Autor Wątek: NGD nadciąga!  (Przeczytany 20371 razy)

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: NGD nadciąga!
« Odpowiedź #50 21 Maj, 2015, 14:39:47 »
Absolutnie nie jest krzywo, choć przez coś takiego na orgu kolo chwalił sie ze robili mu nowego regiusa. To jest juz dla mnie pojebanie z poplataniem i przejaw jakiejś absolutniej mitomanii. To jest jak najbardziej prawidłowo poklejone ale rozciete drewno tworzy "odwrotne" odbicie swiatła. I zależy jak pochylisz tak złożony element raz jedna raz druga strona będzie ciemniejsza/jasniejsza. Natura, checie drewno to miejcie swiadomość jak to działa.

Estety od siedmiu boleści :P

Zbigniew Herbert pisał:

Cytuj
Tak więc estetyka może być pomocna w życiu
nie należy zaniedbywać nauki o pięknie

Więc coś może w tej estetyce jest :D
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Odp: NGD nadciąga!
« Odpowiedź #51 21 Maj, 2015, 14:43:40 »
Pięknie się prezentuje! :) Czasem zastanawiam się nad Mayo, ale to trochę za dużo kasy w przypadku nówki. ;)

A top i tak jest fajny! Patrząc pod pewnym kątem na mojego Framusa, jedna połówka czasem wpada w lekki flame. ;)
Jak chce się mieć 100% pewność jak będzie wyglądała gitara, to trzeba zamówić Aristidesa, albo inny plastik. ;)

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
Odp: NGD nadciąga!
« Odpowiedź #52 21 Maj, 2015, 15:27:51 »
DC ale to wielkiego przeskoku z poprzedniego chyba nie zrobiłeś  :facepalm: blak hardłer na chroum czy coś jeszcze?

Z drugiej strony podziwiam konsekwencję w kolorze :) spoko wiosło

Franq

  • Gość
Odp: NGD nadciąga!
« Odpowiedź #53 21 Maj, 2015, 15:52:19 »
Absolutnie nie jest krzywo, choć przez coś takiego na orgu kolo chwalił sie ze robili mu nowego regiusa. To jest juz dla mnie pojebanie z poplataniem i przejaw jakiejś absolutniej mitomanii. To jest jak najbardziej prawidłowo poklejone ale rozciete drewno tworzy "odwrotne" odbicie swiatła. I zależy jak pochylisz tak złożony element raz jedna raz druga strona będzie ciemniejsza/jasniejsza. Natura, checie drewno to miejcie swiadomość jak to działa.

Estety od siedmiu boleści :P

Tak szczerze Jarku to co mnie/"estetów od siedmiu boleści" interesuje, że tak się złoży :P Widziałem wiele gitar gdzie to jest ładnie i równo i nie widać tak bardzo tej pionowej krechy również (łączenia). Ja bym nie chciał po prostu gitary, która wygląda jak zrobiona z 2 przypadkowych części. Mogę mieć taką wizję czy to zabronione? ;)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: NGD nadciąga!
« Odpowiedź #54 21 Maj, 2015, 16:43:48 »
Ależ ona nie wygląda jak z dwóch przypadkowych części. Wygląda jak z jednego rozciętego kawałka.
Niestety flame łatwo wpada w takie coś. Gdy kleisz fornir czy drewno MUSISZ pokleić je tak by było stabilnie a to niestety tak działa lewa/prawa i na przemian. Z quiltem już jest znacznie łatwiej. Tutaj jest na dodatek gruby top.Zakładam ze na wejściu ma on ok 15mm co przy tej grubości i takich profilach może mieć wpływ na niejednorodność drewna na krańcach.
Zamawiając takie wiesło trzeba mieć tego swiadomośc i właściciel ma. Tobie się to nie podoba więc tego nie zamawiasz.  Niestety z technologicznego i prawnego pkt widzenia nie miałbyś zadnych podstaw do reklamacji lub twierdzenia ze coś jest zrobione źle. To jest jak najbardziej w zgodzie ze sztuką. Mozna by byłło jeszcze doszukiwać się jak wyglądała kwestia cięcia materiału. Prawdopodobnie gdyby to był quarter sawn  nie byłoby tego zjawiska ale wtedy to musiałoby kosztować wielokrotnie więcej.


