8
Dałem radę zamontować na stare dziury. I trochę jest za szeroki 😃 . Wiec co proponujecie może da się go przełożyć to tego starego korpusy  te blaszki co przytrzymują struny. Przepraszam za zaniżanie poziomu forum przez moje nie fachowe nazewnictw. Wybaczcie. Ale czekam na odpowiedź.  :)

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Zmierz jaki masz dokładnie odstęp między skrajnymi strunami w tym mostku.
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline JakubŚmiałek

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 8
Ok. Zrobię tak jak mi napisałeś. Ale dopiero wieczorem wstawię informację. Postaram się wstawić również zdjęcie by niebyło nieporozumień. Na tą chwilę dziękuję.

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Można dostać mostki z siodełkami bez wypiłowanych wgłębień, ew wymienić same siodełka. Ale sam bym tego w żadnym wypadku nie robił.
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline JakubŚmiałek

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 8
To by było dobre. Czy byłbyś tak uprzejmy mi napisać gdzie taki dostać.

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Zobacz może na guitarproject.pl, nic innego mi nie przychodzi do głowy. Ew. napisz do nich.
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline JakubŚmiałek

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 8
Dziękuję za pomoc. Bardzo mi pomogłeś. Pozdrawiam serdecznie. Życzę sukcesów w graniu.


P.S. Jak by przyszło Tobie do głowy inny rozwiązania to proszę napisz.
 Uprzejmie dziękuję i pozdrawiam.

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Zmierz tą odległość, zapewne będzie to 52mm. Może gdzieś są mostki które mają strings spacing 50mm ale na razie nic nie znalazłem.

Miałeś szczęście że nudziłem się w pracy :D
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Wala mi się po domu jeden gibsonowski, sprawdzę jutro wymiar.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
10 Odpowiedzi
2912 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2014, 18:26:00
wysłana przez y
3 Odpowiedzi
2343 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lis, 2014, 13:27:30
wysłana przez Szydera