Autor Wątek: Bugera Head + Paka - miliard pytań po raz setny :D  (Przeczytany 15622 razy)

Offline Zenon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 198
I to jest właśnie post na jaki mniej wiecej czekałem, widzę czyjeś doświadczenia itp. I wychodzi na to, ze o ile JET CITY z konkretnym Buzzaro może dawał radę, to nie koniecznie musi znaczyć że da radę z inną gorszą paką. W przypadku Randalla RH50T jest możliwość kupna tej głowy i zostanie na 212 HB na V30, nie wiem dalej jak ten Randall stoi brzmieniowo, na jutubie nagrań mało, jedni jęczą że to słaby piec, inni chwalą że dobry. Mówią że ma dużo środka, i mało basu. Ale patrząc na moje doświadczenie, co z tego że Bugera ma tyle mięcha i tego dołu, skoro kurwa w zespole na próbie mi gitara zginie, przerabiałem temat wiele razy, bez odpowiedniego środka na próbie nie masz szans na przetrwanie, po co mi piec który zajebiście zabrzmi w domu, czy jakimś nagraniu, skoro na próbie zrobi mi mół i nie usłyszę się zbytnio?

Jesli nie wytropie JCA50H to najwidoczniej chyba skuszę się na Randalla. W przyszłości +- 2-3 lata, i tak pewnie tego heada bym wymienił więc, to nie musi być sprzęt na lata.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
O tym, że Randall jest dobry, piszą osoby które go kupiły i chcą go sprzedać. Jęczący że jest słaby, to osoby które już go sprzedały ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Zenon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 198
A co w nim jest nie tak? Bo tak naprawdę nigdzie nikt nie uzasadnia swojej opinii :d Albo pisza że dobry bo dobry, albo że słaby bo słaby, są też geniusze którzy twierdzą że Head jest dobry, combo jest bad.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Dobra, co do JCA22h, to tak brzmi na żywo, Voulme nie co ponad 4/9, Puff gra na ENGL Fireball 60, oboje gramy na pakach Buzzaro ST-B212 V30 (aparat stał zaraz przy rajdzie i hajhacie):




Oprócz tego spokojnie grałem na Harley Benton G212 Vintage 30, i też się przebijał, grałem też na Buzzaro ST-B112 V30 i też cicho nie było.

Randall po prostu brzmi gorzej od innych tu zestawionych wzmaków, a jak chcesz się dowiedzieć co to znaczy to musisz ograć.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Co do mocy to tu masz nagranie z próby. Dźwięk jak i wizja nagrane aparatem z boku jak widzisz. Perka z otrigerowaną stopą i werblem. Wzmak ENGL Fireball 60W rozkręcony dokładnie na połowę. Paka Laney z Governorami. Miałeś to wszystko na poprzednich zdjęciach.


INTERSTELLAR

Offline 5iatka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 62
Bugera co się nie przebijają?

Offline Zenon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 198
Nie mowie ze się nie przebija tylko ze prawda jest taka ze takiej ilości dołu jaka mogę użyć w domu nie dam rady użyć na próbie.

Offline 5iatka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 62
No tak.  Domowe grZrzrzrzrz nijak show ma do tego na próbie.  W 6505 Dołożył basu i basista poszedł na browar

Offline Zenon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 198
Ej mam pytanie.

We wzmaku mam wyjścia 4 i 8 ohm i 50 W mocy

Natomiast bedę miał w paczce :

 Moc:
- 120W przy 8 Ohm
- 2x 60W przy 16 Ohm
• Przełącznik Mono/Stereo
• Głośniki: 2x 12" Celestion Vintage 30
• Pasmo przenoszenia: od 70Hz do 5kHz
• Impedancja: 8 Ohm

Lub :

wejścia: 1 x 8 Ohm (mono) 2 x 16 Ohm (stereo)
wyjścia: 1 x 1/4” Thru, 1 x XLR Jet Direct
moc: 200 W (RMS mono), 2 x 100 W (RMS Stereo)


Jak to połaczyć w poszczególnych przypadkach?

Jeśli w piecu mam 8 ohm to w paczce też to dawać pod 8 ohm? Jak to jest że w stereo mam 2x16 ohm? I czy w przypadku stereo potrzeab mi drugiego kabla?

