Autor Wątek: Ibanez RGD7UC  (Przeczytany 7126 razy)

Offline Eregeth

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Ibanez RGD7UC
« 08 Lis, 2015, 02:23:44 »
Czołem

Przymierzam się do kupna pierwszej siódemki. Dostałem propozycję kupna dwóch Ibanezów K7 i Ibanez RGD7UC. K7 niezbyt mi się podoba, z kolej ten RGD7UC jest całkiem fajną propozycją. Teraz pytanie, czy jest wart swojej ceny, jakieś opinie, rady ? Ewentualnie jestem otwarty na inne propozycje. Warunki: klonowa podstrunnica (taki kaprys), most - najlepiej FR, produkcja Japonia, ew. USA. korpus - super strat.

Pozdro

"All those moments will be lost in time, like tears in rain."

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Odp: Ibanez RGD7UC
« Odpowiedź #1 08 Lis, 2015, 10:36:53 »
@hub jest tutaj posiadaczem UC.

Na moje oko - to po prostu RGD2127FX ze wstawionymi BKP i sporo poand 50% wyższą ceną (mówię tu o detalu) - co dla mnie chyba opcja lekko z dupy i jakimś nieporozumieniem. Jeśli podoba Ci się design - to już chyba lepiej wziąć używkę RGD2127 i jak już koniecznie musisz, to wsadzić sobie używane BKP i mieć. W 5000 powinieneś się zmieścić. Aczkolwiek, będąc przekonanym na własnej skórze, to już wolałbym (serio) kupić RGD7421 i wsadzić np AHB-1, ponieważ (jak kiedyś pisałem) byłem mocno przerażony taniochą wykonania japońca. Wtedy w portfelu zachowuję jeszcze więcej siana i dokupuję se (a co) kejz! :D Wiem, że herezje prawię (no bo jak - indo zamiast dżapan?!), ale jakoś nie porywa mnie stosunek jakość/cena tych badyli ;)

No chyba, że UC to jakaś inna galaktyka w stosunku do 2127. Dlatego niech się hub wypowie :D
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline sevenstringdjentlemen

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
  • Peri Peri ;p
Odp: Ibanez RGD7UC
« Odpowiedź #2 08 Lis, 2015, 10:48:26 »
Do czego potrzebujesz tej gitary? Shred/djent/death/black/Hannah Montana/chujwico?
Japonia żaden wyznacznik. Czasami dobry koreaniec potrafi zagrać tak samo (a może i lepiej)
« Ostatnia zmiana: 08 Lis, 2015, 10:50:37 wysłana przez sevenstringdjentlemen »
dżęt dżęt dżętu dżętu. Dajta mi tu więcej dżentu.

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Ibanez RGD7UC
« Odpowiedź #3 08 Lis, 2015, 10:58:02 »
Jakiś gościu na orgu ściągnął lakier z RGD2127 i ukazał mu się korpus z 6 części... RGD7UC ma hebanową podstrunnicę, tak to chyba to samo.

EDIT: Przepraszam 5ciu cześci. http://www.sevenstring.org/forum/luthiery-modifications-customizations/302285-rgd-2127-rg-d-550-conversion.html
« Ostatnia zmiana: 08 Lis, 2015, 11:01:21 wysłana przez Thoth »
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Eregeth

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Odp: Ibanez RGD7UC
« Odpowiedź #4 08 Lis, 2015, 14:00:00 »
Do czego potrzebujesz tej gitary? Shred/djent/death/black/Hannah Montana/chujwico?
Japonia żaden wyznacznik. Czasami dobry koreaniec potrafi zagrać tak samo (a może i lepiej)

Oldskul, blaki dethy i inne takie.

Jeśli chodzi o tę Japonię, to nie wiem na jakich gitarach Koreańskich, a jakich Japońskich graliście, ale ja z własnego doświadczenia (mam dwa japońce) preferuję Japońce jednak. Chociaż trafiają się super gitary wykonane w Korei (LTD EC-1000)
"All those moments will be lost in time, like tears in rain."

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Odp: Ibanez RGD7UC
« Odpowiedź #5 08 Lis, 2015, 14:13:48 »
(widzę ciężko będzie)

Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Poza tym ja nie ujebałem się japońskich gitar, tylko gitar(y) Ibaneza klepanych/ego w Japoni. To różnica. Jeśli chcesz wjebać ileś tam kafli w jakiś wypust bananeza to droga wolna. Z koreańskich wporzo gitar masz Loomisa - spełnia chyba wszystkie Twoje wymagania. No ale pewnie chujnia, nie graliśmy i się nie znamy :(
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Ibanez RGD7UC
« Odpowiedź #6 08 Lis, 2015, 14:44:15 »
Z takimi funduszami, nie wiem, czy nie lepiej by było zapolować na jakiegoś używanego RANa Crushera. Zupełnie inna liga, niż ibanezy w podobnych kwotach, tylko o floyda może być ciężko.

Offline Eregeth

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Odp: Ibanez RGD7UC
« Odpowiedź #7 08 Lis, 2015, 15:14:34 »
No Ran, to też fajna opcja, ale ciężko trafić na używkę. Tam samo jak z Mayo 7 niestety.
"All those moments will be lost in time, like tears in rain."

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Ibanez RGD7UC
« Odpowiedź #8 08 Lis, 2015, 15:54:50 »
No Ran, to też fajna opcja, ale ciężko trafić na używkę. Tam samo jak z Mayo 7 niestety.

