Autor Wątek: NPD: Przesiadka z Elevena na PODa HD PRO X  (Przeczytany 17530 razy)

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
@mophk Bo ja wredna kurwa jestem :D

Offline mophk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
skoro derailujemy topic to moze ktos podpowie jakie są sensowne koncówki mocy lapowe? :D

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
skoro derailujemy topic to moze ktos podpowie jakie są sensowne koncówki mocy lapowe? :D
Engl Tube Poweramp E850/100 - najlepsza na jakiej grałem i IMHO lepszej to ze świeczką będziesz szukał. Niesamowity atak i pełna barwa. W połączeniu z Axe sieje śmierć i zniszczenie w szerokim promieniu.


Offline mophk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
to już raczej high end. a po drodze cos fajnie by mieć.

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
to już raczej high end. a po drodze cos fajnie by mieć.
Szkoda życia na kompromisy

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 751
Ta, którą mam jest zajebista. Bardzo dużo osób poleca, a nawet ma! ;) 300W naprawdę daje radę... ;)
Dalej po drodze sprawdź końcówkę od MG. Ślinię się na nią - gdyby ktoś np. łyknął moją :).

Ale, ale! Poproszę o poradę do mojego poprzedniego postu.
Paczki z głów!

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Nie wiem czy dobrze rozumiem - chciałbyś globalnie, we wszystkich presetach, wyłączyć symulację paki? To raczej niemożliwe. Głównie dlatego, że do użytku z końcówką mocy mamy osobne symulacje - tzw. PRE. Są umieszczone na końcu listy ampów. Wrzucasz taki model "PRE", wywalasz pakę i jazda. Tak przynajmniej robiłem w HD500.

No i ten teges, gratulacje - niech służy. :)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 751
O, to to! Są te wersje PRE! Dziękuję!
A wtedy trzeba też w ustawieniach zmieniać typ wyjścia z LINE na AMP?
Paczki z głów!

Zomballo

  • Gość
Symulacja paki w PODzie HD wraca jak grzybica. We wcześniejszych wersjach softu to w ogóle była na stałe. Walczyliśmy zawzięcie na forum L6 żeby dało się ją wyłączyć.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 751
Najlepiej, jak by były w presecie, ale była opcja ustawić, żeby na wyjściu był sam wzmak. Jak w Elevenie ;).
Paczki z głów!

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Albo we Fractalu. :)

W globalnych ustawieniach najkorzystniej jest dać studio/direct. Z tyłu - Line - w metodzie 4 kabli opcja Amp bardzo tnie sygnał; nie wiem jak przy spinaniu z typową końcówkę, ale wpinając w Return pętli pieca tak ustawiałem PODa i było git.

Offline guitarfreak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Czy ustawisz Line czy Amp to z tego co zauważyłem wpływa tylko na "moc" sygnału, nie ma tam chyba jakichś specjalnych farfocli, które koloryzują brzmienie. Jak grałem z lampową końcówka i chciałem ją deko rozkręcić to ustawiałem na amp i rozkręcałem koniec mocy. Teraz używam 4CM i chyba jest na line ale ręki nie dam. Z resztą nie ma tu dobrego ustawienia, dobre jest te które ci brzmi. Co do paczek to rzeczywiście wszystkie wyłączam per preset, do hi gainów używałem tylko PRE ale np cleany wg mnie fajniej grały z symulacją całego ampa, ale też bez paczki.
« Ostatnia zmiana: 22 Lut, 2015, 20:56:27 wysłana przez guitarfreak »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 751
OK - to sprawdzę na swoim żywym organizmie, a tymczasem:
jak nagrać DI w Reaperze?? We wcześniejszych PODach było rozwijane menu z opcją REAMP czy coś w ten deseń, a tu tylko do wyboru to:

http://www.dropbox.com/s/9v60fp1dr20rsgz/Zrzut%20ekranu%202015-02-23%2023.36.49.png?dl=0


W edytorze w mikserze też nie poszalejemy:

http://www.dropbox.com/s/tfhknv8d6tm4jux/Zrzut%20ekranu%202015-02-23%2023.41.09.png?dl=0
Paczki z głów!

