Autor Wątek: Preamp do homerecordingu oraz zastosowań scenicznych  (Przeczytany 6491 razy)

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Zawsze używałem zestawu: głowa + paczka. Teraz chciałbym sobie po przerzuceniu kilku różnych head'ów, w których nie znalazłem tego czego szukałem, złożyć rack'a. Na tę chwilę chcę się skupić na wyborze preampu. Zaznaczam nie orientuję się w rackach i preampach, bo zawsze unikałem tego sprzętu jak ognia. Preamp, jak napisałem w tytule, ma służyć do homerecordignu (na granie w zespole mam coraz mniej czasu) i czasem do pogrania sobie z kapelą. Chciałbym, by sprzęt ów miał świetne brzmienie solo, radził sobie w nowoczesnym heavy metalu, a także w graniu w stylu AC/DC, Deep Purple, RHCP. Czego szukać i na jakiego rzędu wydatek się przygotować?

Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: 07 Gru, 2008, 00:06:47 wysłana przez Vlad The Vampire »

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
a nie lepiej sobie do nagrywania kupić jakies poręczne pudełeczko typu L6 TP/GP?
B ( o ) ( o ) B S

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
a nie lepiej sobie do nagrywania kupić jakies poręczne pudełeczko typu L6 TP/GP?
Czasem chciałbym ten sprzęt wpiąć w końcówkę mocy i zagrać próbę, tudzież koncert. Poza tym nie chcę niczego, co zostało spłodzone przez Line6. Jestem mocno zdecydowany na kupno lampowego preampu.

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Kup Pan ADE MP-1 :)

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Czasem chciałbym ten sprzęt wpiąć w końcówkę mocy i zagrać próbę, tudzież koncert. Poza tym nie chcę niczego, co zostało spłodzone przez Line6. Jestem mocno zdecydowany na kupno lampowego preampu.

Jako rackowy entuzjasta pozwole sie wypowiedziec.

1. musisz od razu myslec nad koncowka, gdyz sa pewne specyfiki tego sprzetu ze nie kazdy dobry preamp gada z dobra koncowka.
2. Nie potrzebnie unikasz Line6, maja fajne preampy z serii Pro (one najlepiej beda brzmiec w nagrywaniu w linie), mozesz sprobowac sansampa PSA, ale to tez nie jest lampa
3. Lampowych preampow jest pelno, ale nie kazdy sprawdzi sie w nagrywaniu.
Moge polecic Mesa Recordning Preamp. Generalnie szukaj jak najnowszego sprzetu, gdyz one maja te rozwiazania najlepiej przystosowane, ale to tez nie jest regula.

Ja Ci polece mimo wszystko sansampa, zobacz jak fajnie mozna RHCP zagrac:


Nie spodziewaj sie jednak po preampach super uniwersalnosci. Kazde urzadzenie ma swoja charakterystyke i bedzie ona slyszalna (zobacz racki zawodowcow czesto maja kilka roznych preampow), uniwersalnosc preampa polega na kombinacji z koncowka i z paczka.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
a nie lepiej sobie do nagrywania kupić jakies poręczne pudełeczko typu L6 TP/GP?
Czasem chciałbym ten sprzęt wpiąć w końcówkę mocy i zagrać próbę, tudzież koncert. Poza tym nie chcę niczego, co zostało spłodzone przez Line6. Jestem mocno zdecydowany na kupno lampowego preampu.
To może powinieneś najpierw poczytać i posłuchać trochę?

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Sansamp faktycznie bardzo ładnie gra RHCP na tym video. Jak Sansamp ma się do ADA-MP1? I jak radzą sobie one w numetalu? Kolejne pytanie: grał ktoś na preampach ENGL'a?

Co powiecie o tym: http://allegro.pl/item498956373_preamp_soldano_sp_77_series_ii.html ? Soldano, uznana marka, ale obecnie wiele uznanych marek zimuje na allegro, bo nikt ich nie chce kupić, więc podchodzę do nich z rezerwą.
« Ostatnia zmiana: 07 Gru, 2008, 11:39:00 wysłana przez Vlad The Vampire »

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
zapytaj sie Metala, on gral na ENGLu i wie jak dziala moj sansamp. O Adzie sie nie wypowiem bo nie mialem z tym stycznosci.