Posty połączone: 21 Maj, 2015, 16:46:19
....

Zbigniew Herbert pisał:

Cytuj
Tak więc estetyka może być pomocna w życiu
nie należy zaniedbywać nauki o pięknie

Więc coś może w tej estetyce jest :D

Nie bedę przytaczał co ktoś powiedział czyją estetyką jest symetria :P
« Ostatnia zmiana: 21 Maj, 2015, 16:46:19 wysłana przez commelina »

Franq

  • Gość
Odp: NGD nadciąga!
« Odpowiedź #55 21 Maj, 2015, 16:51:07 »
Oczywiście masz rację. Jeśli ktoś ma świadomość i sie na to decyduje, żeby mieć taką krzywą gitarę to jego sprawa, mi nic do tego. Nie będzie mi się to podobać nawet jak mi tu wzory i wyliczenia pokażesz, bo to po prostu nie wygląda ;)

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Odp: NGD nadciąga!
« Odpowiedź #56 21 Maj, 2015, 16:54:07 »
Tak jak Commelina napisał. Fakt że gdy deska na top zostaje rozcięta, otrzymujemy lustrzane odbicie, jednak top jest jeszcze profiliwany i szlifiwany, a im więcej obróbki drewna, tym mniej tego lustrzanego widoku nam zostaje. Stąd płaskie topy sprawiają wrażenie lepiej spasowanych.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: NGD nadciąga!
« Odpowiedź #57 21 Maj, 2015, 16:57:11 »
....... Jeśli ktoś ma świadomość i sie na to decyduje, żeby mieć taką krzywą gitarę to jego sprawa, .....

 "Co ja tutaj robie" ...  :facepalm:      :D

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 363
    • CTG TV
Odp: NGD nadciąga!
« Odpowiedź #58 21 Maj, 2015, 16:59:54 »
DC ale to wielkiego przeskoku z poprzedniego chyba nie zrobiłeś  :facepalm: blak hardłer na chroum czy coś jeszcze?

Z drugiej strony podziwiam konsekwencję w kolorze :) spoko wiosło

Nie bardzo rozumiem? Dlaczego miałem robić przeskok, skoro Setius w tej specce mi zajebiście pasuje? ;)
W poprzedniej był jeszcze heban, tutaj brak.

Pierwszy raz moje NGD wzbudza tyle kontrowersji, dla porównania poprzedni, równie krzywy top ^^


mniut i piah

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Odp: NGD nadciąga!
« Odpowiedź #59 21 Maj, 2015, 17:00:54 »
Siet co za pojebana przeglądarka!
« Ostatnia zmiana: 21 Maj, 2015, 17:02:25 wysłana przez ChopZeWsi »

Franq

  • Gość
Odp: NGD nadciąga!
« Odpowiedź #60 21 Maj, 2015, 17:05:28 »
@Dale Cooper też ch**owy ale mniej :P

@commelina  :-*

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 363
    • CTG TV
Odp: NGD nadciąga!
« Odpowiedź #61 21 Maj, 2015, 17:41:43 »
Most zjechany, top zjechany hmmm... Czas na:

"Aktywy...??!!"

mniut i piah

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Odp: NGD nadciΔ…ga!
« Odpowiedź #62 21 Maj, 2015, 17:42:12 »
Za mało kontrastem się przy zdjęciach bawiłeś i się lud nie jara  :P

Obie są świetne mimo że dla mnie strasza wygrywa ale możliwe że przez sentyment do tej gitary:


Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Odp: NGD nadciąga!
« Odpowiedź #63 21 Maj, 2015, 18:49:03 »
Absolutnie nie jest krzywo, choć przez coś takiego na orgu kolo chwalił sie ze robili mu nowego regiusa. To jest juz dla mnie pojebanie z poplataniem i przejaw jakiejś absolutniej mitomanii. To jest jak najbardziej prawidłowo poklejone ale rozciete drewno tworzy "odwrotne" odbicie swiatła. I zależy jak pochylisz tak złożony element raz jedna raz druga strona będzie ciemniejsza/jasniejsza. Natura, checie drewno to miejcie swiadomość jak to działa.

