Autor Wątek: Broomstick Bass  (Przeczytany 14176 razy)

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Broomstick Bass
« 18 Wrz, 2008, 10:04:07 »
Mam pytanie. Najniższy dzwiek w tym programie to B (odpalam przez FL Studio). Chciałem dograc bas a brakuje mi A  ;) Da sie to obejsc? Jakie inne VST uzywacie do basu? Z góry dzieki.
007

Offline hmmtt

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
  • RG7421XL
Odp: Broomstick Bass
« Odpowiedź #1 18 Wrz, 2008, 10:36:04 »
Napotkałem ten sam problem i przyłączam się do pytania.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Broomstick Bass
« Odpowiedź #2 18 Wrz, 2008, 13:09:49 »
Jakie inne VST uzywacie do basu?
Ja nagrywam swoją gitarę i transponuję ją oktawę niżej za pomocą wtyczki VST (ReaPitch - algorytm z biblioteki DIRAC). Przy nowych strunach i podejściu do tego tak, jakby się grało na basie można osiągnąć znośne rezultaty.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Broomstick Bass
« Odpowiedź #3 18 Wrz, 2008, 13:18:17 »
A ja pożyczam bas od kumpla :D
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: Broomstick Bass
« Odpowiedź #4 18 Wrz, 2008, 14:01:14 »
Cytuj
Ja nagrywam swoją gitarę i transponuję ją oktawę niżej za pomocą wtyczki VST (ReaPitch - algorytm z biblioteki DIRAC).

Zwasze to jakis półśrodek. Mógłbys wrzucić jakąś próbkę? Kurcze, chyba kolejna inwestycja przede mną - 5ka bas.
007

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Broomstick Bass
« Odpowiedź #5 18 Wrz, 2008, 14:16:59 »
Bas w załączniku, tylko zaznaczam że ponad miesięczne struny i nierówno. Myślałem nad kupnem jakiejś budżetówy Apollo tylko do nagrywania...

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: Broomstick Bass
« Odpowiedź #6 18 Wrz, 2008, 14:31:31 »
Dzieki, faktycznie, nie brzmi to jakos rewelacyjnie. W nagraniu pewnie nieco lepiej, ale rzecz w tym, że lubię mocny, metaliczny i przebijający się bas. Chyba za dużo Korna ostatnio słuchałem :)

Co do budżetowych basów, słyszałem, że w 5ke poniżej 1,5k nie warto sie pakowac. Macie jakies faworyty w tej, jakby nie było mocno budżetowej cenie?

Wracając do VST. Ma ktoś koncepcje na Broomstick'a w A? :)
007

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Broomstick Bass
« Odpowiedź #8 19 Wrz, 2008, 13:51:48 »
OMG!

 :onan: :onan: :onan:


Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Odp: Broomstick Bass
« Odpowiedź #10 23 Lut, 2009, 12:13:00 »
Odświeżę nieco wątek...
Mam pytanko o ten Broomstick Bass... Czy są w nim jakieś gotowe patterny tak jak np w ezDrummer, czy całość trzeba układać samemu ???

Offline deely

  • Gaduła
  • Wiadomości: 489
    • deely.bandcamp.com
Odp: Broomstick Bass
« Odpowiedź #11 23 Lut, 2009, 12:55:12 »
Ja bawiąc się tą wtyczką jakieś 10 minut nie umiałem znaleźć trybu bez presetów :] Tak więc presety są :-)

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Odp: Broomstick Bass
« Odpowiedź #12 23 Lut, 2009, 13:09:32 »
Ok dzięki... muszę sobie jaką wersję demo ściągnąć :)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Broomstick Bass
« Odpowiedź #13 24 Lut, 2009, 21:37:20 »
Też miałem problem z wyłączeniem patternów bo co puknąłem w klawisze to jakieś jajca się działy...
Spoiler

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Odp: Broomstick Bass
« Odpowiedź #14 25 Lut, 2009, 00:14:01 »
ja właśnie o takim 'demie' myślałem ;)
Już jest ściągnięty... tylko tak... wyłączyłem te patterny, bo jakoś mi wcale nie pasowały...
chciałem "grać" klawiaturą?? ale co nie wcisnę to nie wydaje z siebie dzwięków?? odpalam przez reaper'a. Może mam coś źle ustawione ?

Offline haxigi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 61
  • Zbieram na 7demkę !
    • Trolldemoty
Odp: Broomstick Bass
« Odpowiedź #15 08 Mar, 2009, 12:31:13 »
elo. Wie ktoś może w czym tkwi błąd ? Po zainstalowaniu BroomstickBassa :P gdy odpalam go przez FLstudio dostaje komunikat, że cannot load cośtamcośtam. To samo w reaperze, też nie mogę odpalić, a w adobe audition3 program się zawiesza :(.