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Tam w pace siedzą dwa głośniki 60W 16 Ohm każdy. Są połączone równolegle czyli dają razem 120W 8 ohm. Nie mógłbyś jej używać gdyby głośniki były połączone szeregowo bo wtedy miałbyś 120W ale 32Ohm. Jeżeli Twój wzmak ma dwa wyjścia 16 Ohm to wtedy podłączasz go dwoma kablami z paczką w stereo. Natomiast standardowo podłączasz wzmaka z jednego wyjścia 8Ohm do wejścia 8Ohm paczki w mono. Musisz zobaczyć co Tobie będzie bardziej odpowiadało brzmieniowo.

Dziwię się tylko, że takich podstaw jeszcze nie ogarniasz Panie.
INTERSTELLAR

Offline Zenon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 198
Własnie nie ogarniałem tego "mono" ale w tym przypadku, grają oba głosniki prawda?

Czyli co, kupuje heada + paka HB V212 albo JC24 + i podpinam kabel do heada gniazdo 8ohm i do paczki 8ohm. Odpalam i bangla?

Posty połączone: 17 Sie, 2015, 22:55:33
Znając mnie to coś zepsuje :D
Wiec. DAje foto, będe miał jedną z tych 2 paczek. Co i jak podłaczyć dokłądnie żeby było okej?
« Ostatnia zmiana: 17 Sie, 2015, 22:55:34 wysłana przez Zenon »

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Panie, to proste jak ... To, że kolumna pracuje w "Mono" znaczy, że doprowadzasz do niej sygnał z jednego źródła, rozumiesz? Czyli wyprowadzasz ze wzmaka 8Ohm (masz końcówkę mono i podłączasz jedną kolumnę) i podpinasz pod 8Ohm w kolumnie na MONO. Easy as fuck.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Zenon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 198
Dzięki :D tak też po częsci myślałem. Wole zapytać niz coś spierdolić wiec..

A np nie mogę podpiąć Heada z 8OHM pod gniazdo 16 OHM?

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
A np nie mogę podpiąć Heada z 8OHM pod gniazdo 16 OHM?

Nalej benzyny do diesla. Man, no nie sprawiaj, że rączki opadają.

Spoiler
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
To, że kolumna pracuje w "Mono" znaczy, że doprowadzasz do niej sygnał z jednego źródła
no chyba nie :D
i always go full retard

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
No chyba tak? 8Ohm w przytoczonym tu HB212 sprawia, że masz 120W Mono mocy, podpinane od jednego źródła, pod jednego Jacka, jak chcesz podpiąć dwa źródła w trybie Mono @sify11 ?
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Zenon, a pstryczek standby wiesz do czego służy?

Offline Zenon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 198
DO standbyowania?

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Ok, tylko sprawdzałem.

Offline Zenon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 198
:d dziekuję za troskę <3

Posty połączone: 18 Sie, 2015, 21:55:37
Ostatnie pytanie..

Do 600 zł paczka.

Chciałem kupić JET CITY 212 ale gośc nie chce wysłac.
HB 212 musze jutro zadzwonić.
Czy oprócz tego jest jeszcze jakaś 212 warta uwagi? WIdziałem za 500 zł Randalla 412 na Celestion 70/80, za 300 zł 412 na Celestion Rocket 50. Za 300 zł mam możłiwośc kupna Bugery 212. Oprócz teog nie widzę nic interesującego. Są jeszcze jakieś paczki od Randalla ale nie wiem na jakich spikerach.

Posty połączone: 19 Sie, 2015, 16:37:17
?
« Ostatnia zmiana: 19 Sie, 2015, 16:37:17 wysłana przez Zenon »

Offline Zenon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 198
Mam jeszcze jedno pytanie
 stack ma przyjść do mnie dzisiaj a kabla kolumnowego od Fender mi jeszcze nie wysłali. Czy mogę kupić kabel w sklepie elektronicznym?  Byle jaki? Co powiedzieć sprzedawcy bo to starszy dziadek o nie ogarnial czy
 Jest switch dpdt. A potrzebuje kabla dosłownie ma dwa dni

Zomballo

  • Gość
Dwa duże jacki i dwużyłowy, miedziany, 2 x 1,5 mm.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
7 Odpowiedzi
2972 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lut, 2013, 11:52:50
wysłana przez xaperfly
28 Odpowiedzi
9402 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sty, 2014, 10:32:53
wysłana przez sinquestsound
47 Odpowiedzi
7251 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Cze, 2015, 21:47:09
wysłana przez Mother Puncher
53 Odpowiedzi
10321 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sie, 2015, 21:15:01
wysłana przez Stivo2005