Autor Wątek: [NGD] Avernus SC 7 baritone  (Przeczytany 26542 razy)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: [NGD] Avernus SC 7 baritone
« Odpowiedź #75 21 Wrz, 2015, 20:55:26 »
Trochę nowych fotek, tym razem w ciemnej pościeli ;)











Więcej można znaleźć na fb.com/AvernusGuitars, zapraszam :)

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 420
  • It is useless, to resist.
Odp: [NGD] Avernus SC 7 baritone
« Odpowiedź #76 21 Wrz, 2015, 20:58:11 »
Ty siusiaku lepiej gitary nowe rób, a nie nam dupy mydlisz nowymi zdjęciami.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: [NGD] Avernus SC 7 baritone
« Odpowiedź #77 21 Wrz, 2015, 21:38:39 »
Ty siusiaku lepiej gitary nowe rób, a nie nam dupy mydlisz nowymi zdjęciami.

Trzeciego tygodnia, wypatrujcie mnie na wschodzie ;)

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Odp: [NGD] Avernus SC 7 baritone
« Odpowiedź #78 21 Wrz, 2015, 21:40:55 »
Kuźwa, i znowu odliczanie. :D

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: [NGD] Avernus SC 7 baritone
« Odpowiedź #79 05 Paź, 2015, 11:47:47 »
Dotykałem. Brzdękałem. Oglądałem... i poproszono mnie, żebym się wypowiedział. Zacznę od tego, że nie fair byłoby w stosunku do forumowiczów nie napisać o niewielkich kosmetycznych skazach/brakach. Nie fair natomiast w stosunku do wykonawcy byłoby nie wspomnieć, że jest to prototyp, a to poniekąd usprawiedliwia pewne braki. Tyle chciałem napisać w kwestii estetyki wykonania, nie wiem jak będzie w przypadku modeli produkcyjnych i nie chciałbym brać odpowiedzialności słownej za tę kwestię. Jeśli chodzi o część manualną instrumentu to byłem nim oczarowany, bo to dobrze wyważony patyk z miłym w dotyku naturalnym wykończeniem olejowym o wadze na którą nie zwracałem większej uwagi (a instrument wizualnie sprawiał wrażenie ciężkiego) i z super wygodnym gryfem. Tak, szyjka jest dokładnie taka jak lubię, bo z tych grubszych i okrąglejszych gabarytem, ale z asymetrycznym dobrze przemyślanym profilem, który nie męczy ręki. Dodatkowo to jeden z tych profili, który leżał dosłownie każdemu kto ją u mnie ogrywał. Na korpusie można wygodnie oprzeć prawą rękę i nie ma problemu z przesunięciem jej na gryf do tappingu (niektóre wykończenia w połysku potrafią kleić rękę do korpusu uprzykrzając takie manewry). Jedyną rzeczą do której można się przyczepić to dostęp do "Vildhjartowych pozycji" (zgadza się, @youshy ?). Brzmieniowo też zrobił na mnie dobre wrażenie, aż zachciałem 7mki z takim pickupem (choć wiadomo, że nie tylko pickup w wiośle gra). Jest bardzo bogata harmonicznie z wystarczającą masą, żeby nie tęsknić za humbuckerem, silnym atakiem, ciasnym nie rezonującym ale zdecydowanie obecnym dołem, a całość skoncentrowana jest na środkowych częstotliwościach co najprawdopodobniej ustawiałoby dobrze gitarę w mixie. Dość charakterystycznie brzmiała i muszę przyznać, że sound miał w sobie to coś co samo pisało riffy. Żeby nie było, że liżę jajka to nadal uważam, że boli kontrast pomiędzy jej aparycją, a wartościami istotnymi dla instrumentu :D

udzielam jej błogosławieństwa,
Musza
« Ostatnia zmiana: 05 Paź, 2015, 12:12:16 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: [NGD] Avernus SC 7 baritone
« Odpowiedź #80 05 Paź, 2015, 12:20:08 »
Pytanie techniczne.
Po co są zwoje na kluczach blokowanych?
mniut i piah

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: [NGD] Avernus SC 7 baritone
« Odpowiedź #81 05 Paź, 2015, 12:45:41 »
Pytanie techniczne.
Po co są zwoje na kluczach blokowanych?

