Autor Wątek: ósemki a wygoda grania  (Przeczytany 35262 razy)

Offline vlamnick

  • Gaduła
  • Wiadomości: 126
  • i am unable to can
Odp: ósemki a wygoda grania
« Odpowiedź #25 14 Kwi, 2016, 09:58:04 »
Miałem RG8, nawet dwa. Na EMG808 i stockach. Tych stocków to nawet nie ma co porównywać.

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Odp: ósemki a wygoda grania
« Odpowiedź #26 14 Kwi, 2016, 20:06:16 »
Jeszcze odnośnie gryfów  jebanezów.  Jest różnica w wykończeniu gryfów w różnych modelach. Jak  miałem RGA7 warstwa lakieru na gryfie była  lepszej jakości. Gryf pod ręką bardziej śliski i pod światło było widać grubszą warstwę i  lepszej jakości polerkę. Jak zmieniłem na na  RG8 jakość lakieru  była wyczuwalnie pod ręką o wiele gorsza ,bardziej matowy, tępy  pod łapą , ewidentnie cieńsza warstwa i były wyczuwalne  pod ręką na całej długości gryfu  mikropaprochy poprzyklejane w trakcie lakierowania gryfu. Jak zmieniłem na RGIR28FE gryf był wyczuwalnie lepszej klasy, nawet  lepiej  niż w RGA7 ,czyli lakier inny, grubsza warstwa ,bardziej śliski i polerka pod światło dobra (błyszczy sie  jak psu jajca ) , bez żadnych poprzyklejanych mikropaprochów. Sie lepiej i wygodniej gra  :). To tak odnośnie wygody grania
« Ostatnia zmiana: 14 Kwi, 2016, 20:09:58 wysłana przez myheaven »
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: ósemki a wygoda grania
« Odpowiedź #27 14 Kwi, 2016, 20:41:09 »
Jeszcze odnośnie gryfów  jebanezów.  Jest różnica w wykończeniu gryfów w różnych modelach. Jak  miałem RGA7 warstwa lakieru na gryfie była  lepszej jakości. Gryf pod ręką bardziej śliski i pod światło było widać grubszą warstwę i  lepszej jakości polerkę. Jak zmieniłem na na  RG8 jakość lakieru  była wyczuwalnie pod ręką o wiele gorsza ,bardziej matowy, tępy  pod łapą , ewidentnie cieńsza warstwa i były wyczuwalne  pod ręką na całej długości gryfu  mikropaprochy poprzyklejane w trakcie lakierowania gryfu. Jak zmieniłem na RGIR28FE gryf był wyczuwalnie lepszej klasy, nawet  lepiej  niż w RGA7 ,czyli lakier inny, grubsza warstwa ,bardziej śliski i polerka pod światło dobra (błyszczy sie  jak psu jajca ) , bez żadnych poprzyklejanych mikropaprochów. Sie lepiej i wygodniej gra  :). To tak odnośnie wygody grania

Shitstorm in 3... 2... 1...
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 749
Odp: ósemki a wygoda grania
« Odpowiedź #28 14 Kwi, 2016, 21:28:49 »
W życiu mi się dobrze nie grało na jak-psu-jajcach gryfach...
Paczki z głów!

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Odp: ósemki a wygoda grania
« Odpowiedź #29 14 Kwi, 2016, 22:20:28 »
Tylko olej! Oil finish master race!

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka


Orange

  • Gość
Odp: ósemki a wygoda grania
« Odpowiedź #30 15 Kwi, 2016, 06:43:00 »
Tez mi podpowiada doświadczenie ze im mniej lakieru tym lepiej. Im bardziej błyszczący tym gorzej. najlepsza opcja to zdjąć lakier w pizdu i olejować. To nie tylko kwestia manualna- farba wpływa na rezonowanie gryfu. Jak jej nie ma to wiosło zwyczajnie zaczyna kurwić.

