Autor Wątek: [NGD] Wypociny a\'la strat  (Przeczytany 7631 razy)

Orange

  • Gość
[NGD] Wypociny a\'la strat
« 27 Paź, 2012, 11:51:08 »
Z racji coraz bardziej męczącego GASu na wiosło z klonowym gryfem postanowiłem stać się właścicielem takiej gitary. Jestem fanem stratokształtów - żaden inny nie wchodził więc w grę. Idea była taka, żeby wiosło skołować za jak najmniejsze pieniądze. Najpierw rozglądałem się za gotowymi gitarami (miałem na oku Squiera Affinity, SX custom). Rzuciłęm ogłoszenie na giełdzie i zgłosił się do mnie BartoszKa. Zaproponował mi wiosło w całkiem fajnej cenie, ale troszkę wyższej niż przewidywał budżet. Wymieniliśmy parę maili i koleżka ten uświadomił mi, że mam cały hardware do wiosła, a brakuje mi tylko drewna... Zakupiłem więc od niego korpus olchowy w pięknym zielonym kolorze.

Więc - decha jest. Pikapy zostały mi po caffecasterze, wymieniłem w nim również klucze na Shallery. Miałem więc dodatkowy komplet kluczy. Most - z Cimara Leona. Resztę brakujących części kupiłem na guitarproject (śrubki, płytka gniazda, straplocki). Okazało się, że brakuje tylko gryfu. Rozpocząłem więc poszukiwania na znanym portalu aukcyjnym. W oko wpadło mi wiosło marki "Billy Ray". W życiu o nim nie słyszałem, ale miało to co trzeba - klonową podstrunnicę i niewygórowaną cenę. Gryf został, korpus sprzedałem. Niepokoił mnie tylko fakt, iż gniazdo korpusu było już powiększane, żeby zrobić miejsce gryfowi Bartka. Kiedy doszedł mój klonowy kij okazało się, że jest większy i bez problemu dopasowałem sobie go do korpusu. Profil gryfu to prawdziwy bejsbol. Bardzo mi nie odpowiadał. Po zdjęciu lakieru postanowiłem poprawić ten nieszczęsny kształt. Z założenia miał być asymetryczny :D Wyszedł leciutko :D Ale bardzo blisko do kształtu mojego Flejma - jestem bardzo zadowolony. Progi - jakiś żart, siodełko - plastik fantastik. Druty nabiłem jumbo, siodełko grafitowe.





Wiosło złożyłem do kupy ale czegoś mi w nim brakowało. Skręciłem pikapy na maskownicy od Cimara Leona - czarnej. Podumałem chwilkę i wyciągnąłem arkusz poliwęglanowej pleksy. Takiej, z której robi się owiewki do motocykli (wycyganiłem od kumpla robiącego reklamy). Ma ona dwie zalety - jest bardzo twarda, ale nie pęka i jest przezroczysta. Wyciąłęm z niej nową maskownicę. Pod płytkę wpakowałem pamiątkę z dzieciństwa - kartkę z ulubionym komiksem :D. Na główkę założyłem bransoletkę, którą nosiła moja pierwsza gitara...




Teraz wiosło wygląda jak należy, gra jak prawdziwy strat. Brakowało mi tylko jakiegoś pokrowca...
Byłem kiedyś właścicielem dwóch Zaków, po jednym została mi waliza robiona przez stolarza za wódeczkię. Nieporęczna, gitara w niej latała i się obijała. Nie używałem tego, leżało u babci zapomniane przez kilka lat. Zak miał ksztatł Ibaneza S - był generalnie troszkę mniejszy. Wystrugałem ze styropianu kształt gitary, obkleiłem pedalskim pluszem. Wiosło wchodzi w to ciasno i nie ucieka nigdzie :D




I foteczka wioseł, do których jestem przywiązany :D Taka rodzinna...




BTW Dzięki Muszka za pomysł co zrobić z dodatkowym otworem po potencjometrze :D




Posty połączone: 27 Paź, 2012, 11:52:10
Aha. Wiosło nie ma jeszcze napisu na główce, bo nie mam pomysłu jak je nazwać :D

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Odp: [NGD] Wypociny a\'la strat
« Odpowiedź #1 27 Paź, 2012, 12:10:28 »
Bardzo fajna zgraja. :) Ja proponuje nazwać je Green Orange :D
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: [NGD] Wypociny a\'la strat
« Odpowiedź #2 27 Paź, 2012, 12:13:41 »
BTW Dzięki Muszka za pomysł co zrobić z dodatkowym otworem po potencjometrze :D

( Obraz usunięty.)

