Autor Wątek: PRS Cu 22 - pickup Dragon II Bridge - zmienić ale na co?  (Przeczytany 2440 razy)

Offline uchal

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 55
Hej

Czy ktoś z forumowiczów zmieniał już pickupy w takiej lub innej gitarze gdzie siedział Dragon II bridge?
I jakie były wasze wrażenia po zmianie?

Pozdrawiam
Uchal

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Hej

Czy ktoś z forumowiczów zmieniał już pickupy w takiej lub innej gitarze gdzie siedział Dragon II bridge?
I jakie były wasze wrażenia po zmianie?

Pozdrawiam
Uchal

Ale co chcesz grać/osiągnąć?
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline uchal

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 55
Generalnie jestem ciekaw jak te pickupy wyglądają względnie w porównaniu do innych w tym samym wiośle. Dragon II generalnie wydaje mi się za bardzo brudny i niespokojny w górnych rejestrach, no i ma mało zwarte basy. Mam wrażenie że starali się je zrobić zbyt uniwersalne. Szukam czegoś do mocniejszego rocka (nic ekstremalnego - możesz posłuchać w linkach w podpisie). Szukam takich wrażen z pierwszej ręki po wymianie tego pickupu.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
No dobrze je odbierasz, przynajmniej moim zdaniem, choć ja miałem Dragon I w swoim CU22, czyli trochę inne pipaki, o nie co większym wygarze. Do takiej muzy wiele Ci nie doradzę, na pewno są tu mądrzejsi ode mnie.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Miałem w Pierze Cu22 Gibsia 498T. Fajnie to gadało, nie bardzo modern, ale dawał radę w różnych klimatach. Myślę, że większość pipaków z Gibów by się nieźle sprawiła w Cu. Jak jakiś classic 57, burstbucker II/III czy do bardziej metalowego grania (acz nie koniecznie) 500T. Sporo zależy od samej gity, bo Cu mogą bardzo różnie się odzywać, od ciepłości do cierpkości :) Ciekawie mógłby zagadać też tremonti treble, który jest całkiem zajebistym rockowym pipakiem.
No pain No gain !

Offline uchal

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 55
No dobrze je odbierasz, przynajmniej moim zdaniem, choć ja miałem Dragon I w swoim CU22, czyli trochę inne pipaki, o nie co większym wygarze. Do takiej muzy wiele Ci nie doradzę, na pewno są tu mądrzejsi ode mnie.

Widziałem że masz BKP Painkiller w bridge'u na PRS CU22. Jak to gada w porównianiu z Dragonem ?

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
No dobrze je odbierasz, przynajmniej moim zdaniem, choć ja miałem Dragon I w swoim CU22, czyli trochę inne pipaki, o nie co większym wygarze. Do takiej muzy wiele Ci nie doradzę, na pewno są tu mądrzejsi ode mnie.

Widziałem że masz BKP Painkiller w bridge'u na PRS CU22. Jak to gada w porównianiu z Dragonem ?

Mam Painkiller'y w obu PRS'ach i to w każdym set bridge/neck, nie ma co porównywać ich z Dragonami, jest nieporównywalnie większy wygar, zdecydowanie nowocześniejsze brzmienie, ostre i z pierdolnięciem, no nie ma jak porównać.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
17 Odpowiedzi
8646 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Paź, 2008, 12:25:51
wysłana przez Pan Sinner
6 Odpowiedzi
3145 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Kwi, 2009, 11:20:11
wysłana przez skarhead
0 Odpowiedzi
2711 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Maj, 2010, 23:31:04
wysłana przez Radek M
8 Odpowiedzi
2635 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Gru, 2011, 17:19:53
wysłana przez g-zs