Autor Wątek: regulacja wiosła  (Przeczytany 14135 razy)

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
regulacja wiosła
« 26 Gru, 2008, 20:26:48 »
Panowie, bez zbędnych ogródek, mógłby mi kto napisać jak to kurewa porządnie zrobić??

ogolnie mam dylemat takiej natury, że nie wiem pod jakim stroikiem ustawiać menzure. swojego czasu na probie mielismy 3 rozne stroiki i każdy na swoim stroił idealnie, a razem już nie było tak kolorowo. od czego najlepiej ustawić menzurę zatem?

ktoś ma jakieś rady ogolnie odnośnie ustawienia gitary?

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: regulacja wiosła
« Odpowiedź #1 27 Gru, 2008, 00:26:46 »
niech sobie wszyscy w ap tunerze nastoicie i bedzie po problemie. Przynajmniej za darmo jest ;).

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: regulacja wiosła
« Odpowiedź #2 27 Gru, 2008, 07:20:13 »
no dobra to tam chuj, mysle sobie ze nastroje sie do tego stroika z ktorego korzystamy najczesciej,ale jakies rady odnosnie regulacji?

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: regulacja wiosła
« Odpowiedź #3 27 Gru, 2008, 10:58:58 »
może ktoś ma menzure źle ustawioną i to ze na pustych macie idealnie nic nie daje? sprawdziliscie ?

Offline felix0

  • Gaduła
  • Wiadomości: 192
    • Struganki w drewienku
Odp: regulacja wiosła
« Odpowiedź #4 27 Gru, 2008, 11:01:49 »
ja robię tak
flażolet na 12 progu musi brzmieć jak naciśniętyny na 12 progu jeżeli tak nie jest to:

jeżeli dźwięk naciśniety na 12 progu jest wyższy od flażoleta na 12 p. to wydłużamy strunę na mostku, czyli przesuwamy kostkę w stronę końca gity

jeżeli dźwięk naciśniety na 12 progu jest niższy  od flażoleta na 12 p. to przesuwamy kostę w stronę gryfu

chyba tak nie :)
Tak, tak - powiedział szpak.
https://itsoftcare.pl

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
Odp: regulacja wiosła
« Odpowiedź #5 27 Gru, 2008, 13:14:57 »


ogolnie mam dylemat takiej natury, że nie wiem pod jakim stroikiem ustawiać menzure. swojego czasu na probie mielismy 3 rozne stroiki i każdy na swoim stroił idealnie, a razem już nie było tak kolorowo. od czego najlepiej ustawić menzurę zatem?


Jest jeszcze taka kwestia, że nie każdy stroik stroi z taką sama dokładnością. Ostatnio porównałem  wbudowany w FBV express i Boss TU-80. Po nastrojeniu wiesła na FBV podpiąłem go do TU-80 i według niego do do poprawnego stroju brakowało dokładnie jednego centa na wszystkich strunach. Najlepiej więc stroić wszystkie gitary tym samym urządzeniem.
power to a being never dies

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: regulacja wiosła
« Odpowiedź #6 27 Gru, 2008, 14:58:15 »
poza tym wydaje mi się że jeśli stroi i się menzurę to nie ma na to wpływu różnica pomiędzy dwoma stroikami, gdyż menzurę ustawia się konkretnie dla jednej gitary. Za to strój całego zespołu wypadałoby już stroić urządzeniami które wskazują tak samo. Może spróbujcie skalibrowac swoje stroiki. Praktycznie kazdy umożliwia taka operację.

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: regulacja wiosła
« Odpowiedź #7 27 Gru, 2008, 17:52:50 »
tak, to jest to ze wlasine mamy 3 rozne stroiki, ogolnie line6 stroi w hui wyzej i to jest kwestia moze wlasnie kalibracji stroikow, ale nie wiem jak to ogarnąć :)

chodzilo mi o to czy polecacie jakis mega dokladny tuner, pod jaki wartoby bylo ustawić wiosło :)

dzisiaj wieczorem zabiore sie za ustawienie menzury, chociaz nie wiem czy jest sens na starszych strunach, czy nie lepiej poczekać na nowe..

