Autor Wątek: Ocena Mixu - pilne chłopaki! :D  (Przeczytany 30172 razy)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
i tak mnie nie zarwiesz. ja lecę tylko na sinnera :D

o... dziekuje :) ale ja jestem zonaty i mam syna...

Offline sic

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
widzisz maarioo, jesteś na mnie skazany :P
no job
no money
no car...
BUT I PLAY IN A BAND

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
ok, kolejny twór.
wydaje mi się, że to mój najlepszy dotychczasowy numer.
mam nadzieję, że się spodoba, pomimo pewnych błędów w mixie i niekiedy nierównym riffom ;)

http://soundclick.com/share?songid=7353525

Offline sic

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
nieźle... nawet całkiem... tylko posłuchaj fragmetu okolic 2:00 i okolic 5:00 z in death - is death (nie to żebym był chujem ;D) ale serio spoko, szarpie momentami za jądra... aa i jeszcze wrbel na moich głośnikach brzmi identycznie jak stopa :-\
no job
no money
no car...
BUT I PLAY IN A BAND

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
to było zamierzone Źą - kocham ten motyw :D

Offline sic

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
chyba że tak ;D
no job
no money
no car...
BUT I PLAY IN A BAND

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
No men, super! Bardzo mi się podoba :) Mam tylko jedno zastrzeżenie - perkusja sprawia wrażenie monofonicznej...

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Całkiem fajnie brzmi ten ostatni... poprzednich nie słuchałem... skoro napisałeś, że ten najlepszy ograniczyłem się do niego... na prawdę nieźle...

Tak BTW to widzę, że kilka osób dość konkretnie się wypowiada w temacie, więc może ktoś pokusi się o jakiś tutorial jak się za to zabrać... na co zwrócić uwagę... najczęstsze błędy... no i co zrobić, żeby mieć mega zajebiste kawałki ;)

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
Lord - zapewne chodzi o to, że talerze wrzuciłem na ścieżkę mono, bo trochę za bardzo siały po bokach, w czasie kiedy z drugiej strony nie było żadnej blachy ::)
a ciężko przychodzi mi opanowanie Superiora - ciągle szukam opcji rozmieszczania wybranych talerzy na strony - takim sposobem przybliżyłbym całość bardziej do środka, albo zwiększył radjus wydźwięku :D
ale nic to - nad garami ciągle siedzę, może w końcu dojdę ::)

tu muszę przyznać, że Addictive Drums są pod względem obsługi w pytkę - wszystko ma się pod ręką.

Fireboy - heheh, tutorial miał być, nawet chyba Lord miał cosik konkretnego skrobnąć, ale to temat tak obszerny, że ciężko z siebie to wydobyć heheh
a żeby mieć zajebiste kawałki, to trzeba je zajebiście pisać  ;D

Offline sic

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
albo zajebiście się nudzić... ;)
no job
no money
no car...
BUT I PLAY IN A BAND

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
moi Drodzy - kolejna prośba.
obczajcie te dwa króciutkie tesciki i dajcie znać, który brzmi lepiej ( głównie chodzi mi o brzmienie gitar, ale i o całości chętnie posłucham :) ).

http://www.sendspace.com/file/da2nqe

plis plis plis

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Bardziej mi sie podoba ttt. Gitary są bardziej gitarowe.

A perkusja mi sie nie podobie wcale :P Plastik :) Ale ponoć to lubisz :) Ale nie no, werbel jest straszny :)

Ale gitar miło się słucha, i jakby tam doprawic normalnie brzmiącą perkusję... :)

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
ttt w sensie "test test test", a nie "test test test 2222"? :D

gary sobie zostawię do roboty, jak w końcu będę zadowolony z któregoś przesteru :P

dzięki Źą :-*

Offline sic

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
"test test test" lepszy ;) na moje ucho selektywniejszy, ale ten werbel...
no job
no money
no car...
BUT I PLAY IN A BAND

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
no więc Kochani przysiadłem się dziś znów do miksu.
tym razem jednak wyznaczyłem sobie olać wszystko co do tej pory zrobiłem i zacząć wszystko od podstaw, na nowo.
i kurwa - jestem zadowolony! :D
poza tym, że pierwszy raz ever podoba mi się kurewsko mój werbel, to chyba ogólnie brzmi to najlepiej z moich dotychczasowych dokonań. ale jako że wiem, że moja ocena może być bardzo naciągana, toteż proszę Was - przesłuchajcie i oceńcie jak to brzmi - to tylko minuta mix testu :)
w całości jest o ile pamiętam użytych ze 3 wtyczki, co uważam za konkretny sukces ( większość zabawy to nuendowskie eq ), a na koniec starałem się zrobić pseudo-master używając wavesowego l3 multimaximizera.

