Autor Wątek: wymiana EMG bridge na pasywny w układzie HSH  (Przeczytany 1383 razy)

Offline Saint2013

  • Gaduła
  • Wiadomości: 234
  • Jupi aj ej madafaka !
wymiana EMG bridge na pasywny w układzie HSH
« 26 Cze, 2015, 16:23:38 »
Panowie, pytanie. Czy mogę 1/1 wymienić (lutując w te same miejsca) pikapy z tytułu.Volume push/pull.I nie pytajcie mnie jak możliwe było połączenie aktywnego z pasywnymi. Nie moja gita, chcę tylko sprawdzić jak w niej chodzi inny pipak.

Posty połączone: 26 Cze, 2015, 16:24:53
...a nie chcę wywalać całej elektrowni, a jest tego tam od chuja.
Miało być jak zawsze a wyszło...zajebiście :-)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Wlutuj pipak w gniazdo ;)

Offline Saint2013

  • Gaduła
  • Wiadomości: 234
  • Jupi aj ej madafaka !
Jest to pomysł...ale jak ?
Miało być jak zawsze a wyszło...zajebiście :-)

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Jak to jak? Normalnie. W hot output. Jeden pin masz masę - to lutujesz z masą pipki. Drugi pin to bateryjka - no to wiadomo. A trzeci to hot - czyli tam, gdzie leci sygnał. Jeżeli nie masz gniazda mono, to chyba musisz razem polutować pin od bateryjki i sygnału. Ja tak miałem jakoś dziwacznie kiedyś zrobione w gitarze przez poprzedniego właściciela. Jak masz mono to sprawa jest prosta - hot z przewodem sygnałowym pikapa no i masy razem.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Jak nie masz gniazda stereo to idziesz do sklepu po takowe.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Saint2013

  • Gaduła
  • Wiadomości: 234
  • Jupi aj ej madafaka !
Gniazdo jest mono a pipak pasywny (jaka bateryjka?). Kabli w pipaku 5 (czarny,biały, czerwony, zielony i masa). Które ze sobą połączyć i gdzie wlutować w gniazdo.Szczytem umiejętności elektronicznych była u mnie wymiana pasywa na pasywa w swojej gitarze.Do mnie trzeba jak do chłopa na roli...
Miało być jak zawsze a wyszło...zajebiście :-)

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
Eee, co? Aktywy na gnieździe mono? To chyba tak jak u mnie było zrobione. Z resztą sam już nie wiem...

Wejdź na stronę producenta. Znajdź schemat. Znajdź który przewód odpowiada za sygnał i przylutuj go bezpośrednio w pina "hot" gniazda (na schemacie powinno być napisane). Teraz, weź ekran + kabelek, który ma być lutowany z ekranem i wlutuj chuja w pina "ground". (on będzie połączony z resztą metalowej części gniazda). Dwa pozostałe masz zlutować razem i zaizolować. Simple ;)
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
12 Odpowiedzi
5058 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Cze, 2010, 10:32:24
wysłana przez xmortex
3 Odpowiedzi
3404 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2010, 09:36:40
wysłana przez Żebrak
7 Odpowiedzi
2603 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lut, 2013, 13:31:05
wysłana przez benkai
1 Odpowiedzi
1222 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Gru, 2015, 07:54:30
wysłana przez Orange