Autor Wątek: Cubase 5.1 - Problem z dużym zużyciem procesora  (Przeczytany 2780 razy)

Offline danio482

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
Siema

Problem polega na tym, że gdy utworze dwa Group Channel Track i w każdym z nich załaduje po 4 VST to zużycie procesora podczas odtwarzania tracków skacze nawet do 80% i dźwięk jest kompletnie zniekształcony i cały Cubase zaczyna się zacinać. Używam do nagrywania Line 6 GX. Wcześniej nic takiego się nie działo. Próbowałem przeinstalować Cubasea, ale problem się nie rozwiązał
Specyfikacja komputera : Intel C2D 2x3,0 Ghz, DDR2 6 GB 800Mhz
Poszukuje rozwiązania tego problemu od kilku dni i na nic nie natrafiłem. Czy ktoś jest w stanie powiedzieć czym może to być spowodowane ?


Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
Jakieś emulacje w VST? Spróbuj w każdej ścieżce, na początku, przed efektami dorzucić GNormal, jeśli masz bramkę szumów to za nią, w niektórych przypadkach pomaga
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Offline danio482

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
VST jakie mam włączone to : Legion + Kefir + Fabfilter + Tessla. Jak całkowicie usunę jednego Group Channela to wszystko wraca do normy. Teraz zauważyłem, że zaraz po dodaniu tych wtyczek zużycie procka wskakuje na 75-90% bez nagranych ścieżek. Próbowałem wyłączać wszystko po kolei, ale nawet jak zostanie jedna wtyczka to problem pozostaje, dopiero po wyłączeniu wszystkich da się normalnie nagrać ślady bez przerywania metronomu i całego programu. Zainstalowałem też Reapera, ale problem jest dokładnie taki sam ;/

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
A dorzuciłeś tego GNormala?
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Offline danio482

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
Na każdym dorzuciłem GNormala i wszystko dalej jest tak samo. Skanowałem wszystko antywirusem i nic nie wykrywa, jeżeli chodzi o system.

Postawiłem nowy system i dalej to samo. Win 7 x64
« Ostatnia zmiana: 09 Lut, 2015, 20:00:52 wysłana przez danio482 »

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Może na mikserze masz zapiętą jakąś wtyczkę vst która jest procesożerna o której zapomniałeś ( mnie się tak zdarzało). Wrzucałem tylko  na chwilę żeby sprawdzić a później zapomniałem o niej, sejwowałem projekt ,a później przy następnym odpaleniu właśnie się tak działo jak mówiłeś.Albo już masz naćkane tyle śladów że komputer już nie wydoli tego odtwarzać wszystkiego na raz też wtedy tak się dzieje z cubase żęwszystko się zatyka z zwiechą kompa włącznie.Zredukować ilość śladów do niezbędnego minimum
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline muzycom

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 50
W Reaperze sprawdź  co Ci zjada zasoby. (View -> Performance meter) U mnie wyszło że kompa dobija Poulin jak masz w wzmacniaczu włączony oversampling.

Inna sprawa, że na C2D średnio mi się pracuje i ciągle się borykam z takimi problemami.
Dziś mi chodzi wszystko w miarę ok. Jutro będzie znowu się przycinać. Nie jestem w stanie powiedzieć dlaczego. (sprawdzałem przerwania, zasilanie usb itp.)  Zainstalowałem DAW i wtyczki na szybszym sprzęcie i tam wszystko płynnie śmiga bez zająknięcia.

Offline danio482

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
Śladów mam, ąż cztery xD Sprobuje jeszcze zrobić to z tym Reaperem

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
6882 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Paź, 2010, 22:20:32
wysłana przez majkelk
1 Odpowiedzi
5466 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lut, 2011, 02:23:25
wysłana przez coin777
8 Odpowiedzi
7661 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Cze, 2011, 01:33:42
wysłana przez mlodysatan
0 Odpowiedzi
1882 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Maj, 2012, 22:21:04
wysłana przez tizziano
1 Odpowiedzi
2080 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lis, 2012, 11:49:05
wysłana przez g-zs