Autor Wątek: Porównanie DiMarzio D Activator-X i Seymour Duncan SH-6  (Przeczytany 5229 razy)

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Czy spotkaliście się w necie z jakimś bezpośrednim porównaniem wzmiankowanych w tytule tematu pickupów? Albo miał ktoś do czynienia z jednym i drugim?
« Ostatnia zmiana: 09 Kwi, 2015, 15:12:49 wysłana przez OMSON »

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Jeżeli mowa o pickupach do 7 strun to ja miałem D Activatora bez X i wymieniłem go na Seymoura SH-6.
SH-6 to mój ideał jeżeli chodzi o pickup pod 7 strun do mahoniu.
Ma pierdalnięcie.
Kumpel z kapeli pałował się swoimi Lundgrenami w ESP za kupę siana oraz BKP Aftermath w Jacksonie niewiele tańszym.
Przyszedłem, podłączyłem mojego LTD Iron Cross z SH-6 i uśmiechnąłem się szyderczo.
Nie będę Tobie tu pisał jak to brzmi itp. bo każdy ma inne jazdy, inne wiosła, ale pickup jest zajebisty.
Jedynie mógłbym go przyrównać do naturalnie sterczących cycków w rozmiarze C, gdzie D Activator to dla mnie jakby silikonowa atrapa w tym samym rozmiarze - niby dobrze, ale tylko do momentu kiedy w łapska wpada SH-6
SH-6 daje więcej wszystkiego...  ...sama natura.

Natomiast jeżeli mowa o pickupach do 6 strun, a powiedzmy lubisz mocne, środkowe brzmienie SH-4 JB  to 100% POLECAM customowy przetwornik od Dean'a DMT Baker ACT.
Tu pozwolę sobie na małe porównanie.
Ten pickup jest jak SH-4 z dodatkowym kopem. Jaśniejszy i jakby mocniejszy, ale oczywiscie nie tak jasny jak SH-6.
Miałem dziesiątki pickupów różnych marek i tak jak lubię pickupy z magnesem ceramicznym, tak DMT Baker ACT ze swoim Alinco V jest najlepiej brzmiącym skurwysynem jakiego miałem w swoich łapskach. On się po prostu leje. Nie ma tej ostrej, siarzącej krawędzi pickupów ceramicznych.

Tu masz trochę info o puszkach od Dean'a - zacznij od 3 minuty   
INTERSTELLAR

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Co do SH-4 z dodatkowym kopem, to IMO Suhr Doug Aldrich idealnie pasuje do opisu (poza tym, że jest bardziej "scooped").

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Jeżeli mowa o pickupach do 7 strun to ja miałem D Activatora bez X i wymieniłem go na Seymoura SH-6.
SH-6 to mój ideał jeżeli chodzi o pickup pod 7 strun do mahoniu.
Ma pierdalnięcie.
Kumpel z kapeli pałował się swoimi Lundgrenami w ESP za kupę siana oraz BKP Aftermath w Jacksonie niewiele tańszym.
Przyszedłem, podłączyłem mojego LTD Iron Cross z SH-6 i uśmiechnąłem się szyderczo.
Nie będę Tobie tu pisał jak to brzmi itp. bo każdy ma inne jazdy, inne wiosła, ale pickup jest zajebisty.
Jedynie mógłbym go przyrównać do naturalnie sterczących cycków w rozmiarze C, gdzie D Activator to dla mnie jakby silikonowa atrapa w tym samym rozmiarze - niby dobrze, ale tylko do momentu kiedy w łapska wpada SH-6
SH-6 daje więcej wszystkiego...  ...sama natura.

Natomiast jeżeli mowa o pickupach do 6 strun, a powiedzmy lubisz mocne, środkowe brzmienie SH-4 JB  to 100% POLECAM customowy przetwornik od Dean'a DMT Baker ACT.
Tu pozwolę sobie na małe porównanie.
Ten pickup jest jak SH-4 z dodatkowym kopem. Jaśniejszy i jakby mocniejszy, ale oczywiscie nie tak jasny jak SH-6.
Miałem dziesiątki pickupów różnych marek i tak jak lubię pickupy z magnesem ceramicznym, tak DMT Baker ACT ze swoim Alinco V jest najlepiej brzmiącym skurwysynem jakiego miałem w swoich łapskach. On się po prostu leje. Nie ma tej ostrej, siarzącej krawędzi pickupów ceramicznych.

Tu masz trochę info o puszkach od Dean'a - zacznij od 3 minuty   

W zasadzie podzielam Twój entuzjazm w kwestii SH-6 - inaczej nie pytałbym o pickupy w odniesieniu akurat do niego, ale D Activatora nietrudno nazwać silikonowym cycem biorąc pod uwagę porównanie jego z wersją 'X'. Tutaj fajne demo (niestety zabrakło włąsnie SH-6):
Brzmi na tyle ciekawie, że się zainteresowałem. ;) Najchetniej porównałbym X z SH-6 po prostu...


Offline wolfer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 83
Dimarzjo jedzo guwno.

Nie tak do końca... zależy do jakiej dechy zamontujesz. W basswood akurat SH-4 gada jak kupa z dodatkiem siary. Zamontowałem raz a po próbie natychmiast wywaliłem i nigdy więcej ;)
Jolana, eltron 100U, fuzz ....    ',, ',

Orange

  • Gość
@wolfer  najwyraźniej nie rozumiesz przesłania, wiec napisze Ci wyraźnie
DIMARZJO JEDZO GUWNO.

Offline wolfer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 83
spoko, spoko,  interpretacji może być wiele ;) .
Jolana, eltron 100U, fuzz ....    ',, ',

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
D Activator w 2228A kurwi. KROPKA.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline FlyingV

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
A czy sh-6 dobrze by się sprawdził w parze z sh-2? CHolernie lubię ten neck pikap, ale z sh-4 w pozycji middle nie dzieje się nic interesującego. Brzmienie middla prawie nie różni się od necka. Nie to co przy merlin eclipse. W tych pikapach każda zmiana przełącznika daje zupełnie co innego. Każde z tych brzmień jest fajne.

Chodzi mi o cleany / krancze.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
A czy sh-6 dobrze by się sprawdził w parze z sh-2?

Pasuje.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline ITHMW

  • Pr0
  • Wiadomości: 989
Ja mam dokładnie taki set SH6-7 i SH2-7w swoim LTD VIPER. SH2 po rozłączeniu na single daje świetną czystą barwę. Miód dla uszu, ale jako humb do niby lejących przesterów już mi nie podchodzi.
INTERSTELLAR

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
2765 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2008, 10:50:41
wysłana przez m4ody
3 Odpowiedzi
3380 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lut, 2012, 11:52:57
wysłana przez Drozd
18 Odpowiedzi
10368 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lip, 2011, 14:30:19
wysłana przez lewys777
9 Odpowiedzi
5805 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Sty, 2013, 10:27:21
wysłana przez Dun
7 Odpowiedzi
3578 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Kwi, 2015, 15:45:33
wysłana przez selfslave