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: regulacja wiosła
« Odpowiedź #8 27 Gru, 2008, 17:58:33 »
Poczekaj na nowe struny i ustaw sobie menzurę w Ap tuner, jeśli nie masz tak dokładnych stroików. Co do kalibracji to znajdź gdzieś na necie wzorcowe A, nastrój się do niego i wykalibruj sobie tuner, aby dla niego to A też było dokładnym ustawieniem.

Edit:
Właśnie podłączyłem swój tuner do kompa by sprawdzić czy dźwięk A z fruity loops jest dla mojego tunera również dźwiękiem A. No i na szczęście bez kalibracji wszystko jest w pełni zgodne i nie będę miał problemów z klawiszowcem :)
« Ostatnia zmiana: 27 Gru, 2008, 18:07:55 wysłana przez BartekL »

Offline shitol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 386
Odp: regulacja wiosła
« Odpowiedź #9 31 Gru, 2008, 15:34:39 »
ja się podłącze pod temat
w trakcie czyszczenia wiosla na zdjetych strunach przestawilem wysokosc mostka (TOM)
jak teraz poprawnie ustawić tą wysokość??

a przy okazji
jak sie poprawnie ustawia śrube w gryfie?? (nigdy nie ustawiałem w gitarze zawsze dawalem to komus a teraz musze sam wiec pytam co i jak nie miejcie mi tego za zle)
« Ostatnia zmiana: 31 Gru, 2008, 15:38:04 wysłana przez shitol »

Offline alagner

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
Odp: regulacja wiosła
« Odpowiedź #10 31 Gru, 2008, 21:10:30 »
pierwszy post, więc witam wszystkich ;)
a w temacie: Shitol, nie ma reguły na ustawienie tego. Generalnie jak Ci pasuje. Ja robię tak - ustawiam najpierw gryf tak, żeby po naciśnięciu struny na ostatnim i pierwszym progu, na wysokości mniej więcej siódmego była lekka [robię to na czuja, ale mierzyłem to z ciekawości kiedyś i nigdy nie było u mnie więcej jak 1mm pomiędzy podstrunnicą a struną] "łódka". Potem wysokość strun - no cóż, jak chcesz na wyścigowo - to obniżasz, dobólowo póki nie brzęczy. Ale jak nigdy tego nie robiłeś to licz się z faktem, że może Ci zejść na to cały dzień, tj. mówię o stałym moście, bo gryf trzeba raczej powoli i delikatnie traktować. Przynajmniej za 1szym razem.

Offline shitol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 386
Odp: regulacja wiosła
« Odpowiedź #11 01 Sty, 2009, 11:51:16 »
spoko już ustawiłem właściwie bezboleśnie 3 godziny
ale na progach od 1 do 3 troche mi brzecza struny 2 pierwsze d i A

Offline Lisu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 134
    • Myspace
Odp: regulacja wiosła
« Odpowiedź #12 01 Sty, 2009, 21:43:02 »
Co do ustawiania wysokości mostków ruchomych -> trzeba luzowac struny. Jeżeli kręcimy mostkiem na naciągniętych strunach noże robią rowki w trzpieniach + tępią się. Rozwaliłem tak floyda w mojej poprzedniej gitarze -> mostek nie wracał dokładnie do pozycji.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
3139 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Paź, 2012, 20:19:34
wysłana przez majkelk
15 Odpowiedzi
44873 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Gru, 2014, 15:42:46
wysłana przez Johnny
14 Odpowiedzi
7980 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2015, 02:14:54
wysłana przez Orange
3 Odpowiedzi
1557 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Maj, 2016, 20:09:15
wysłana przez Zenon
Regulacja gryfu

Zaczęty przez stell Ogólnie

4 Odpowiedzi
3302 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Gru, 2021, 19:31:48
wysłana przez wuj Bat