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
zapytaj sie Metala, on gral na ENGLu i wie jak dziala moj sansamp. O Adzie sie nie wypowiem bo nie mialem z tym stycznosci.
Twój sansamp sprawdza się w nowoczesnym brzmieniu (kranki, engl invader)? RHCP bardzo ładnie na nim brzmiało, ciekaw jestem jak radzi sobie w nieco innej bajce.

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Ciezko mi sie wypowiadac bo nie mam do niego dystansu. Napewno jest to bardzo szybki preamp. Gram na nim na tranzystorowej koncowce. Bardziej niz w kranka i engla, porownal bym go do Mesy. Mozna na nim ustawic fajny clean (tranzystor), sa ladne crunche i mocny przester. Ja mam gitare na EMG wiec nie wiem jak to zabrzmi na singlach do rockowego grania.

PSA mozesz uslyszec na albumach Pain.
A tutaj znaleziona na necie probka PSA wpietego do karty dzwiekowej: http://rapidshare.com/files/151702755/Teddyboy_-_Disappear_Test.mp3
« Ostatnia zmiana: 07 Gru, 2008, 13:13:32 wysłana przez James Dean »

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
Uzywalem swojego czasu Engla E530 - ciekawe pudeleczko, sporo roznych brzmien, zajebisty dol - szybki, zwarty. Kupilem z mysla o nagrywaniu w linie + impulsy paki na kompie. Jednak dlugo miejsca u mnie nie zagrzal. Nie znalazlem 'tego czegos'. Z koncowka (18W samoroba) i paczka Engla 412 V60 gralo zaaacnie.

Teraz mam Mese Rec Pre i linia tez wychodzi kupa. Niestety. Znacznie lepsze rzeczy ukrecam z TPorta.

Ostatnio wszedlem z posiadanie Marshallowskiego 9100 i zdecydowalem sie na nagrywanie z mikrofonu. TPort niech sie schowa. Ale ma to i sporo minusow.

Moze uda mi sie probki wrzucic za 2-3 dni.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Grzgrz - dzięki za info na temat tego E530, bo sam zamierzałem kupić ten pre do takiego samego zastosowania...

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
Grzgrz - dzięki za info na temat tego E530, bo sam zamierzałem kupić ten pre do takiego samego zastosowania...

Wiesz, plus jest jeden. Kupisz za 1350 (chyba, ze od niemca da rade taniej) i spokojnie jak Ci nie podejdzie, pchniesz dalej za 1450..

Mnie jeszcze czeka zakup jakiegos pre z dobrym czystym brzmieniem, Mesa jednak troche pozostawia do zyczenia.. ;) Propozycje?

Offline So99

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
  • I am that I am
jebac master volume.

Offline Grzgrz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 240
Jesli to bylo do mnie, to:

Ponoc (!) on sie nie lubie z 9100. Mialem znajomego z ta konfiguracja i mowil, ze straszna kupa.
Ja chetnie bym gdzies w strone fenderowskiego brzmienia poszedl..

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
To ze sie nie lubi z marshallem to moze byc kwestia paczki. Faktem jest ze sansamp ma ladny clean.

Offline Maxla40

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Ja używam engl E 570. Cztery kanały, więc możliwości sporo. Czyste opór a przester jak to w englu ;))

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
zdajesz sobie sprawę że poprzedni post w tym temacie był 4 lata temu?
B ( o ) ( o ) B S

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
5603 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sie, 2009, 23:59:16
wysłana przez Dembas
35 Odpowiedzi
35536 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Gru, 2010, 10:32:46
wysłana przez Groszek
41 Odpowiedzi
17411 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2009, 19:39:41
wysłana przez Pan Sinner
6 Odpowiedzi
4042 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Maj, 2010, 15:36:21
wysłana przez głuchy_zjeb
33 Odpowiedzi
12797 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sie, 2017, 01:44:22
wysłana przez Mat