Autor Wątek: Kiepski miks - request assistance  (Przeczytany 23703 razy)

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
Ja mam tak że z czasem wychodzi tylko gorzej, prawie nigdy nie wychodzi lepiej :P
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
https://soundcloud.com/inches666/nfk-demo-miks/s-rddog

Powoli ogarniam z perkmanem materiał, ale pojawia się widoczny dla mnie problem - miksy same jako-tako brzmią, ale jak odsłucha się tego po np. Loomisie czy inszym Modern Day Babilon to aż chce mi się iść do kąta i tak sobie postać... Inne impulsy - niet, to nie to. Pomijam nawet dziurę brzmieniową w okolicach 1:38 która wynika z braku domyślnego pipaka (przełożony do nowej gitary na czas braku posiadania nowego, na szczęście się znalazł i mogłem spowtotem wcisnąć mojego Ściera ;)) oraz to że perkusista czasem gdzieś się rozjedzie względem gitary. Więc ten, nie do końca wiem co zrobić żeby brzmiało to lepiej (poza dorosłym wzmakiem a nie emu)

Użyty soft to Reaper, do gitary TSE808, LePou Le456, LeCab z God's Cab i SM57+C414 na środek, gary to perkusista z Alesisem którymś + Addictive Drums, bas to po część Hohner B-Bass przez SHB i LeCab z kolumną Ampeg a po części gitara z oktawera i ten sam zestaw softu

Z tego co tu słyszę, to Twoim największym problemem jest brak punchu w bebnach i basie (w ogóle bas w tym miksie to karykatura). Gitary z tego wszystkiego całkiem się bronią IMHO.

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
A mógłbyś powiedzieć co mógłbym zrobić aby to naprawić? Basu w połowie nie ma, nie miałem jak nagrać więc wrzuciłem w jednej części bas a w drugiej gitara z oktawerem i SHB. W stopie i werblu brakuje mi tego "jaja" ale kompresor zabija mi trochę selektywność...
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Transient Designer Twoim przyjacielem na stopie i werblu. Jednak z wyczuciem. Dla mnie te miksy są za jasne.
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
Znasz jakiś darmowy odpowiednik?
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol


Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Transient Designer Twoim przyjacielem na stopie i werblu. Jednak z wyczuciem. Dla mnie te miksy są za jasne.

Ale to jest to samo, co odpowiednio ustawiony kompresor.

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
Mam wrażenie że prawie cały miks mi się rozmywa gdy próbuję osiągnąć selektywną i wyraźną stopę... Mógłby mi ktoś podesłać jakąś próbkę gołej stopy w miksie abym mógł zobaczyć w jakim paśmie powinna działać? Ew. wskazać częstotliwości dla odcięć i podbić?
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer


Ale to jest to samo, co odpowiednio ustawiony kompresor.

Gdyby tak było nie produkowali by takich VST.
http://www.fluxhome.com/products/freewares/bittersweet-v3

Posty połączone: 12 Maj, 2015, 11:52:45
Mam wrażenie że prawie cały miks mi się rozmywa gdy próbuję osiągnąć selektywną i wyraźną stopę... Mógłby mi ktoś podesłać jakąś próbkę gołej stopy w miksie abym mógł zobaczyć w jakim paśmie powinna działać? Ew. wskazać częstotliwości dla odcięć i podbić?

Tak się nie baw. Nie ma czegoś takiego jak pasmo, w którym powinna działać. To zależy od całości miksu, jego gęstości, brzmienia poszczególnych składowych itd. Oczywiście są pewne stałe, ale powiedzmy sobie szczerze nie tędy droga.
« Ostatnia zmiana: 12 Maj, 2015, 11:52:45 wysłana przez Semedi »
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
Racja... Chociaż gdy stopa jest w miarę słyszalna to jest sucha, gdy w EQ wyciągnę coś soczystszego to ginie w miksie i przesteruje na kanale... Pomyślę później jak będę miał czas, to co od piątku wymyśliłem to tylko upadek...
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305


Ale to jest to samo, co odpowiednio ustawiony kompresor.

