Autor Wątek: ISOLATION CABINET  (Przeczytany 43202 razy)

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: ISOLATION CABINET
« Odpowiedź #75 10 Lis, 2019, 21:29:20 »
daj mi jeszcze szansę :-)  jestem blisko do ukręcenia swojej barwy. Trochę z górą przesadzam. Wybijam za dużo górnego środka i tu trochę płasko gita wychodzi. W kawałku - freaky lightning - za bardzo spłaszczony zrobiłem ten przester i sam nie jestem zadowolony do końca. Niepotrzebnie Maxona podbiłem na drajvie do 9:00. Miało być na 0 a Tony troszkę rozkręcone. Ogólnie zamiast gruzu wychodzi taki ni to gruz ni to sraka. Cały czas kręcę...   ...stopień za stopniem aż w końcu ukręcę MOJĄ barwę.
Nie mam zamiaru dublować i kopiować znane barwy czy też oklepane barwy gitar. Chcę stworzyć coś swojego, nie chujowego z czego będę zadowolony.
Bugera G20 to bardzo uniwersalny wzmak tylko trzeba go kolorować dobrym EQ w pętli. Radar tu jest mistrzem bo jest mikroskopijny a zapas mieszania EQ dość poważny.
Tą Bugerę kupiłem za niecałe 500zł i tak mi się spodobała do nagrywek w domu, że mojego najprostszego ENGLa Fireball 60 sprzedałem z miejsca. Nie nadawał się do muzy, którą gram kompletnie.

Co do Bugery 1960 hmmm to chyba coś na modłę Plexy  ?
« Ostatnia zmiana: 27 Lis, 2019, 21:11:26 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: ISOLATION CABINET
« Odpowiedź #76 27 Lis, 2019, 18:54:33 »
Nowy mix z ISO. Olewam klepanie solówek w każdym kawałku więc puszczam to bez niczego. W zasadzie wokal mógłby tu niezłe aranże porobić

https://m.soundcloud.com/gehinnom-1/10-the-only-way-to-pray
« Ostatnia zmiana: 28 Lis, 2019, 13:10:18 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Odp: ISOLATION CABINET
« Odpowiedź #77 27 Lis, 2019, 22:26:13 »
daj mi jeszcze szansę :-)  (...)
Co do Bugery 1960 hmmm to chyba coś na modłę Plexy  ?
Ja tego brzmienia nie kupuję. Fajna dynamika, ale za dużo flangera i za mało gruzu. Jakość jest ok.

Tak, taka pleksa - poli(metakrylan metylu), brzmi troszkę cieplej od oryginalnego zmarszczala. W ogóle Bugery lubią brzmieć lepiej. Np Bugera TriRec brzmi lepiej od Mesy.

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: ISOLATION CABINET
« Odpowiedź #78 28 Lis, 2019, 09:08:33 »
Nie za bardzo rozumiem kwestie flengera. Jaki flanger :-) ?
To w sumie jestem na dobrym torze. Kazdy okresla kwestie tonalne w rozny sposob. Gruz mi sie kojarzy z ciezkimi przesterami siedzacymi w dolnym srodku instead of siara i fizzowanie gitar w muzie np. black metalowej.

Moim celem jest wycyckanie do granic mozliwosci gitary dynamicznej, napierdalajacej w punkt bez jakichs masakrycznych podmuchow dolu czy zbyt szklankowatej gorki. Zazwyczaj gram na singlach i w zamysle mam chec na lekko tak jak ja to okreslam twang'owate brzmienie. Nie chce np kopiowac brzmienia Tom'a Morello bo tez gram inaczej. Chce jakby ugryzc dwa swiaty w jednym i podazam w dobrym kierunku. Dostalem dobre opinie jezeli chodzi o brzmienie wiosla po ostatniej nagrywce. Tak czy inaczej chce stworzyc cos swojego, charakterystycznego bo w dobie miliona zespolow jest trudno o cokolwiek innego. Wszyscy kurwa brzmia na jedna modle i najgorsze jest to ze nawet graja podobnie. Ja wiem ze dzisiaj kazdy riff juz gdzies ktos zagral. Ja tylko staram sie je wymieszac tak by finalnie bylo cos innego.
INTERSTELLAR

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: ISOLATION CABINET
« Odpowiedź #79 02 Sty, 2020, 01:35:48 »
Skończyłem kolejny kawałek w klasycznym stylu czyli klasyczne solówki w dwóch miejscach bez wielkich cudów. Nie zawsze muszę cholera szukać jakichś cudów w dźwiękach no nie ?  :-)  heh


https://soundcloud.com/gehinnom-1/11-one-step-closer-to-the-edge
INTERSTELLAR

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Odp: ISOLATION CABINET
« Odpowiedź #80 20 Mar, 2020, 23:16:42 »
Spróbuj kiedyś pożyczyć i zrobić porównanie wzmacniacza z ISO i ze Strymonem Iridium albo jakimś attenuatorem z IR lub innym symulantem z wysokiej półki.

Jestem bardzo ciekawy jak by to powychodziło na nagraniach. Bardzo.

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Odp: ISOLATION CABINET
« Odpowiedź #81 21 Mar, 2020, 01:51:57 »
Mam przyzwoitego Radara do impulsow z symulacja konca mocy...   ...sygnal z peampu tez daje rade jednak jestem tak popierdolony, ze po przerzuceniu paruset wypasionych impulsow w tym zakupionych od Sin'a zestawow pak, nadal wole zywe SM57 i Legend 1218. Chyba dozgonny wybor. Cokolwiek innego slucham to albo sie wkurwiam sraka w gorze albo mulem w dole. Nic mnie nie porwalo jak obecne graty. Jak nagram nowy kawalek to zobaczymy jak sobie radzi Bugera V55
« Ostatnia zmiana: 21 Mar, 2020, 08:17:44 wysłana przez ITHMW »
INTERSTELLAR

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
32 Odpowiedzi
12961 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Mar, 2009, 12:08:40
wysłana przez Owczur
43 Odpowiedzi
23645 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Mar, 2011, 08:27:04
wysłana przez regecore
23 Odpowiedzi
8756 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lis, 2011, 22:06:55
wysłana przez zerotolerance
1 Odpowiedzi
2750 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Maj, 2013, 13:22:24
wysłana przez zerotolerance
7 Odpowiedzi
3284 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Paź, 2013, 20:52:36
wysłana przez benkai