Autor Wątek: Sensowny laptok  (Przeczytany 10648 razy)

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Odp: Sensowny laptok
« Odpowiedź #25 13 Sie, 2015, 16:20:11 »
Wszystko wskauje na to, że skonczy się na maku air z i5, 8gb ramu i ssd + dodatkowy dysk na przechowywanie całego gówna które posiadam, żeby nie zawalać kompa :D myślę, że do nagrywek które, chce na nim robić spokojnie styknie, a pro wychodzi troche poza mój budżet niestety :D Dzieki za pomoc ;)

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Odp: Sensowny laptok
« Odpowiedź #26 13 Sie, 2015, 16:47:25 »
Jak masz jakichś znajomych/rodzinę zagranicą, to możesz spróbować sobie sprowadzić - u nas produkty Apple są ponoć najdroższe tuż po Brazylii. Jak sprowadzałem MacBooka Pro niecałe 4 lata temu z wyprzedaży w amerykańskim Apple Store, wyszedł mnie (a raczej moich rodziców, bo kasa była ze sprzedaży poprzedniego kompa, mojego odszkodowania z wypadku na wycieczce, a reszta z ich kieszeni) ~5k. [w polskich sklepach 9-11k] A tyle kosztował podówczas w Polsce Sony VAIO w podobnej specce. I nie żałuję, bo pewnie pochodzi bezproblemowo jeszcze kolejne 4 lata.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Sensowny laptok
« Odpowiedź #27 13 Sie, 2015, 17:09:10 »
Dobrze @gizmi7 gada. Najlepiej jakbys mial znajomych ktorzy jada do USA/Kanady w najblizszym czasie. Roznica w cenie jest kolosalna a gwarancja miedzynarodowa.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Sensowny laptok
« Odpowiedź #28 13 Sie, 2015, 21:23:45 »
miałem służbowe lenovo T, zmieniłem na maca i nie zmienię na nic innego. Ale nie wiem czy w takiej kasie porwałbym się na kompa z ogryzkiem. Maciek polecam obczaić ofertę apple outlet przy miasteczku- można czasami znaleźć jakąś perełkę

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Sensowny laptok
« Odpowiedź #29 14 Sie, 2015, 10:29:03 »
Nie sa to sprzety idealne. Maja duzo wad, jak kazdy inny towar. Programisci ogolnie dosc sobie chwala srodowisko OS X, no ale faktycznie nie da sie stwierdzic ze zawsze, ze wszystkim bedzie dzialac dobrze.

Co do cen to laptopy wcale nie sa takie bardzo drogie. No chyba, ze porownac do plastikowego Acera czy cos, to tak. Popatrz na ceny biznesowych laptopow Lenovo i Apple. Ta sama kategoria cenowa. Za to desktopy maja whui drogie. Nie mowmy tu o Mac Mini, ktory to jest laptopem o sredniej konfiguracji zamknietym w male pudelko. Jak mowa o Mac Pro, to ceny sa z kosmosu. Specyfikacja tez, nie wspominajac o przezajebistej obudowie (fajnej pod wzgledem chlodzenia, wyglad zewnetrzny to sprawa dyskusyjna) no ale dla przecietnego zjadacza chleba cena zaporowa, nawet jak sie pracuje w UK, czy USA.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Sensowny laptok
« Odpowiedź #30 15 Sie, 2015, 00:50:03 »
Nie sa to sprzety idealne. Maja duzo wad, jak kazdy inny towar. Programisci ogolnie dosc sobie chwala srodowisko OS X, no ale faktycznie nie da sie stwierdzic ze zawsze, ze wszystkim bedzie dzialac dobrze.

Co do cen to laptopy wcale nie sa takie bardzo drogie. No chyba, ze porownac do plastikowego Acera czy cos, to tak. Popatrz na ceny biznesowych laptopow Lenovo i Apple. Ta sama kategoria cenowa. Za to desktopy maja whui drogie. Nie mowmy tu o Mac Mini, ktory to jest laptopem o sredniej konfiguracji zamknietym w male pudelko. Jak mowa o Mac Pro, to ceny sa z kosmosu. Specyfikacja tez, nie wspominajac o przezajebistej obudowie (fajnej pod wzgledem chlodzenia, wyglad zewnetrzny to sprawa dyskusyjna) no ale dla przecietnego zjadacza chleba cena zaporowa, nawet jak sie pracuje w UK, czy USA.

Z drogimi kompami/smartfonami/etc jest jeden zasadniczy problem- tracą na wartości jak pojebane. Co więcej, z reguły potrzeba pół roku do roku, żeby wyszedł produkt o podobnych/lepszych parametrach w znacznie niższej cenie. Także dopóki ktoś naprawdę nie potrzebuje takiego sprzętu do pracy, albo nie ma w zwyczaju wywalać kasy na drogie zabawki, to i jest to nisza.