Gdyby tak było nie produkowali by takich VST.
http://www.fluxhome.com/products/freewares/bittersweet-v3

To w takim razie na jakiej zasadzie działa taki Transient Designer? :)


@inches666 podglądnij na widmie częstotliwości (spektrum) gdzie Twoja (sucha) stopa ma częstotliwość bazową. Możesz też wziąć do ręki equalizer i sprawdzić nim (posłuchać, podbijając jakieś 5dB), gdzie dół, bas jest jak najbardziej naturalny. Odpowiednio zwarty, nie dudniący. Jeśli w gitarze basowej definicję brzmienia też masz na podobnym zakresie - tak czy siak będzie Ci się to gryzło i trzeba zmienić stopę.


Albo w ogóle inaczej. Odpal miks i podczas ciągłego słuchania zmieniaj sample stopy :) Będziesz od razu wiedział, czy siada czy nie.

Posty połączone: 12 Maj, 2015, 14:15:58
Racja... Chociaż gdy stopa jest w miarę słyszalna to jest sucha, gdy w EQ wyciągnę coś soczystszego to ginie w miksie i przesteruje na kanale... Pomyślę później jak będę miał czas, to co od piątku wymyśliłem to tylko upadek...

Na początku spróbuj takiej taktyki, że EQ używaj tylko do podcinania tego, co Ci nie pasuje. Jak już będziesz oblatany, to sam będziesz potrafił zdecydować, czy w danej sytuacji należy coś podciąć, czy podbić :)

Jak podbijasz, to automatycznie zwiększasz głośność, dlatego masz przester. Są inne narzędzia do zwiększania głośności.
« Ostatnia zmiana: 12 Maj, 2015, 14:15:59 wysłana przez bandit112 »

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
Sampli stopy nie zmienię bo nie mam MIDI tylko już zgrane audio po wtyczce. Dobra, w takim razie zabiorę się za to późniejszym popołudniem i zdam raporta
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Sampli stopy nie zmienię bo nie mam MIDI tylko już zgrane audio po wtyczce. Dobra, w takim razie zabiorę się za to późniejszym popołudniem i zdam raporta

Są wtyki do łapania transjentów i robienia z nich midi :) Ponoć bardzo proste - nie wiem, sam nie używałem.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Jak dobrze pamietam, to @sinquestsound zrobil tutorial na ten temat. Kiedys to robilem, faktycznie proste. Z tego co pamietam, to na powiedzmy stope wrzucamy trigger (drumagog na przyklad), ktory to wylapuje uderzenia, wyjscie MIDI z triggera podpinamy do na przyklad Superiora i juz.

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Jak dobrze pamietam, to @sinquestsound zrobil tutorial na ten temat. Kiedys to robilem, faktycznie proste. Z tego co pamietam, to na powiedzmy stope wrzucamy trigger (drumagog na przyklad), ktory to wylapuje uderzenia, wyjscie MIDI z triggera podpinamy do na przyklad Superiora i juz.

Albo robisz nową ścieżkę midi/instrumentalną, uzbrajasz ją i wchodzisz do niej z triggera. Potem można kombinować ze ścieżką midi.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Trigger od Slejta jest do tego zajebisty  ;D mam używam chwale.

Pozdrawiam.

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
To w takim razie na jakiej zasadzie działa taki Transient Designer? :)
A czy każdy procesor dynamiki musi być od razu kompresorem?
synkopy to guwno

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
https://soundcloud.com/inches666/kolo80tki/s-0PekX

Minimalistycznie - wywaliłem wszystkie wtyczki na ścieżce stopy i wrzuciłem od nowa - Kompresor, eq, pitchshifter (-3 -półtony, bardziej się klei IMO), lekki reverb oraz na koniec jeszcze mocniejszy EQ do odcięcia dołu i drobnych regulacji. Wydaje mi się że obcięcie nie jest takie konieczne ale sprawdzę to przy okazji triggerów
Bas - teraz są dwie ścieżki - nagrana z basu odpowiada za wysokie tony a emulowana odpowiada za cały dół (w dolnym jest mocne podbicie w okolicach 20-50Hz
Gitary - mniej przesteru. Tapping stracił urok w niektórych miejscach ale nie ma siary