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Odp: ósemki a wygoda grania
« Odpowiedź #31 15 Kwi, 2016, 09:33:01 »
Jakby wszystkie z lakierowanymi gryfami w ogóle nie kurwiły :D I chujowo rezonowały :v

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Odp: ósemki a wygoda grania
« Odpowiedź #32 15 Kwi, 2016, 15:13:22 »
Nawet nie miałem na myśli wykończenia całej gitary i wpływ na brzmienie, ale po prostu wygodę. Chociaż fakt, że moja ulubiona gitara, również pod kątem brzmienia, jest olejowana.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka


Offline mastEr_eXplorer

  • Pr0
  • Wiadomości: 774
Odp: ósemki a wygoda grania
« Odpowiedź #33 15 Kwi, 2016, 21:58:19 »
Ja za to wolę lakierowane gryfy bo mi lepiej leżą w łapie :-X

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: ósemki a wygoda grania
« Odpowiedź #34 15 Kwi, 2016, 23:02:21 »
You filthy casual ;__;

Wysłane z mojej lodówki


Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 860
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
Odp: ósemki a wygoda grania
« Odpowiedź #35 16 Kwi, 2016, 12:06:50 »
Ja polecam e RG8 dla mnie jest ładniejszy wizualnie, ale nie mam porównania w graniu ;/

Również mogę polecić.

4string

Orange

  • Gość
Odp: ósemki a wygoda grania
« Odpowiedź #36 16 Kwi, 2016, 12:14:58 »
Jakby wszystkie z lakierowanymi gryfami w ogóle nie kurwiły :D I chujowo rezonowały :v
Jak ci kurwi wiosło z polakierowanym gryfem to po oleju będzie instant boner, steki w powietrzu i gromada dziewic powalona u twych stóp

Spoiler

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Odp: ósemki a wygoda grania
« Odpowiedź #37 16 Kwi, 2016, 19:04:30 »
Zauważ jedynie że nie gram już i nie mam zespołu, bo już chciałem mieć trochę spokoju a i steki mi się przejadły.
Nie wiem w sumie co to ma do rzeczy ale spoko ;P
Sprawdziłem już dawno temu i nie traktowałbym lakierowanych gryfów jako przywarę tylko jako cechę wiosła, która jednemu podejdzie a drugiemu nie. To tak jak mówić, że każde wiosło z TOM'em nie kurwi i tylko hipshoty są trv ::) Trochę to krzywdzące dla wielu kultowych modeli.

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Odp: ósemki a wygoda grania
« Odpowiedź #38 17 Kwi, 2016, 09:16:31 »
Jeszcze odnośnie gryfów  jebanezów.  Jest różnica w wykończeniu gryfów w różnych modelach. Jak  miałem RGA7 warstwa lakieru na gryfie była  lepszej jakości. Gryf pod ręką bardziej śliski i pod światło było widać grubszą warstwę i  lepszej jakości polerkę. Jak zmieniłem na na  RG8 jakość lakieru  była wyczuwalnie pod ręką o wiele gorsza ,bardziej matowy, tępy  pod łapą , ewidentnie cieńsza warstwa i były wyczuwalne  pod ręką na całej długości gryfu  mikropaprochy poprzyklejane w trakcie lakierowania gryfu. Jak zmieniłem na RGIR28FE gryf był wyczuwalnie lepszej klasy, nawet  lepiej  niż w RGA7 ,czyli lakier inny, grubsza warstwa ,bardziej śliski i polerka pod światło dobra (błyszczy sie  jak psu jajca ) , bez żadnych poprzyklejanych mikropaprochów. Sie lepiej i wygodniej gra  :). To tak odnośnie wygody grania
Ktuś na fejsie dzisiaj wstawił to zdjęcie w innym kontekście ale o takie cuś mi chodziło w moim opisie co do różnicy wykończenia gryfów  miedzy  RGA7, RG8, RGIR28FE, pytanie czy gryfy jebaneza są lakierowane czy olejowane nie wim, nie znam się ,może ktoś będzie wiedział.Warstwa jest na tyle cienka że trudno to określić , wiem tylko że gryf w RG8 w porównaniu  z tymi które wymieniłem jest gorsze ( sugeruje to że to budżetowa gitara ?),Jeżeli to jest lakier  na gryfie to znaczy że co ?......jebanezy są zjebane i do dupy?
 