Offline damrok

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
Odp: Broomstick Bass
« Odpowiedź #16 08 Mar, 2009, 16:21:15 »
Witam wszystkich -wiem ze temat stary -ale moze sie komus przyda :)
W broomstiku w EDIT jest PITCH SHIFTER -wiec mozna uzyskac do -12 w dół , co prawda brzmi to wtedy troche paskudnie (plastik opóźnienie muł itp ) -ale mozna np. zrobić tylko -2 lub tyle na ile jest potrzeba uzyskania najniższego dźwieku  tylko ze wtedy "przesuwaja"  sie o te -2 wszytskie dźwieki na klawiaturze wiec trzeba w CHANEL SETTINGS przyporządkować (taki pomarańczowy znacznik nad klawiaturą ) odpowiednią wysokość dzwieku zeby postawienie np. nutki C zgadzało sie z normalnym gitarowym dźwiekiem C .Jak sie tego nie zrobi to nic sie nei stanie ale wtedy trza bedzie transponować wszytskie postawione w piano rools nutki -bo bromstikowe C bedzie o -2 niższe niz gitarowe. Troche zamotałem ale mam nadzieje ze wiadomo mniej wiecej o co chodzi. 
Ostatnio sie bawiłem wtyczką  PS 02 FRETTED -jest tam 265 różnych brzmień od gitar przez basy a na bajnach kończac wiec jest w czym wybierać , tyle ze w odróżnieniu od broomsticka ma ona tylko jedną warstwe wiec kazdy next dźwiek brzmi tak samo -wtyczka działo praktycznie na całej skali -wiec niema ograniczenia jesli chodzi o dostep no niskich tonów -oczywiscie jak sie przesadzi to brzmienie sie robi "rozrzedzone" .
Haxigi-miałem broomstika od kumpla -działał działał i nagle ......przestał - ponowna instalka nic nei dawała -okazało sie ze płytka padła .Zgrałem na nowo od kumpla i działa do teraz

Offline haxigi

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 61
  • Zbieram na 7demkę !
    • Trolldemoty
Odp: Broomstick Bass
« Odpowiedź #17 09 Mar, 2009, 19:59:20 »
no spoko tylko ja 3 różne wersje testowałem, i one tylko u mnie na kompie nie działają :( :(
btw. nawet wersja demo nie działa ;/
« Ostatnia zmiana: 11 Mar, 2009, 13:25:10 wysłana przez haxigi »

Offline Bielack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 177
    • Blog pozycjonera
Odp: Broomstick Bass
« Odpowiedź #18 23 Sty, 2010, 14:22:58 »
Teraz ja podbiję stary wątek: Ściągnąłem wersję demo ze strony Bornemark.se i odpaliłem w Ableton Live Lite 8 na moim laptopie z Windows Vista. Jak wiadomo, wersja demo jest mocno okrojona, dlatego na weekend zaopatrzyłem się w pełną wersję "edukacyjną". Wszystko działa jak trzeba, czasami tylko niestety muza się na ćwierć sekundy przytka, ale to pewnie kwestia komputera. Jako, że na moim komputerze mam tylko legalny soft, nie bardzo mam wybór i muszę zainwestować w oryginalną pełną wersję BroomStickBass. Jednak, ku mojemu zdziwieniu, gdy czytałem krótki opis w sklepie zmroziło mnie:
Cytuj
PLEASE NOTE: The Windows version does not run on Windows Vista.
Pytanie: czy pełna wersja chodzi pod Win Vista? Ta wersja którą mam działa i nie wymagała żadnych dodatkowych ingerencji - wystarczyła prosta instalacja z obrazu płyty. Gdy klika się kolejne podstrony zamówienia, dosłownie na każdej z nich widzę w kółko ten komunikat:
Cytuj
Please note that this product does NOT run on the new IntelMacs and on Windows Vista computers.
Trochę zgłupiałem. Gdyby chodziło o 50 zł, kupiłbym z samej ciekawości, ale 200 zł to już pewnie połowa ceny za prostą 4 strunową basówkę...
Moje muzowanie.

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Odp: Broomstick Bass
« Odpowiedź #19 23 Sty, 2010, 16:55:02 »
Nie wiem jak z Vistą, ale 7 śmiga bez problemów.
007

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Broomstick Bass
« Odpowiedź #20 23 Sty, 2010, 17:10:14 »
u mnie na viscie działało.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Bielack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 177
    • Blog pozycjonera
Odp: Broomstick Bass
« Odpowiedź #21 30 Sty, 2010, 01:12:12 »
Zakupiłem BroomstickBass i faktycznie - z instalacją, uruchomieniem i ogólnie z pracą pod Windows Vista nie mam żadnych problemów.
Jedyne, co mnie zmarszczyło, to brak e-maila potwierdzającego zakupy softu od producenta. Ale, że wybrałem płatność przez Paypal to mam czarno na białym, że zapłaciłem 204 zł firmie Bornemark za BroomstickBass.
Moje muzowanie.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
1740 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Sty, 2010, 00:55:54
wysłana przez wrobelsparrow
3 Odpowiedzi
2287 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lis, 2010, 13:32:14
wysłana przez nikt
4 Odpowiedzi
2769 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Paź, 2011, 19:35:41
wysłana przez becek123
1 Odpowiedzi
2729 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Gru, 2011, 15:42:11
wysłana przez Pneumonia2
5 Odpowiedzi
1375 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Kwi, 2015, 18:24:52
wysłana przez Amal_68