Autor Wątek: Ostrzeżenia, bany i cała reszta - jak nie ma zasad, to są kwasy  (Przeczytany 17343 razy)

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Skoro już się zabrałem za "życzenia i zażalenia" to jeszcze jedna sprawa. A raczej pytanie na wejściu - dlaczego na forum nie ma jasno określonych zasad "za co i jak mocno dostałeś po dupie"? :D

Posłużę się przykładem własny, wypis z mojej karty użyszkodnika: http://forum.sevenstring.pl/index.php?action=profile;u=778;area=viewwarning

Ad1. +10 za to, że dałem dwa utwory na dobę dzień po dniu. Nie dwa w tym samym dniu, ale jeden jednego, a drugi drugiego. Po pierwsze - chciałbym wiedzieć gdzie w regulaminie stoi, że jest to niedozwolone. Po drugie - zaraz miną dwa lata od tego faktu, a punkty ostrzeżeń za takie coś są nadal aktywne? O RLY?
Ad2. +40 za obrazę majestatu :P
Ad3. -10 po pół roku, żebym mógł normalnie korzystać z forum.

I teraz - dlaczego +40, dlaczego -10, dlaczego na pół roku, dlaczego mam ciągle +40? Jest to GDZIEKOLWIEK określone? Pytam, bo jesteśmy forum złożonym z ludzi niemal w 100% dorosłych i na jakimś-tam poziomie. Przynajmniej tak sobie wmawiam :P A nie mamy jasno, prosto i przejrzyście określonej sprawy, która jest wypisana wołami nawet na gimba-forach. Na autentycznych gimba-forach, gdzie przeciętny forumiś to nieznacznie tylko wyrośnięte dziecko neo.

Ale nawet (a może zwłaszcza tam) są wyszczególnione "jak krowie na rowie" zasady przyznawania ostrzeżeń, ich wielkość, czas obowiązywania, sposoby zdejmowania i cała reszta. Dlaczego więc nie ma tego u nas? Dla utrwalania radosnego sobiepaństwa kilku osób trzymających banhammery, czy jest jakikolwiek sensowny powód?

I druga rzecz - skoro za +50 ostrzeżeń każdy post jaki wyślę musiał być zatwierdzony. W praktyce - wisiał sobie "w niebycie" nieraz i dwie doby (czyli już dawno przestał być aktualny w dyskusji do której został napisany), i osoby które powinny go zatwierdzić radośnie olewały sprawę. A na forum zalogowane były, co można przecież łatwo sprawdzić.

Tak więc po co dalsze 50%, skoro już osiągnięcie połowy stopnia ostrzeżeń faktycznie (bo pisanie postów jest wówczas tylko teoretyczne) sprowadza korzystanie z forum do poziomu osoby w ogóle niezalogowanej? A ledwo 10 procent mniej (mam obecnie 40%) praktycznie nie skutkuje absolutnie niczym, poza (znów teoretyczną) opcją że Wielkie Braty :D mi się uważniej przyglądają i mogę teraz łatwiej wyłapać kolejnego bana.

Z moich obserwacji (dobre 10 lat tłuczenia się po różnych forach, i małych i baaardzo dużych, i "dorosłych" i "gimbaziarskich", w tym na poziomie okołoadminowym) wynika, że lepszym rozwiązaniem są obostrzenia mocne, ale na krótki czas, niż takie chujowico ciągnące się jak gumka od majtek. Czyli nie "+10 czy +20 przez 10 lat" ale "zakaz pisania postów na kilka / kilkanaście dni". A potem licznik bije od zera.

Ostatecznie W SKRÓCIE:

1. stwórzmy i jasno określmy zasady kar. Za co dostajesz ostrzeżenie, w jakiej wysokości, czym to faktycznie skutkuje i ile czasu trwa, zanim się przedawni. Na przykład - złamanie regulaminu giełdy (format ogłoszenia niezgodny z wzorcem) - 24h bez postowania. Obraza innego forumowicza (chociaż wiem że to jest tu bardzo mocno naciągane, ale propozycję daję) - 3 dni. W przypadku recydywy - 7 dni. Itedeitepe.

To jest kwestia dalszej dyskusji, jeśli oczywiście kogokolwiek będzie to obchodzić - bo z tego co widzę po swoim temacie dotyczącym zmian w dziale "giełda" jest tak jak myślałem, czyli wszystkim to wali :facepalm:

2. napisałbym "nie ma równych i równiejszych wobec forumowego prawa" ale za stary ze mnie wróbel Jeż :P żebym w to wierzył. Tak więc od razu

3. ostrzeżenia danego użytkownika powinny być jawne, widoczne dla wszystkich, np. +20% gdzieś pod avatarem.

Z poważaniem. Jeż Jeżasty ;)
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Ni ma zasad bo nikt nie ustala.
Się hopie nudzisz, masz żonę z cyckami to się nimi zajmij to nie jeże som nie kolom
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Franq

  • Gość
Jeż to by najchętniej wszystkich w obozie umieścił.

Wyluzuj, serio.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
W filmie "Rejs" był by przodownikiem.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Cytuj
Ni ma zasad bo nikt nie ustala.