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Odp: ósemki a wygoda grania
« Odpowiedź #39 17 Kwi, 2016, 10:39:59 »
tak. ibanezy są zjebane :)

Orange

  • Gość
Odp: ósemki a wygoda grania
« Odpowiedź #40 17 Kwi, 2016, 10:54:53 »
Dlatego musicie mi je wszystkie oddać.

Offline drann

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Odp: ósemki a wygoda grania
« Odpowiedź #41 22 Kwi, 2016, 09:12:07 »
Ja za to wolę lakierowane gryfy bo mi lepiej leżą w łapie :-X

Wiem, co masz na myśli. :)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 749
Odp: ósemki a wygoda grania
« Odpowiedź #42 22 Kwi, 2016, 09:15:24 »
No nie wiem. Im więcej wiem, tym bardziej wiem, że nic nie wiem.
Twój ruch ;).
Paczki z głów!

Offline mophk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
Odp: ósemki a wygoda grania
« Odpowiedź #43 22 Kwi, 2016, 09:22:18 »
mi na mojej 8 jest wygodniej niz na kilku innych 6 jakie mialem w lapie. wszystkie były raczej z klasy niskiej. ale nie znam się, bo od dwóch lat gram tylko jeden riff death dla zabawy, w złym tempie, złej ilości dźwięków, złym stroju itd.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: ósemki a wygoda grania
« Odpowiedź #44 28 Kwi, 2016, 08:32:22 »
Boty prawią kazania xDDDDD  :dobre: :dobre: :dobre: :dobre: :allah:

Orange

  • Gość
Odp: ósemki a wygoda grania
« Odpowiedź #45 28 Kwi, 2016, 10:34:16 »
mi na mojej 8 jest wygodniej niz na kilku innych 6 jakie mialem w lapie. wszystkie były raczej z klasy niskiej. ale nie znam się, bo od dwóch lat gram tylko jeden riff death dla zabawy, w złym tempie, złej ilości dźwięków, złym stroju itd.
I jeździsz złym audi ze złym silnikiem. Just say'n.

Offline mophk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
Odp: ósemki a wygoda grania
« Odpowiedź #46 28 Kwi, 2016, 10:48:40 »
mi na mojej 8 jest wygodniej niz na kilku innych 6 jakie mialem w lapie. wszystkie były raczej z klasy niskiej. ale nie znam się, bo od dwóch lat gram tylko jeden riff death dla zabawy, w złym tempie, złej ilości dźwięków, złym stroju itd.
I jeździsz złym audi ze złym silnikiem. Just say'n.

spoko, kupię jeszcze pewnie kilka bo spoko autka.

Offline buch

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
Odp: ósemki a wygoda grania
« Odpowiedź #47 12 Maj, 2016, 10:30:14 »
Prawda jest taka, że jak przesiadasz się na większą ilość strun i skalę, to siłą rzeczy będzie cię łapa napierdalała - będziesz chciał grać tak samo szybko i sprawnie jak wcześniej, ale uaktywnisz partie mięśni dłoni, z których wcześniej nie korzystałeś aż tak. Co innego grać na 6 strunach naturalnie pół zamkniętą dłonią, a co innego grać na pasie startowym lotniskowca prawie że całkowicie otwartą. Miałem tak po przesiadce na 7, ale parę tygodni grania na przemian z rozciąganiem i było po bólu.
Cóż, RG8 to mocno budżetowe wiosło i w zasadzie przy tej cenie każde będzie budżetowe. Jak wymacasz dobry egzemplarz, to będziesz zadowolony.
Poleciłbym Ci jacksona, bo sporo dobrych rzeczy o nich słychać i grałem też bez większych zastrzeżeń, ale pod 8 to chyba jednak tylko 27".

EDIT://
50 postów GIEŁDA SPAAAAAAM

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
14 Odpowiedzi
7332 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lis, 2010, 09:14:36
wysłana przez Quinix
2 Odpowiedzi
1995 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lip, 2011, 15:49:22
wysłana przez Lothar
10 Odpowiedzi
9869 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Wrz, 2011, 23:55:41
wysłana przez majkelk
23 Odpowiedzi
12656 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Mar, 2016, 01:16:02
wysłana przez 7Mati7
7 Odpowiedzi
6569 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Gru, 2013, 11:51:05
wysłana przez gos.sebastian