Wzmacniacze i akcesoria > Pickupy, dechy, gryfy, struny i akcesoria

Leworęczny most tremolo 7str?

(1/2) > >>

Tolein:
Zgłaszam się do lepiej obeznanej braci z pytaniem.

Mianowicie, poszukuję (na razie hipotetycznie) jakiegoś siedmiostrunowego mostka typu tremolo. Najlepiej coś lo-pro.
Wiem że z Khalerem nie ma żadnych problemów. Co do Flojda nie mam pewności. (szóstka leworęczna jest na bank, mam spore wątpliwości co do siódemki).
Ibanez na pewno jakieś tremolo lefty robił (choćby do rg1077xl lefty), ale pytanie czy taki most w ogóle idzie zdobyć. SpoilerPrzeróbka praworęcznych wydaje mi się co najmniej problematyczna (z tego co zeznawał tawarisz Musza, w most od K7 np., a konkretniej w dziurę do montowania u-bara, da się wpasować wajchę od biedy, ale pytanie moje też takie, czy taka zwisająca nad mostem wajcha sprawia wielkie problemy, czy dałoby się z takim czymś grać), szczególnie że most, mimo całej swojej symetryczności, ma nieco przesunięte pivot pointy (wynoszę, że zapewne z uwagi na rosnącą grubość strun) i jakoś ciężko mi sobie wyobrazić przerabianie tego (o ile wiercenie, czy przerabianie dziury pod wajchę jakoś sobie wyobrażam.. : D).Jakieś uwagi?

nikt:
1077XL byl wykonany dla endorsera wlasnie w ten sposob ze uzyto mostu z U-barem. byl kiedys model 7420L ale mial LoTRS7 lewego. slabizna

zwyklych mostow nie robia lewych do 7 strunowek wiec albo przerobka LoPro albo zdobycie LoPro z U-barem ale to wydaje mi sie malo realne

wuj Bat:
Pozdrawiam lewoęcznego kolegę i nasze wspólne problemy... Wszystkie moje gitary to customy, floydy 6 strunowe leworęczne oczywiście są, bo mam, natomiast nie uwierzę, że nie ma do siódemki - to byłaby prawdziwa dyskryminacja. Leworęcznych gitarzystów jest ok. 10%.

Tolein:
Poprawka. Leworęcznych jest ogólnie 10%, gitarzystów jest mniej, bo albo gostek się nauczy grać jak praworęczny (w sensie lewa ręka na gryfie, prawa kostkująca), albo zrezygnuje w ogóle, bo się zniechęci tym, że np. nauczyciel nie toleruje jego leworęczności (mnóstwo dziwnych akcji, wystarczy po forach poczytać), blablabla, a w sumie Ci właściwi leworęczni gitarzyści, to procent daleko mniejszy.

Co zaś się tyczy mostu, to ciekawe co mówisz. Ja ostatnio nad tym się właśnie zastanawiałem i problem jaki spostrzegłem to asymetryczne pivot pointy, widać to na zdjęciach:
http://jemsite.com/jem/trems.htm#loproclose
Basowy punkt podparcia jest prosty, a wiolinowy lekko werżnięty w most. Zgaduję że to kwestia "obrócenia" mostu o jakiś malutki kąt, co z kolei ma znaczenie z uwagi na grubość strun i minimalnie inną ich reakcję na floydzie...
Zastanawiam się w jaki sposób można by to obejść, jeden to zrobić identyczną podstawę mostu, tylko że symetryczną, bo pozostałe elementy, jak na moją logikę, powinny działać bez zarzutu. Inne rozwiązanie to jakiś modeling tych podstaw no i wpięcie wajchy w tą ubarową dziurę.

BartekL:
Kiedyś też sie zastanawiałem nad pivot jointami i teraz wpadłem na to, ze to pewnie chodzi o ułatwienie w montażu. Jeśli oba pivot jointy był wyprofilowane w "u", to trzpienie musiały by być idealnie wręcone w drewno. Gdyby oba były proste jak górny pivot, to mostek miałby możliwośćporuszania sie w poprzek strun. Natomias danie tylko jednego pivota wyprofilowanego  w "u" pozwala utrzymać most w pozycji względem pivotów, i nie wymusza dużej precyzji montażu. Jeśli sie myle to poprawcie mnie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej
Powered by SMFPacks Mentions Pro Mod
Powered by SMFPacks Alerts Pro Mod