Osobiście czasem tak zakładam kiedy wiem, że będę musiał poluzować lub zdjąć struny i je później założyć przy np. regulacjach czy zmianach pickupów. Nie wiem natomiast czemu lwronk je tak założył.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: [NGD] Avernus SC 7 baritone
« Odpowiedź #82 05 Paź, 2015, 13:52:14 »
Dotykałem. Brzdękałem. Oglądałem... i poproszono mnie, żebym...

Zrobił zdjęcia ?
Jakoś tak "czuć"  Twoją rękę ;)

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Odp: [NGD] Avernus SC 7 baritone
« Odpowiedź #83 05 Paź, 2015, 14:29:33 »
Dotykałem. Brzdękałem. Oglądałem... i poproszono mnie, żebym...

Zrobił zdjęcia ?
Jakoś tak "czuć"  Twoją rękę ;)

To przez to pomarszczone prześcieradło.

Musiało sie dziać ;)
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: [NGD] Avernus SC 7 baritone
« Odpowiedź #84 05 Paź, 2015, 17:35:44 »
Dotykałem. Brzdękałem. Oglądałem... i poproszono mnie, żebym się wypowiedział. Zacznę od tego, że nie fair byłoby w stosunku do forumowiczów nie napisać o niewielkich kosmetycznych skazach/brakach. Nie fair natomiast w stosunku do wykonawcy byłoby nie wspomnieć, że jest to prototyp, a to poniekąd usprawiedliwia pewne braki. Tyle chciałem napisać w kwestii estetyki wykonania, nie wiem jak będzie w przypadku modeli produkcyjnych i nie chciałbym brać odpowiedzialności słownej za tę kwestię. Jeśli chodzi o część manualną instrumentu to byłem nim oczarowany, bo to dobrze wyważony patyk z miłym w dotyku naturalnym wykończeniem olejowym o wadze na którą nie zwracałem większej uwagi (a instrument wizualnie sprawiał wrażenie ciężkiego) i z super wygodnym gryfem. Tak, szyjka jest dokładnie taka jak lubię, bo z tych grubszych i okrąglejszych gabarytem, ale z asymetrycznym dobrze przemyślanym profilem, który nie męczy ręki. Dodatkowo to jeden z tych profili, który leżał dosłownie każdemu kto ją u mnie ogrywał. Na korpusie można wygodnie oprzeć prawą rękę i nie ma problemu z przesunięciem jej na gryf do tappingu (niektóre wykończenia w połysku potrafią kleić rękę do korpusu uprzykrzając takie manewry). Jedyną rzeczą do której można się przyczepić to dostęp do "Vildhjartowych pozycji" (zgadza się, @youshy ?). Brzmieniowo też zrobił na mnie dobre wrażenie, aż zachciałem 7mki z takim pickupem (choć wiadomo, że nie tylko pickup w wiośle gra). Jest bardzo bogata harmonicznie z wystarczającą masą, żeby nie tęsknić za humbuckerem, silnym atakiem, ciasnym nie rezonującym ale zdecydowanie obecnym dołem, a całość skoncentrowana jest na środkowych częstotliwościach co najprawdopodobniej ustawiałoby dobrze gitarę w mixie. Dość charakterystycznie brzmiała i muszę przyznać, że sound miał w sobie to coś co samo pisało riffy. Żeby nie było, że liżę jajka to nadal uważam, że boli kontrast pomiędzy jej aparycją, a wartościami istotnymi dla instrumentu :D

udzielam jej błogosławieństwa,
Musza

Zgadza się jak najbardziej. Ja bym jeszcze dorzucił jedno - podoba mi się pomysł z p90 w gitarze do nakurwu, bo to po prostu robi robotę jak mało co. Tylko estetycznie mogłoby być trochę lepiej. I ten dostęp do "Vildhjartowych pozycji" jak to @Musza ujął, jest kompletnie byle jaki.
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: [NGD] Avernus SC 7 baritone
« Odpowiedź #85 05 Paź, 2015, 17:40:10 »
Trzeba ćwiczyć  ;D

Spoiler
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
40 Odpowiedzi
17209 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lip, 2012, 11:53:04
wysłana przez Jakub_Z.
180 Odpowiedzi
50018 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Maj, 2015, 08:27:23
wysłana przez Leon
172 Odpowiedzi
68440 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Maj, 2017, 00:29:51
wysłana przez lwronk
11 Odpowiedzi
5112 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lut, 2017, 12:54:36
wysłana przez satarello
4 Odpowiedzi
8288 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lis, 2017, 08:18:50
wysłana przez lwronk