Btw, Intelowi najbardziej opłacałoby się pod względem kosztów produkować jeden model procesora, w którym zależnie od licencji, odblokowywane byłyby odpowiednie parametry, tylko boją się, że ktoś to obejdzie. Ot ciekawostka.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Odp: Sensowny laptok
« Odpowiedź #31 15 Sie, 2015, 21:19:05 »
Nie bierz AIR'a bo to laptop dla dziewczyny jest. Bier MBPro. To jest NARZĘDZIE.
Mam dwa, MBP A1226 late 2008, C2D 2,2Ghz, 4 GB RAM, matowa matryca dysk 5600 rpm i Unibody A1278 z końca 2009, też na C2D 2,4GHZ, 8 GB RAM na dysku 7200 i kurde, ten PRO jest jednak wydajniejszy :P
Ale oba zapierdalają, Logic Pro, 64 ślady z wtyczkami i insertami i wywaliły mi się oba razem może z 5 razy od 4 lat.

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: Sensowny laptok
« Odpowiedź #32 19 Sie, 2015, 00:04:37 »
Wszystko wskauje na to, że skonczy się na maku air z i5, 8gb ramu i ssd + dodatkowy dysk na przechowywanie całego gówna które posiadam, żeby nie zawalać kompa :D myślę, że do nagrywek które, chce na nim robić spokojnie styknie, a pro wychodzi troche poza mój budżet niestety :D Dzieki za pomoc ;)

te same parametry co mój T420. Tylko cena pewnie 4x wyższa ;D
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline m.prorok

  • Gaduła
  • Wiadomości: 119
Odp: Sensowny laptok
« Odpowiedź #33 22 Sie, 2015, 08:41:32 »
Ja używam Lenovo Y510P i takiego polecę. Po pierwsze w środku siedzi Intel i7 4700MQ, 8/16GB ramu i GF GT755, po drugie ma matową matrycę Full HD, a po trzecie aluminiową obudowę, podświetlaną klawiaturę (te z  Lenovo są mega wygodne) no i zatokę ultrabay na drugą kartę graficzną albo dysk SSD czy jak tam chcesz to dodatkowe chłodzenie...fajny sprzęt i trochę poniżej Twojego budżetu. Z trochę świeższych modeli to niemal bliźniacze Lenovo Y50, z tym że odświeżony procesor i bardzo dobry jak na mobilny sprzęt GF GT960...a no i polecam w okolicach 3,5-4k Asusy z serii "N", mega pancerne, ładne i wydajne (z takiego korzysta moja luba obecnie). Ma wszystkie zalety i cechy w.w. Lenovo (wyłączając zatokę ultrabay), nadrabiając za to (za dwie, trzy stówki więcej) dużo lepszą matrycą i jakością wykonania...aaaaa no i ma bajeranckie podświetlane logo na klapie jak ajple.  ;)
Choćbyś strząsał dwa tygodnie, zawsze kropla spadnie w spodnie.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Sensowny laptok
« Odpowiedź #34 22 Sie, 2015, 11:31:23 »
Poza tym, uwaga, na PCtach od dłuższego czasu da się zainstalować OSX, więc jeśli che się mieć japcowe ficzery, a niekoniecznie świecić logiem, to też się da. postawić japco i windę tyż ;)

Offline delaa

  • Gaduła
  • Wiadomości: 129
    • Youtube
Odp: Sensowny laptok
« Odpowiedź #35 22 Sie, 2015, 12:22:51 »
Znaczy nie że od jakiegoś czasu się da ;-) Tylko że japka to od jakiegoś czasu ten sam hardware co reszta... żoden luksus.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Odp: Sensowny laptok
« Odpowiedź #36 22 Sie, 2015, 12:31:03 »
Poza tym, uwaga, na PCtach od dłuższego czasu da się zainstalować OSX, więc jeśli che się mieć japcowe ficzery, a niekoniecznie świecić logiem, to też się da. postawić japco i windę tyż ;)
Z tym ze nie na kazdym PC czy laptopie. Wszystko zalezy od tego jakie podzespoly siedza, bo nie wszystkie plyty glowne, czy karty graficzne sa kompatybilne z OSX. Ja chcialem Hackintosha postawic na swoim PC no i nydyrydy. Musialbym zbyt duzo zmieniac. Na moim starym Lenovo T400 tez nie da rady bez zmiany paru podzespolow w srodku. Zdecydowanie latwiej jest w druga strone, zainstalowac na Maku Windowsa i miec dwa w jednym.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Doradźcie sensowny reverb

Zaczęty przez sebasw « 1 2 » Efekty

25 Odpowiedzi
11558 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sty, 2013, 22:57:44
wysłana przez Luc
2 Odpowiedzi
1480 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lip, 2014, 21:18:22
wysłana przez Stachu