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
niestety musisz zrobic pusty preset
i always go full retard

Offline pedrro78

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 44
Siema. Miałem krótko pro bez x i z tego co pamiętam są w menu takie globalne ustawienia: combo, stack i studio direct czy jakoś tak. Pokombinuj, chyba przy którymś były omijane paczki, ale mogę się mylić. Z reampowaniem i nagrywaniem DI jest niestety problem jak nie masz drugiego interfejsu. Można się bawić na około rozdzielając sygnał na dwa tory: na jednym brzmienie które chcesz a na drugim pusto. Na jedym śladzie masz wet, na drugim DI. Jak nagrasz to wychodzisz kablem z tego kanału z pustym torem i wracasz w guitar in :) Może poprawią to z nowym firmwarem, ja m.in. dlatego sprzedałem. Na żywo fajnie mi to grało ale za cholerę nie mogłem ukręcić do nagrań. Tse x50 z impulsami mi lepiej robi ;)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 751
Paczki z głów!

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline mophk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
czy już efekt łał ustał? bo nie wiem czy dalej "O SKERVESEN ZAJEBISTE KUPUJTA" czy "jest ok" :P

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 751
Nadal jes efekt wah wah ;).

Akturat jak potrzebuję raz w życiu nagrać DI to jest pod górkę. Teraz czas na:
- ogarnięcie presetów do grania/nagrywania w domku
- obczajenie bazy presetów innych użytkowników
- dziś na koncert Crowbar! ;)

Generalnie mimo tych jaj z DI i słabego tunera jestem zadowolony. Czekam na upgrade!
Paczki z głów!

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Baciu, czyli ze jak, to w koncu jest opcja nagrywania Dry i Wet rownolegle w mono czy nie?
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Sorry pany, ale trochę mnie szokuje ten wątek z racji tego, że POD HD zaraz będzie obchodził piąte urodziny, a tu podjarka i pytania jakby wczoraj wyszedł :P
mniut i piah

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
@escape_artist - Jest. Trzeba zrobić preset dual amp, jeden amp ma być z symulacją, drugi "pusty", robisz panoramę L100% P100% i w DAW ustawiasz odpowiednio inputy. Minus rozwiązania jest taki, że w odsłuchu masz z jednej strony sygnał przetworzony, a z drugiej DI... Mnie to np. cholernie rozpraszało, dlatego przy nagrywaniu stricte DIów olewałem symulacje z HD i leciałem przez czysty preset z wpiętym w DAW revalverem. Tak jest po prostu wygodniej. No ale wstyd, że nie zrobili tego jak należy bo IMO to jest uwstecznienie w stosunku do serii XT.

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
@Dun

ja pier...

przeciez glupi XT mial to lepiej zrobione, a tu chyba jakis Ricardo Retardo projektowal to w HD albo w trakcie prac nad HD sie zapomnieli [sic!] i po prostu stwierdzili "dobra, zjebalismy, ale przeciez jest jeszcze dual amp mode, walna sobie hard pan na kazda strone i bedzie to samo.." :facepalm:

w glupim UX1 mozna przeciez miec sim wlaczony i nagrywac DI

chyba sie odczarowalem z jakiejkolwiek checi kupienia poda HD
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline mophk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
Sorry pany, ale trochę mnie szokuje ten wątek z racji tego, że POD HD zaraz będzie obchodził piąte urodziny, a tu podjarka i pytania jakby wczoraj wyszedł :P

pod hd owszem, ale nie X. X u tumana jest od 2013
Spoiler

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
No tak, bo przecież to całkiem inny produkt, 200000 innych opcji i symulacji...
mniut i piah

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
40 Odpowiedzi
16219 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Gru, 2011, 10:18:34
wysłana przez wuj Bat
Przesiadka na linuksa na stałe - jaki DAW?

Zaczęty przez bandit112 « 1 2 » Software

44 Odpowiedzi
11792 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lut, 2012, 21:34:39
wysłana przez lord_awesomeguy
8 Odpowiedzi
2804 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Mar, 2012, 13:31:47
wysłana przez ralphe7
20 Odpowiedzi
6327 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2012, 16:55:09
wysłana przez Smysław Żegota
31 Odpowiedzi
9972 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sty, 2018, 23:12:32
wysłana przez Mother Puncher