Autor Wątek: Ibanez MMM1 Mike Mushok Signature  (Przeczytany 4539 razy)

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Ibanez MMM1 Mike Mushok Signature
« 05 Gru, 2008, 15:08:03 »
Jakiś czas temu dokonałem zakupu tego wiosła, a efekt wow już dawno mam za sobą. Zawsze byłem bardzo oszczędny w pisaniu dlatego postaram się podać tylko suche fakty:

Specyfikacja  

- mahoniowy korpus olejowany
- menzura 28"
- konstrukcja neck-thru body, struny przez korpus
- 22 progi
- pickupy Custom 58 High Output
- most Gibraltar

Wrażenia organoleptyczne

Wygląd:
Każdy ma inne poczucie estetyki, ale mi osobiście podoba się "oldschoolowy" wygląd tej gitarki.

Waga:
Przy pierwszym kontakcie od razu zwróciłem uwagę na wagę. Pomimo zastosowania mahoniowego drewna i biorąc pod uwagę gabaryty, wiosło jest całkiem lekkie. Daje to dużą przewagę nad polskimi lutniczymi wyrobami, które wydają się być wykonane z ołowiu.

Wykonanie:
Jako że zakupiłem towar używany ciężko mi jest określić czy są jakieś niedoróbki nie licząc siodełka lekko wystającego poza szerokość gryfu. Jak na wyrób koreański jest całkiem dobrze.

Klucze:    
Nie wiem jaka jest ich marka, ale poprawnie spełniają swoje zadanie. Strój po normalnym graniu potrzebuje lekkich korekt. Niestety nie jest to ta sama liga co np. Schaller.

Mostek:
Jest bardzo ciekawie wykonany. Najlepszą cechą jest umieszczenie śrub regulujących menzurę z boku strun, a nie bezpośrednio pod nimi.

Menzura:
Dzięki zastosowaniu długiej menzury można zastosować cienkie struny do niskich strojów. Osobiście zastosowałem 12-56 do stroju A. Jest jeden minus tak długiego patyka: Mianowicie każdy osobnik z krótszymi paluchami (tak jak ja) przy grze przez kilka progów nieźle się napoci!!

Brzmienie:
:) to co najgorzej opisać, ale spróbuję. Gitara na "sucho" brzmi świetnie, sustain jest bardzo długi. Druga sprawa, która mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła to brzmienie pickupów, a raczej jednego mostkowego (bo tego tylko używam).  Brzmi naprawdę dobrze, mięsiście, selektywnie, niejednokrotnie skopał tyłek markowym humbom, które montowałem w poszukiwaniu ulubionego brzmienia.

Gryf:
Jest całkiem wygodny, nie jest to listewka, ale za gruby też nie jest. Wycięcie w korpusie pozwala na swobodne dojście do wysokich progów.

FOTY wykonania imć Marudy:
http://ccmaslak.fotosik.pl/albumy/638819.html

Wiem, że mój wywód jest bardzo lakoniczny, ale może w sposób minimalny odda Wam charakter tej gitary.
« Ostatnia zmiana: 24 Maj, 2009, 19:09:36 wysłana przez maślak »

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
swietnie ze ta recencja tu trafila, a co do menzury znajac hiostorie swoja i innych przyzwyczaisz sie szybko.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
10 Odpowiedzi
8587 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lip, 2008, 18:12:26
wysłana przez maślak
29 Odpowiedzi
9847 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Maj, 2012, 09:04:35
wysłana przez pshemo
5 Odpowiedzi
1595 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Maj, 2015, 14:50:50
wysłana przez rockstarzzz2
0 Odpowiedzi
2724 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Kwi, 2016, 15:47:30
wysłana przez aruspl
10 Odpowiedzi
1524 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Sie, 2020, 17:47:42
wysłana przez aciek_l