http://soundclick.com/share?songid=7532241

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Zajebałeś mi kawałek riffu :(
Wg mnie wszystko brzmi fajnie poza werblem, który brzmi jak z SIDa w Commodore :p
Poważnie
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
Wg mnie wszystko brzmi fajnie poza werblem, który brzmi jak z SIDa w Commodore :p

mój dzień legł w gruzach ;(

Zajebałeś mi kawałek riffu :(

które? hehe

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
To co się zaczyna 0:31. Mam bardzo podobne. Miałem ;(
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
http://soundclick.com/share?songid=7560165
ach, jak ja kocham te kompresorki...

EDIT :
siema Miśki :-*
mam wielką prośbę - napiszcie co sądzicie o poniższym mixie.
mam misję nagrania kilku naszych numerów na demo, by je później wysłać na dość duży przegląd, na który zjeżdżają się w sumie zespoły z całej polski, często ze studyjnymi płytkami, więc konkurencja jest spora... dlatego też dobrze by było zrobić to konkretnie :P wokal nagra się w studio, więc o to się nie martwię.

http://www.sendspace.com/file/ddt491
no to co - czekam na jakieś zdanie, cokolwiek :-*

Offline utarefson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 349
    • http://landsbeyond.bandcamp.com/
Uuu blachy mocno za głośno, kładą się na wszystko. Poza tym z tego co słychać z pod overheadów to brzmi całkiem wpytkowo :)

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
Cześć Przyjaciele :D
jako, że nie mam ostatnimi dni gitary w domu, to przysiadłem się do ustawiania superiora.
i po raz n-ty uderzam z prośbą o małą ocenę, tym razem werbla.
w linku wrzuciłem trzy próbki z różnymi ukręconymi werblami, które w sumie wydają mi się całkiem fajne, ale wybrać mi trudno. mam nadzieję, że pomożecie :-* wszelkie sugestie mile widziane ( ale zaznaczam, że gitarki to sprawa drugorzędna - chodzi mi głównie o miks garów, bo nad resztą siedziałem ze 2 minuty ) :)

http://www.sendspace.com/file/guyuc3
« Ostatnia zmiana: 11 Wrz, 2009, 14:03:44 wysłana przez maarioo »

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Pomijając muzykę, strasznie przebasowiony miks... Stopa ma dużą ilość basu i jakoś "pompuje" (takie mam wrażnie). Do tego overheadsy przykryły gitary... Filtrujesz je filtrem górnoprzepustowym? Werbel najbardziej siedzi mi w klipie nr 2.

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
ok, no więc tym razem potraktowałem sprawę poważnie i zrobiłem od nowa gary, preset przesteru, ustawienia basu i zmiksowałem od zera. wyszło takie coś i kurcze z jednej strony podoba mi się, ale z drugiej coś jest z tym nie tak. za mało kopa? za mało gainu? stopa nie daje jak trzeba? kurwa, nie wiem :D
błagam, pomóżcie, podpowiedzcie.

btw - tym razem, idąc za radą Lorda, przefiltrowałem blachy, różnica chyba tam jakaś jest heheh :)

http://soundclick.com/share?songid=8105028

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Mało kopa, bo plastikiem jedzie za bardzo. A nie możesz wystawić np. samych śladów bębnów takich po 20 sekund (wystarczy), czystych, bez korekcji, kompresji. Gity w sumie też można. Wydaje mi się, że popełniłeś błąd na hi-hat w tej spokojnej części. Jest bardzo nie naturalnie wygrany jakby część nogą, a część ręką. Bo radzić można, ale można spróbować zrobić to po swojemu.
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline maarioo

  • Pr0
  • Wiadomości: 659
A nie możesz wystawić np. samych śladów bębnów takich po 20 sekund (wystarczy), czystych, bez korekcji, kompresji. Gity w sumie też można.

to było pytanie? :D
jeśli tak, to pewnie, że mogę wrzucić, ale jak coś, to wieczorkiem, bo zaraz muszę wychodzić :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
18 Odpowiedzi
5191 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Maj, 2009, 21:35:50
wysłana przez hellever
14 Odpowiedzi
3397 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Maj, 2010, 04:40:21
wysłana przez Cynic
18 Odpowiedzi
10080 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Cze, 2013, 11:01:57
wysłana przez xaperfly
16 Odpowiedzi
2216 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lut, 2015, 13:55:14
wysłana przez GhostAT69
5 Odpowiedzi
6196 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lip, 2019, 08:15:35
wysłana przez Br-Owca