Autor Wątek: TUNER  (Przeczytany 5654 razy)

Offline RWD

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 66
TUNER
« 20 Kwi, 2015, 19:21:36 »
Nie znalazłem odpowiedniego tematu, a może za słabo szukałem, albo jestem ślepy, więc proszę wybaczyć.
Na rynku jest masa tunerów do strojenia, i ciężko na coś się zdecydować. Poszukuję tunera który dobrze radzi sobie z gitarą siedmiostrunową, i przy okazji będzie można wyregulować nim wiesło. Ktoś coś mądrego poleci?

Orange

  • Gość
Odp: TUNER
« Odpowiedź #1 20 Kwi, 2015, 21:19:59 »
Ja używam korg TM40. Stroi wszystko, menzurę też ustawiam na nim. A w pedalboard ze mam zwykły hb pt500. Tez sobie radzi. Budzetowo rocktuner pt 1 do podłogi tez spoko.

Teraz Dale Cooper mnie zje :D

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: TUNER
« Odpowiedź #2 20 Kwi, 2015, 21:52:36 »
Tu nie ma co za bardzo wymyślać koła: piczblek albo polytune robią robotę i nie zabijają budżetu. Czegokolwiek nie kupisz, nie próbuj ustawić wiosła za pomocą tunera z Line 6 albo Fractala. To bardzo bardzo zły pomysł jest :D
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Odp: TUNER
« Odpowiedź #3 20 Kwi, 2015, 22:33:39 »
Tu nie ma co za bardzo wymyślać koła: piczblek albo polytune robią robotę i nie zabijają budżetu. Czegokolwiek nie kupisz, nie próbuj ustawić wiosła za pomocą tunera z Line 6 albo Fractala. To bardzo bardzo zły pomysł jest :D
Dlaczemu?
Cytuj
I have tested the axe tuner with tuning forks (an A and an E) peterson strobe tuner and Korg pitch black and the axe is dead on as your going to get.

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Odp: TUNER
« Odpowiedź #4 20 Kwi, 2015, 22:46:36 »
Korg Pitchblack

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: TUNER
« Odpowiedź #5 20 Kwi, 2015, 22:49:03 »
Tu nie ma co za bardzo wymyślać koła: piczblek albo polytune robią robotę i nie zabijają budżetu. Czegokolwiek nie kupisz, nie próbuj ustawić wiosła za pomocą tunera z Line 6 albo Fractala. To bardzo bardzo zły pomysł jest :D
Dlaczemu?
Cytuj
I have tested the axe tuner with tuning forks (an A and an E) peterson strobe tuner and Korg pitch black and the axe is dead on as your going to get.

to chyba miał axe 3...
i always go full retard

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Odp: TUNER
« Odpowiedź #6 20 Kwi, 2015, 23:04:09 »
Poważnie pytam. Miałem oba obok siebie i sprzedałem Korga, bo tam gdzie stał już zaklęty, Axe II wciąż jeszcze pozwalał się dostroić. Do tego szybkość działania i brak tej okazjonalnej "czkawki" PB na niższych dźwiękach.

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Odp: TUNER
« Odpowiedź #7 21 Kwi, 2015, 06:32:59 »
Mi w Axie tez chujowo działał. Za to w XT Pro zajebiscie.
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline RWD

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 66
Odp: TUNER
« Odpowiedź #8 21 Kwi, 2015, 07:12:27 »
A co powiecie o Boss TU 3 ?

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: TUNER
« Odpowiedź #10 21 Kwi, 2015, 08:17:10 »
Ujmę to tak. Pewien były nasz redaktor prawie sprzedał MM JP w rozpaczy po tym, jak nie mógł ustawić menzury na PODowym tunerze ;) Moje doświadczenia z tunerem z AFX są takie jak chłopaków wyżej - nie dość  że ósemki se nie mogę nastroić w spokoju, bo mi nie łapie dolnego D, to jeszcze jest w pizdę nieprecyzyjny. Też porównywałem z piczblekiem, bo mam takiego właśnie, i absolutnie nie był dead on.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: TUNER
« Odpowiedź #11 21 Kwi, 2015, 08:30:24 »
Ujmę to tak. Pewien były nasz redaktor prawie sprzedał MM JP w rozpaczy po tym, jak nie mógł ustawić menzury na PODowym tunerze ;) Moje doświadczenia z tunerem z AFX są takie jak chłopaków wyżej - nie dość  że ósemki se nie mogę nastroić w spokoju, bo mi nie łapie dolnego D, to jeszcze jest w pizdę nieprecyzyjny. Też porównywałem z piczblekiem, bo mam takiego właśnie, i absolutnie nie był dead on.