I jak? Z triggerami mogę się pobawić z ReaGate i Addictive Drums ale to jak znajdę czas żeby do tego kawałka stopę dobrać. Chyba objawia mi się kompleks niskich tonów, więc subwoofer podkręciłem prawie na maksa żeby bardziej basy podcinać w miksie
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Dodaj też 2gą ścieżkę zamulonej gitary. A pobaw się z triggerami werbla i stopy jeszcze, bo jak dla mnie to słabo dalej. Aaaaale, jest lepiej ;)
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
Zamulone znaczy się prawie bez góry i na przykład z kompresorem? Czy po prostu znaleźć w moich IR jakiś impuls który ma mniej góry i go dać i na osobne dwie ścieżki rzucić? Bo jak to drugie to mogę LeCab2 wrzucić kóry obsługuje chyba do 6-ciu mikrofonów jeśli dobrze pamiętam :P Z triggerami pobawię się przy okazji dokładania ścieżek. Niestety przy dwóch stopach nie łapie tak perfekcyjnie

Posty połączone: 15 Maj, 2015, 13:14:12
https://soundcloud.com/inches666/miks-numer110/s-WU8bZ

Teoretycznie bramka wysyła sygnał albo nie wysyła na MIDI, a tu wyszły wachania głośności zależne od mocy uderzeń, nie łapię. W każdym razie pracy trochę zostalo ale brzmieniowo jest trochę inaczej. Werbel jako jedyny z tych które mam brzmi ale w miksie brzmi jak klaskanie...
« Ostatnia zmiana: 15 Maj, 2015, 13:14:12 wysłana przez inches666 »
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
A mógłbyś powiedzieć co mógłbym zrobić aby to naprawić? Basu w połowie nie ma, nie miałem jak nagrać więc wrzuciłem w jednej części bas a w drugiej gitara z oktawerem i SHB. W stopie i werblu brakuje mi tego "jaja" ale kompresor zabija mi trochę selektywność...

Utwórz sobie BUS stereo i wrzuć tam kompresor z przejebanym ustawieniem z serii "drum destroyer". Zrób wysyłki ze stopy, werbla i tomów na tak utworzony BUS i miksuj do smaku, aż usłyszysz mięcho. Nie wiem w jakim DAW-ie robisz - ale zasada jest taka sama: Ewentualne możesz troszkę pobramkować dudniące tomy, pobawić się EQ.

Co do basu - kup najtańszego pasywnego chińczyka od Bentona i daj sobie spokój z udawaniem basu na gitarze. To tak nie działa. Really! ;)

Mój sposób na charakterny bas, to zapięty na śladzie kompresor z ustawieniem 4:1 ustawiony jak najbardziej neutralnie (polecam Native Instruments Supercharger albo Tokyo Down Labs Feedback Compressor II, które mają dodatkowo blend wet/dry) oraz delikatnie ustawiony TSEx47 (dodaje lekkiego pazura). Na BUS-ie mono sumującym bas zakładam impuls lodówy Ampega zebrany na SM57 (KeFIR, LeCab2 lub cokolwiek...) a na dodatkowych dwóch BUS-ach mono zapinam Ronald Passion M-900 (jeden z LPF ustawionym na ok 60Hz, które daje growl, drugi z HPF ustawionym na ok 850Hz, który dodaje grit). Miksuje równolegle do głównego BUS-a mono dla basu. Proporcje growl/grit dobieram do miksu. Czasem chce bardziej brudno i tłusto, czasem bardziej sprężyście i szybko. Kręcenie RAT-em na początku oczywiscie determinuje pozostały signal-chain. ;)


Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
Bus z perkusją jest ale nie robi tak jak powinien, zaraz zedytuję do ustawień podobnych z filmu

Bas mam - Hohner B-Bass. Tyle że nie daje tyle dołu ile potrzebuję, być może kabel obcina część pasma poniżej 30Hz
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Wlacz osadzony player soundcloud

Tutaj masz jakie brzmienia miksuje ;)
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
https://soundcloud.com/inches666/miks-120/s-YMUmV Tutaj poprawiony kompresor na busie

@Thoth mniej więcej podobne mam na dwóch z czterech IR na każdej gitarze
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
To serio, no nie wiem jak pomóc.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
5867 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Sie, 2007, 14:48:23
wysłana przez pan mikos
15 Odpowiedzi
5895 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Sty, 2008, 22:56:35
wysłana przez lord_awesomeguy
11 Odpowiedzi
3897 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Wrz, 2008, 19:38:54
wysłana przez Pattini
5 Odpowiedzi
3291 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Cze, 2009, 16:23:38
wysłana przez IronMan
34 Odpowiedzi
13005 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Maj, 2011, 19:55:36
wysłana przez gkoz