Autor Wątek: Racki Metalliki  (Przeczytany 7120 razy)

Offline Cynic

  • Gaduła
  • Wiadomości: 125
Odp: Racki Metalliki
« Odpowiedź #25 01 Gru, 2008, 01:41:35 »
Ok, zatem stałem się obiektem pojazdu kilku "wyjadaczy".

A jeżeli powiem, że Z-11 jest uniwersalnym switchem?
Bo nie oszukujmy się: prędzej zmienisz wzmacniacz, niż cały setup efektów. W przypadku nabycia Triple Rectifier, G-Major się obsra z obsługą kanałów, włączając w to podbicie gainu i dodatkowych opcji. To samo tyczy się wszelkich innych wzmacniaczy: póki masz schematycznie ułożone linie stereofoniczne to wszystko gra. Gorzej jak masz do czynienia ze wzmakami, które kombinują z układami kanałów (w kwestii modern sound, zdecydowana większość). G-major jest przeznaczony do dowolnych masrhalli, które nie posiadają żadnego plastikowego dsp...

Mając pod ręką z-11 kontrolujesz wszelkie switch'e... do ilości 6. Układ jest unwersalny pod względem rozwijania sprzętu. A co? Żal kilkuset zł na taka kwestię?

Jeżeli z-11 to za mało (może się zdarzy, że ktoś chce 3-5 odmiennych preampów w secie), G-Major moze pomóc. Ale moim zdaniem nie można tego traktowac jako jednostka kontrolna namber łan.

Każde urzadzenie a swoje przeznaczenie. I mimo tego, że fcb ma wtyki kontrolne do wzmaków, zdarzało mi się spotkać z błędami tych urządzeń... zostawmy g-majora jako transparentny efekt. Za dużo funkcji, to za dużo możliwości popelnienia błędu.

Cholera, myślę że mówię z sensem. Przeczenie temu robi z tych wszystkich docinek drugą gitare.pl

Cięzko pojąć? Jeżeli tak, to znaczy że nie ma w naszym kraju czegoś, co można nazwać 'forum gitarowym'.

A jeżeli ktoś ma mi coś do wytknięcia, to niech napisze z sensem o co mu chodzi, a bluzgi niech śle na pirva.

Fajnie, ok, obrażam się. Ale widać, w necie nie ma miejsca na błąd czy chociaż nieporozumienie. Błagam Was, oświecie mnie, bo inaczej chuja warte są te Wasze docinki.

Pozdro!
« Ostatnia zmiana: 01 Gru, 2008, 02:26:51 wysłana przez Cynic »
LTD MHB-401, Ibanez RGA 7, LTD B-206, ENGL Powerball II, Ampeg SVT3 Pro, ENGL 412 SS, Hartke HX 410, TC G-Major, Lexicon MX-200, Behringer FCB 1010

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Odp: Racki Metalliki
« Odpowiedź #26 01 Gru, 2008, 09:01:36 »
Właśnie w tym momencie powinna zacząć się dyskusja i proszę Jamesa D. i innych kumatych o więcej konkretów. Mnie osobiście bardzo interesuje merytoryczny czyli praktyczny efekt/wnioski tej dyskusji. 
Paczki z głów!

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: Racki Metalliki
« Odpowiedź #27 01 Gru, 2008, 09:15:58 »
Eventide H3000 DS/X ale o tym później ;-p


dlugo mamy jeszcze czekac?? dawaj jakis opis men bo malo sie o tych gratach u nas czyta z pierwszej reki :)

i najwazniejsze pytanie

czy jestes zadowolony??
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline skarhead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 377
Odp: Racki Metalliki
« Odpowiedź #28 01 Gru, 2008, 09:35:32 »
Nikt:

Napisze ale dzis musze jechac po kable i XLR'y (stare graty E. miały tylko wejścia XLR w przeciwieństwie do np. Eclipse :) )

Poki co(odpukać) programowanie bez tragedii o dziwo (tzn zobacze co sie bedzie dzialo przy multitapdelayu hehehe albo reverbie bo tam sie boje tego troche ;-) )

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Odp: Racki Metalliki
« Odpowiedź #29 01 Gru, 2008, 10:14:33 »
1.Najpierw piszesz o tym ze g major sie obsra z MB, a polecasz z11 ktory ma raptem dwa kanaly wiecej. Moze trzeba kupic lepszy looper (np na 8)? Na sile szukasz usprawiedliwienia dla tego co pisales wczesniej.
2. Bzdura z tymi Marshallami i G majorem.
3. G major nie jest skomplikowanym urzadzeniem, nie ma za duzo funkcji, a wrecz przeciwnie. Co maja powiedziec w takim razie posiadacze G systemu?

Nie rozumiem dlaczego ma mi byc zal kilkuset zl? Osobista kwestia?

Daj sobie spokoj z tym tonem. Albo sie przyznaj do bledu.

Offline skarhead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 377
Odp: Racki Metalliki
« Odpowiedź #30 01 Gru, 2008, 10:35:41 »
no więc tak:

Switche:

Osobiście rozważałem z-11 ale miało to za mało przekaźników (tylko 6, potrzebuję 8 do kontroli samych wzmacniaczy)

i tu są lepsze alternatywy - sam mam cos takiego od V-empire, EM Custom też to robi.
z niecustomowych drogi CAE RL-8, CA8 axessa, oraz relatywnie tani ale za to fenomenalny Nobels MS-8 (1u, 8 gniazd przekaźnikowych plus dodatkowe do kontroli fenderowskich ampów) w którym możesz każde gniazdo ustawiać (indywidualnie podkreślam) jako latching/momentary etc - tak więc jak sam widzisz trochę więcej możliwości w lepszej cenie.

Ogólnie nie traktowałbym Z-11 jako jednostki numer jeden - zarówno jezeli chodzi o same przekazniki jak i routing - tu lepsze będą loopery z przekaźnikami (think rev3 emcustom, GCX plus relaykontroler az po ekstreme w rodzaju switchblade - patrząc według opcji - nie testowałem)

Multifx?

No cóż, G-major i lex 300 to troche proste rzeczy w sumie :)

Są lepsze rzeczy, często w sumie niewiele droższe od tego (albo dużo jeżeli wchodzimy w ligę dużych lexiconów pcm, eventide'ów czy wyższych tc)

Poza tym w sugerowanym zestawie BBE? bue :)