Setiusów używanych przewija się mimo wszystko całkiem sporo. Tutaj też trochę łatwiej o floyda niż w crusherze. Także rozejrzyj się, bo warto :)

Offline Eregeth

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Odp: Ibanez RGD7UC
« Odpowiedź #9 08 Lis, 2015, 17:08:18 »
Swojego czasu był nawet Regius przez chwilę, ale szybko poszedł. No nic, będę czegoś szukał dalej. I czekam na opinię jakiegoś posiadacza RGD7UC :)
"All those moments will be lost in time, like tears in rain."

Offline sevenstringdjentlemen

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
  • Peri Peri ;p
Odp: Ibanez RGD7UC
« Odpowiedź #10 08 Lis, 2015, 18:42:23 »
Nie grałem na tym Ibaneziolu, ale powiem Ci z dobrego serca- daj se pan spokój. Za tę cenę to masz już piękne customy. Nawet w Skerveseny możesz się bawić. A jak nie to masz Loomisa. Gitara-miazga, że tak krótko opiszę. Bo bardziej nie trzeba.
dżęt dżęt dżętu dżętu. Dajta mi tu więcej dżentu.

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Ibanez RGD7UC
« Odpowiedź #11 08 Lis, 2015, 19:08:11 »
Tylko na Skervesena czekasz pół roku i w sumie nigdy nie wiesz w 100% czego się spodziewać. To samo tyczy się innych customów.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Odp: Ibanez RGD7UC
« Odpowiedź #12 08 Lis, 2015, 19:20:26 »
Tylko na Skervesena czekasz pół roku i w sumie nigdy nie wiesz w 100% czego się spodziewać. To samo tyczy się innych customów.

Co prawda zawsze można odesłać na gwarancji, ale fakt, że nie ma 100% pewnosci co dostaniemy. Najlepiej kupować gity sprawdzone osobiście - jesli jest taka mozliwość, albo od kogoś zaufanego.
Ja z takim budżetem nie miałbym problemu z wyborem gity. Osobiście pewnie poczekałbym na Szekter KMII.
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Ibanez RGD7UC
« Odpowiedź #13 08 Lis, 2015, 19:21:48 »
Jasne, że można. Tylko ostrzegam, że jak się nie wie czego chce i nie ma się obrazu jak to powinno brzmieć to może być szok i niedowierzanie.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Eregeth

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Odp: Ibanez RGD7UC
« Odpowiedź #14 08 Lis, 2015, 19:55:03 »
Powiem szczerze, że mi ten loomis nie leży w ogóle, ale jak będzie okazja to gdzieś go ogram i się zastanowię. Mayo mam ograne, więc wielkiego zaskoczenia by nie było raczej. Widzę, że wszyscy odradzają Ibanezy :D
"All those moments will be lost in time, like tears in rain."

Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 775
Odp: Ibanez RGD7UC
« Odpowiedź #15 08 Lis, 2015, 20:06:29 »
Za tę cenę to masz już piękne customy. Nawet w Skerveseny możesz się bawić.
Amen  :)

Offline Eregeth

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Odp: Ibanez RGD7UC
« Odpowiedź #16 08 Lis, 2015, 20:14:28 »
W sensie, że za cenę tego Ibaneza nowego (9k) da się ogarnąć Rana, albo Skervesena ?
"All those moments will be lost in time, like tears in rain."

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Ibanez RGD7UC
« Odpowiedź #17 08 Lis, 2015, 20:38:02 »
Bez problemu ;)
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Odp: Ibanez RGD7UC
« Odpowiedź #18 08 Lis, 2015, 20:47:37 »
Ja pierdole, to Ty chcesz nówkę kupować tego Gównoneza? Zwykłego superstrata bez polotu?

Spoiler

Człowieku, jak masz taki dylemat...to współczuję. :D
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Eregeth

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Odp: Ibanez RGD7UC
« Odpowiedź #19 08 Lis, 2015, 21:46:48 »
Widze, że kolega trochę niedorozwinięty albo nie potrafi za bardzo czytać ze zrozumieniem, ale to nic - zdarza się. Również współczuję. Wszystkim innym dzięki za informacje. Jutro napiszę do Rana, Mayo i Skervesena, a jak będę miał kaprys to sobie kupię "gównoneza".  :)) Temat w sumie zamknięty.

Pozdro
"All those moments will be lost in time, like tears in rain."

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Odp: Ibanez RGD7UC
« Odpowiedź #20 08 Lis, 2015, 21:51:22 »
Widze, że kolega trochę niedorozwinięty albo nie potrafi za bardzo czytać ze zrozumieniem, ale to nic - zdarza się. Również współczuję. Wszystkim innym dzięki za informacje. Jutro napiszę do Rana, Mayo i Skervesena, a jak będę miał kaprys to sobie kupię "gównoneza".  :)) Temat w sumie zamknięty.

Pozdro

Z grubej rury widzę, tak na "dzień dobry". Powinszować :)
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Ibanez RGD7UC
« Odpowiedź #21 08 Lis, 2015, 22:09:30 »
Widze, że kolega trochę niedorozwinięty albo nie potrafi za bardzo czytać ze zrozumieniem, ale to nic - zdarza się. Również współczuję.

Z grubej rury widzę, tak na "dzień dobry". Powinszować :)

Rozjebawszy system. :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
21 Odpowiedzi
16109 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Paź, 2020, 07:43:05
wysłana przez macko9393
23 Odpowiedzi
14279 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Mar, 2014, 20:51:01
wysłana przez y
38 Odpowiedzi
11346 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lis, 2014, 21:17:57
wysłana przez hub