Estety od siedmiu boleści :P

Zbigniew Herbert pisał:

Cytuj
Tak więc estetyka może być pomocna w życiu
nie należy zaniedbywać nauki o pięknie

Więc coś może w tej estetyce jest :D
Zobaczymy co powiesz jak swojo dostaniesz ;)
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: NGD nadciąga!
« Odpowiedź #64 21 Maj, 2015, 19:00:42 »
Absolutnie nie jest krzywo, choć przez coś takiego na orgu kolo chwalił sie ze robili mu nowego regiusa. To jest juz dla mnie pojebanie z poplataniem i przejaw jakiejś absolutniej mitomanii. To jest jak najbardziej prawidłowo poklejone ale rozciete drewno tworzy "odwrotne" odbicie swiatła. I zależy jak pochylisz tak złożony element raz jedna raz druga strona będzie ciemniejsza/jasniejsza. Natura, checie drewno to miejcie swiadomość jak to działa.

Estety od siedmiu boleści :P

Zbigniew Herbert pisał:

Cytuj
Tak więc estetyka może być pomocna w życiu
nie należy zaniedbywać nauki o pięknie

Więc coś może w tej estetyce jest :D
Zobaczymy co powiesz jak swojo dostaniesz ;)

Przypuszczalnie:

Cytuj
CO TO KURWA JEST?!
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: NGD nadciąga!
« Odpowiedź #65 28 Lip, 2015, 12:25:05 »
Mi na tamtych zdjęciach środek klejenia topu nie pokrywa się z tukejką środkowej struny. Ktoś ma tak samo jak ja? Bo przegladam mobilnie
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 363
    • CTG TV
Odp: NGD nadciąga!
« Odpowiedź #66 28 Lip, 2015, 12:42:47 »
A musi się pokrywać? To jakieś odgórne boskie założenie? :P
mniut i piah

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Odp: NGD nadciąga!
« Odpowiedź #67 28 Lip, 2015, 12:50:40 »
ej stary, ja tylko pytam

Jazz, Lounge, Downtempo

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: NGD nadciąga!
« Odpowiedź #68 28 Lip, 2015, 13:23:59 »
a myślisz, że czemu ją sprzedaje? :D
i always go full retard

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 363
    • CTG TV
Odp: NGD nadciąga!
« Odpowiedź #69 28 Lip, 2015, 13:28:53 »
Miałem tego nie pisać, ale napiszę bo mnie to wkurwia. Gdybym był chory i musiał sprzedać gitarę, żeby mieć na leki? Albo gdyby mój dzieciak był chory i musiałbym odłożyć forsę na lekarza? Dalej byłoby tak śmiesznie? Polecam włączyć myślenie, chociaż czasami.
mniut i piah

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: NGD nadciąga!
« Odpowiedź #70 28 Lip, 2015, 13:43:26 »
płonę...
Spoiler
i always go full retard

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 363
    • CTG TV
Odp: NGD nadciąga!
« Odpowiedź #71 28 Lip, 2015, 14:03:49 »
Troll trollem, ale to się tyczy nie tylko seven sellers i internetu, ale  ogólnego podejścia ludzi.
mniut i piah

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Odp: NGD nadciąga!
« Odpowiedź #72 28 Lip, 2015, 16:57:42 »
ja się pytam o powód sprzedaży bo można się czegoś ciekawego dowiedzieć czasami...;)
i bez spiny. ludzie w prawdziwym świecie są chamami/debilami/skurwysynami a w internetach to się tylko pogarsza ;)

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Odp: NGD nadciąga!
« Odpowiedź #73 28 Lip, 2015, 20:47:00 »
Dla @Dale Cooper chodzi chyba o takie dosyć powszechne podejście typu:
sprzedaje = coś jest zjebanego w sprzęcie

Offline vlamnick

  • Gaduła
  • Wiadomości: 126
  • i am unable to can
Odp: NGD nadciąga!
« Odpowiedź #74 28 Lip, 2015, 21:44:06 »
Ja się osobiście jeszcze nigdy nie spotkałem z faktem, że ktoś sprzedaje bo się coś popsuło. W 90% przypadków chodzi o rotację sprzętu / znudzenie obecnym instrumentem. Pozostałe 10% to nagłe potrzeby ludzkie.

EOT