Same deal here, w Polsacie musiałem pożyczać tuner, bo jak się nastroiłem z Axa to producent wykonawczy podszedł do mnie i zapytał 'Pan tak na serio czy dla jaj'? :D Chociaż tyle, że ziom był spoko, więc się pośmialiśmy :D
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline RWD

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 66
Odp: TUNER
« Odpowiedź #12 21 Kwi, 2015, 23:29:10 »
Zamówiłem PolyTune 2. Jutro pewnie dotrze. Czy to dobry wybór? Wyjdzie w praniu.

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Odp: TUNER
« Odpowiedź #13 22 Kwi, 2015, 06:55:21 »
Zamówiłem PolyTune 2. Jutro pewnie dotrze. Czy to dobry wybór? Wyjdzie w praniu.

Bardzo dobry wybór. Też mam i polecam.

Offline Sleepwalker74

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
Odp: TUNER
« Odpowiedź #14 25 Kwi, 2015, 22:47:13 »
Popieram. Polytune 2 jest idealnym wyborem. Gdyby nie to, że chciałem mieć wszystko w racku, to w życiu bym go nie sprzedał.

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Odp: TUNER
« Odpowiedź #15 26 Kwi, 2015, 14:46:35 »
Tu nie ma co za bardzo wymyślać koła: piczblek albo polytune robią robotę i nie zabijają budżetu. Czegokolwiek nie kupisz, nie próbuj ustawić wiosła za pomocą tunera z Line 6 albo Fractala. To bardzo bardzo zły pomysł jest :D
Mam ultre i ten tuner w niej mozna niestety sobie wsadzić w nos

Polytune 2 mam od 2 miechów i jest świetny gram w dropG# + 8 struna w D# oktawe niżej wszystko łapie bez problemu

« Ostatnia zmiana: 27 Kwi, 2015, 11:12:54 wysłana przez Ewolter »

Offline pukas

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 41
  • To ja zabiłem Laurę Palmer ;)
    • 2inspired
Odp: TUNER
« Odpowiedź #16 14 Maj, 2015, 00:56:02 »
Polytune 2 ogarnia świetnie 7-strunowe gitary i dropy wszelakie, poza tym jasno świeci i ma duży, czytelny wyświetlacz.

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Odp: TUNER
« Odpowiedź #17 14 Maj, 2015, 08:03:56 »
Nie mam specjalnych problemów z tunerem w Axe, ale Pitchblack jest dużo bardziej precyzyjny imo. Natomiast tuner w podach odbierałem bardzo źle.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 362
    • CTG TV
Odp: TUNER
« Odpowiedź #18 14 Maj, 2015, 08:27:55 »
Budzetowo rocktuner pt 1 do podłogi tez spoko.

:X
mniut i piah

Offline wojasheck

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 68
  • Live a life you will remember.
Odp: TUNER
« Odpowiedź #19 22 Maj, 2015, 13:28:30 »
Pitchblack!

Offline KubaPe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 82
Odp: TUNER
« Odpowiedź #20 22 Maj, 2015, 16:57:49 »
Potwierdzam! Sam ostatnio kupiłem Pitchblacka Pro i nie tylko zabija ceną - 330zł za nowego w rnr to jeszcze jest tak precyzyjny jak wszyscy piszą, świetny tuner.

Offline navarac

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 38
Odp: TUNER
« Odpowiedź #21 18 Cze, 2015, 18:28:06 »
Mamy polytuna 2 Mini. Wersja poprawiona wzgledem strojenia właśnie barytonów co do jedynki. Szybki i precyzyjny. CO prawda nie stroje nim siódemek (bo takowej obecnie nie mam) ale problem strojenia znikną na zawsze po jego zakupie. Nie wykorzystasz opcji poly do 7 struny jedynie ale to nie problem bo można ją dostroić indywidualnie. Chyba ze nie okryłem tego jak włączyć zeby pokazywłąo wszystkie 7 strun :D
 

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
26 Odpowiedzi
11638 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Paź, 2007, 08:00:46
wysłana przez Leon
13 Odpowiedzi
10116 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Paź, 2009, 11:09:35
wysłana przez Leon
12 Odpowiedzi
4256 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Gru, 2011, 19:07:36
wysłana przez lampart