Właśnie - dlaczego nie ma? Do końca świata ma panować radosny widzimisizm 4-5 osób, czy jednak zostanie to ubrane w jakieś "ramy programowe"? Czy w ogóle nie ma sensu pytać, bo z tego co widzę "móndrzy" już wydali wyrok, że jakiekolwiek zmiany są z góry niepotrzebne?
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Ktoś kiedyś napisał, że to prywatne forum i jak Pan Właściciel zechce, to ban poleci nawet za krzywe spojrzenie :P Poza tym, nie mamy pięciu lat i nikt (tudzież Nikt :D) nam nie musi wytykać, co wolno, a co nie? Jak odpierdalasz to lecisz na wakacje, dla mnie to ma sens.
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
(tudzież Nikt :D)

Tez tak kiedyś myślałem ale niestety 'nikt'

Oto dowód
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Przed nawiasem miałem na myśli ogół, w nawiasie osobę :P

W każdym bądź razie, brawo Sherlocku!
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Przed nawiasem miałem na myśli ogół, w nawiasie osobę :P

W każdym bądź razie, brawo Sherlocku!
A ja od razu jego miałem na myśli Watsonie.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Dlatego to Ty jesteś Sherlockiem, a ja tylko Watsonem ;)
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
A raczej pytanie na wejściu - dlaczego na forum nie ma jasno określonych zasad "za co i jak mocno dostałeś po dupie"? :D

Ja też w domu robię sobie co chcę i nie sporządziłem jeszcze regulaminu kar i nagród. To jest forum prywatne i kadra zarządzająca może sobie robić co chce.
B ( o ) ( o ) B S

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
W takim razie niemal każde forum (poza przypadkami takimi jak np. oficjalne forum World od Tanks) można nazwać prywatnym. A mimo tego zasady kar i nagród (bywają i takie opcje) są wypisane jasno i czytelnie. Nawet jeśli są ogólne, to jednak są. U nas nie ma nic.

Poza tym sevenstring to już nie jest zbiegowisko parudziesięciu znajomków dyskutujących sobie o dupie marynie :P I dlatego to, co było zupełnie nieistotne kiedyś, teraz powinno zostać jasno i wyraźnie określone i uporządkowane. Przynajmniej moim zdaniem.
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Ja też miałem kiedyś punkty karne, napisałem do admina, przeprosiłem i już było OK. Przecież nikt tam nie monitoruje ile kto ma punktów na plus czy na minus. Z ludźmi trzeba rozmawiać i wtedy większość rzeczy da sie załatwić :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
A prawie każdy problem da się rozwiązać, klikając w banner na prawo od avatara. I w sumie to ma sens, bo w tym kraju, czynnik ekonomiczny jest chyba najlepszą karą. ;)

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 031
MrJ, zdecydowanie jest tutaj za dużo ludzi dorosłych i/lub rozumnych by ustalać sztywne regulaminy i rygorystycznie ich przestrzegać, to nie podstawówka. Jesteś już użytkownikiem z na tyle długim stażem, że powinieneś wiedzieć kiedy i na co można sobie pozwolić, a za co można dostać wpierdol ;)
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Gdzie jak gdzie, ale na tym forum nigdy nie mam pewności ;D
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 031
Czyli identycznie jak w życiu ;)
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 461
Im dłuższy regulamin ,tym go bardziej nikt nie czyta i potem się tłumaczy że nie zrozumiał . Jak mówi przysłowie....mądre mu wystarczą dwa słowa , a głupiemu to referatu mało . Prawdziwa wolność jest wtedy kiedy człowiek sam wie na co może sobie pozwolić a czego musi sobie zakazać .

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 344
    • CTG TV
Na tym forum są ostrzeżenia?
mniut i piah

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 197
Musisz koniecznie poszukać roboty w jakimś ministerstwie albo Polskim Komitecie Normalizacyjnym. Już teraz wiem że ludzie którzy tworzą normy na krzywiznę banana naprawdę czują taką potrzebę regulowania wszystkiego i wszystkim. Zawsze myślałem że oni tylko tak dla jaj, żeby sprawdzić wytrzymałość/poczucie humoru obywateli.

A tak na serio.

Fajnie że oceniasz kto za co dostaje ostrzeżenia ale chyba widzisz tylko działalność ludków na forum. Jak dostaję na PW wiadomość "W dupie mam regulamin, i tak wrzucę ogłoszenie, najwyżej bana dostanę" to leci ban lub moderacja postów. Kto inny za samo obchodzenie regulaminu dostałby tylko +10. Takich przykładów jest więcej.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Musisz koniecznie poszukać roboty w jakimś ministerstwie albo Polskim Komitecie Normalizacyjnym. Już teraz wiem że ludzie którzy tworzą normy na krzywiznę banana naprawdę czują taką potrzebę regulowania wszystkiego i wszystkim. Zawsze myślałem że oni tylko tak dla jaj, żeby sprawdzić wytrzymałość/poczucie humoru obywateli.

A tak na serio.

Fajnie że oceniasz kto za co dostaje ostrzeżenia ale chyba widzisz tylko działalność ludków na forum. Jak dostaję na PW wiadomość "W dupie mam regulamin, i tak wrzucę ogłoszenie, najwyżej bana dostanę" to leci ban lub moderacja postów. Kto inny za samo obchodzenie regulaminu dostałby tylko +10. Takich przykładów jest więcej.

Daj spokój, przeca wszyscy robio Jeżu na przekór ;)

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Przez grzeczność nie zaprzeczę :P

Ale okazuje się, że nie jestem aż tak kłującym jeżorem jak nie tylko mnie się wydawało, ale jak się wydaje wielu innym :P PW z byle chujstwem do adminów nie wysyłam, prepisów na beszczela nie łamię... A przynajmniej nie tych forumowych, bo z innymi to różnie bywa ;)
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Przez grzeczność nie zaprzeczę :P

Ale okazuje się, że nie jestem aż tak kłującym jeżorem jak nie tylko mnie się wydawało, ale jak się wydaje wielu innym :P PW z byle chujstwem do adminów nie wysyłam, prepisów na beszczela nie łamię... A przynajmniej nie tych forumowych, bo z innymi to różnie bywa ;)

Jakby Ci to?..

Spoiler

Offline jaco

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
MrJ załóż se bloga: "O Jeżuuu!'".