:D

Gratuluje, bo zielona i oryginalna. Fajnie mieć takiego składaka, niewątpliwie klimatyczne wiosło. Wieje trochę reggae, więc proponuję nazwać ją "JebaćReggae na 99%", albo (uczciwie) "Weed Caster", "Kajko&Kokosz were junkies" albo "Rasta Machine" ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline lolo3d

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
Odp: [NGD] Wypociny a\'la strat
« Odpowiedź #3 27 Paź, 2012, 12:57:53 »
Mega! Bardzo mi się podoba :) Gratuluję!
- mix your style -

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: [NGD] Wypociny a\'la strat
« Odpowiedź #4 27 Paź, 2012, 13:38:52 »
Bez cukrowania.  Ładna! Nazwij ją Kajkocaster.
007

Offline thornado2

  • Gaduła
  • Wiadomości: 201
Odp: [NGD] Wypociny a\'la strat
« Odpowiedź #5 27 Paź, 2012, 14:29:27 »
Awww.... takie słodkie :D
Powiedz proszę, że wyląduje na giełdzie.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: [NGD] Wypociny a\'la strat
« Odpowiedź #6 27 Paź, 2012, 14:39:30 »
to co robisz z wiosłami to magia. gratki, ładna jest :)
i always go full retard

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: [NGD] Wypociny a\'la strat
« Odpowiedź #7 27 Paź, 2012, 14:43:03 »
Zadna magia pomysł i chęc do pracy :P. No ja pier... e  dajcie spokój tym casterom co gitara to jakiś kaster pomysłow wam brakuje ?
No Ogarnę brawo bravissimo :tak:

Offline .rogaty

  • Gaduła
  • Wiadomości: 287
  • Dolina Magicznego Jednorożca Nińdzia!
Odp: [NGD] Wypociny a\'la strat
« Odpowiedź #8 27 Paź, 2012, 15:17:27 »
Zajebisty! Stratocaster J. Christa Signature. Czy też może raczej Tribute, a nie Signature. :)
« Ostatnia zmiana: 27 Paź, 2012, 15:21:59 wysłana przez .rogaty »
It's always nice to have a penis.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Odp: [NGD] Wypociny a\'la strat
« Odpowiedź #9 27 Paź, 2012, 16:45:57 »
Pięknie doprowadzasz gitary do stanu używalności, aż miło popatrzeć. Co do nazwy, nie szukaj na siłę, po czasie sama znajdzie się odpowiednia ;)
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Odp: [NGD] Wypociny a\'la strat
« Odpowiedź #10 28 Paź, 2012, 15:26:30 »
Genialnie! Zielony korpus, klon na podstrunnicy, Kajko i Kokosz, złoty hardłer no i Strat! Czy razy TAK! :D

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: [NGD] Wypociny a\'la strat
« Odpowiedź #11 28 Paź, 2012, 22:09:06 »
Ooooo. Mój mostek :D Ładne wiosło. Ładnie zrobione. I ten Kajko <3
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: [NGD] Wypociny a\'la strat
« Odpowiedź #12 28 Paź, 2012, 23:27:17 »
Megaczad! Gitara z ciekawym pomysłem - to jest to. :D gratuluje :D Jeden z niewielu stratów jakie mi się podobają. A na Twojej focie podobają mi się aż 2/3 gitar. :D Oba straty. :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Yakus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 119
  • albo się przegrywa albo przegrywa
Odp: [NGD] Wypociny a\'la strat
« Odpowiedź #13 29 Paź, 2012, 00:33:11 »
Mi akurat ten kajkowy pickguard w ogóle się nie podoba. Może podobałby się bardziej, gdyby były bardziej wyraziste kolory  :facepalm: głupio to brzmi. Ale kolor korpusu to po prostu bajeczka, najfajniejsza zieleń na gitarze, jaką widziałem.

Offline George Hamillton

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 77
    • Black Perfume
Odp: [NGD] Wypociny a\'la strat
« Odpowiedź #14 30 Paź, 2012, 01:35:50 »
Mega zajebiste wiosło : D piękny kolor i ten  kajko pickguard ....wyjebongo. Naprawdę zadroszczę i z chęcią bym przygarną takie wiosełko.Jedyne co ,to headstock mi nie podchodzi ale jestem wyznawcą fendera i jedyny słuszny w stracie to właśnie ten fenderowski bąbel, ale to już czepianie się na siłę :)

Orange

  • Gość
Odp: [NGD] Wypociny a\'la strat
« Odpowiedź #15 30 Paź, 2012, 21:05:45 »
Z gowna bata nie ukrecisz. Tez bym chcial fenderowska glowke. Zrobilem, co moglem, ale nie bylo z czego ratowac...

Orange

  • Gość
Odp: [NGD] Wypociny a\'la strat
« Odpowiedź #16 12 Cze, 2015, 11:23:27 »
Jako że czasem człowiek ma pomysły, których później żałuje - wiosło dostało nowy gryf (swoją drogą już wiem czemu poprzedni miał profil bejsbola). Jest dużo lepiej, bo REVERS  :D








 

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
31 Odpowiedzi
17142 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Wrz, 2009, 00:05:57
wysłana przez Tolein
95 Odpowiedzi
49901 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Maj, 2011, 08:25:18
wysłana przez wuj Bat
10 Odpowiedzi
3459 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Mar, 2014, 22:58:50
wysłana przez larva
3 Odpowiedzi
2354 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Sie, 2014, 09:12:44
wysłana przez commelina
1 Odpowiedzi
1007 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Wrz, 2022, 14:42:18
wysłana przez Mat