Autor Wątek: Sidewinder Dorico sieje gainem po wymianie lamp mocy  (Przeczytany 1669 razy)

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 283
Witam.
Po niemiłej przygodzie z wysyłką kurierem pieca zmuszony byłem do wymiany lamp mocy gdyż poprzednie stłukły się przy wysyłce pieca. Lampy wysłane przez Basza ruskie pancerne dokładnie takie same jak były. Dodam, że poprzednie nie były zużyte. Lampy wymienione wraz z ustawieniem biasu przez Karzełka z Katowic (nie chciałem znowu oddawać pieca w łapy kuriera i nie wysłałem go do wymiany do Basza). Po wymianie w sumie sprawdziłem tylko czy piec gra i stał sobie w spokojnie w sypialni a ja katowałem Fendmessa. W końcu doszło, że pograłem dłużej na Baszu i stwierdzam, ze po tej wymianie lamp piec nabrał jakichś absurdalnych ilości gainu. Przed wymianą gain kręciłem na 4-5 w 10 stopniowej skali i nie był to jakiś kataklizm gainowy. Teraz użyteczny zakres gainu zmalał do max 1,5 działki (i tak jest gęsto). Powyżej tego zakresu gainu jest porównywalnie jak na ustawieniu na max przed wymianą lamp. Piec ma takie nasycenie gainem, że ciężko coś zagrać selektywnie i bez sprzęgów w wyższych ustawieniach. W umie da się na nim grać takim samym brzmieniem jak przed wymianą lamp tyle,że gain zamiast na 4 ustwiam na 1. Jest to nieco bez sensu bo większość zakresu regulacji jest bezużyteczna a ustawianie gainu sprowadza się dodo ruchów gały 1mm w lewo 1,5mm w prawo. W ten sposób trudno coś precyzyjnie ustawić.
Karzełek, Szymon i internet twierdzą, że wymiana lamp mocy nie ma wpływu na gain. Szymon niedostępny przez jakiś czas z powodów rodzinnych więc nie za bardzo mogę mu wysłać piec do przeglądu.
Może ktoś z Was coś poradzi...

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 365
    • CTG TV
Widocznie nie tylko lampy się zbiły.
mniut i piah

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Skoro lampy słukły się od uderzenia to wyobraź sobie jak mocno wzmak musiał jebnąć o cokolwiek. To może być usterka techniczna wzmaka. Gwałć producenta jak go namierzysz.
INTERSTELLAR

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 283
Jedna lampa wyleciała i zrobiła spustoszenie w środku. Co ciekawe po dodatkowych testach, że chyba diabeł tkwił ... w strunach. A ten nadmiarowy gain to raczej był nadmiar wysokich tonów jakie wydawały luźne struny. Komplet 10-52 strojony do C ( bardzo popularny set do tego stroju) siał niemiłosiernie. Wystarczyło podciągnąć wiosło do D i wszystko nagle było ok. Część z Was pewnie powie mi " pierdolisz pan" ale serio. Jak ktoś zainteresowany mogę zademonstrować. Chyba po prostu luźne struny mają tendecje do generowania częstotliwości których ten piec nie lubi. Wcześniej tego nie zauważyłem, bo całe życie grałem w D:.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
2600 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Kwi, 2010, 16:17:38
wysłana przez Br-Owca
35 Odpowiedzi
11051 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Maj, 2012, 23:22:12
wysłana przez adr89
6 Odpowiedzi
2389 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sie, 2012, 23:48:30
wysłana przez adr89
5 Odpowiedzi
1703 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Mar, 2014, 18:32:18
wysłana przez Bash
11 Odpowiedzi
4175 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Lip, 2015, 14:42:30
wysłana przez TripleXXX