Autor Wątek: lexicon mpx 1  (Przeczytany 5693 razy)

Offline jaco

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
lexicon mpx 1
« 10 Lut, 2009, 08:12:38 »
wczytywanie mu presetu zajmuje jakies 2sek. o co chodzi? mial ktos?

Offline metal

  • Gaduła
  • Wiadomości: 337
Odp: lexicon mpx 1
« Odpowiedź #1 10 Lut, 2009, 08:24:35 »
hmm, w podobnym lexiconie mpx g2 nie mam takiego problemu. Moze to sie gdzies ustawia w kopalni mozliwych ustawien.

Offline jaco

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Odp: lexicon mpx 1
« Odpowiedź #2 10 Lut, 2009, 08:36:42 »
nie wiem cholera. wertuje instrukcje ale nic nie widze. zaczalem sie zastanawiac czy moze ten typ tak ma, ale raczej to chyba malo prawdopodobne?

znalalzlem jeszcze typa co mial ten sam problem:This unit has a SERIOUS DROPOUT PROBLEM. I bought it to use as a guitar processor. This was a BIG MISTAKE because when you change patches there is a 2 to 3 second delay before the new patch is loaded & starts processing the signal. That's right folks, I timed it. The sounds are very good but this unit is better suited for studio procesing & not as a guitar effects unit. In short DO NOT BUY THIS UNIT IF YOU WANT TO USE IT AS A GUITAR PROCESSOR (UNLESS YOU NEVER CHANGE PATCHES DURING A SONG!!!)-- z harmony central.

ale wydaje mi sie ze to jakis cymbal.
cholender..

Offline skarhead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 377
Odp: lexicon mpx 1
« Odpowiedź #3 10 Lut, 2009, 09:52:40 »
Dużo osób tego uzywa w rackach - np Landau - z tym że używają tego jako niewyłączy efekt i IIRC w zestawach równoległych.

Szerzej niech się wypowie Mr.Q - chyba że woli zebym wkleił treśc maila :)

Edit: Przypomniało mi się ze kumpel to też posiada: z tego co pamiętam to narzekał na potwornie ciężką edycję i cholernie długi czas przełączania FX'ów.
« Ostatnia zmiana: 10 Lut, 2009, 09:55:33 wysłana przez skarhead »

Offline jaco

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Odp: lexicon mpx 1
« Odpowiedź #4 10 Lut, 2009, 17:38:20 »
niedopsz..

Offline Mr. Q

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 13
Odp: lexicon mpx 1
« Odpowiedź #5 11 Lut, 2009, 13:51:13 »
Możesz wkleić, spoko - ale to raczej moja opinia o efekcie - nie pomoże w temacie przełączania.

@Jaco -
wieczorem coś napiszę więcej z domu,  napisz może więcej o konfiguracji zestawu i jak używasz presetów. Szkoda że akurat sprzedałem mojego w piątek, bo bym spojrzał do niego jak tam miałem poustawiane. Albo można by porównać czy mam te same objawy. 2 sec. dropów nie zauważyłem, ale też nie używałem zbyt rozbudowanych presetów.

Edit:
>>Set the "master level" to 100%, the "system/modes/mix" parameter to "global", the "system/modes/bypass" to "bypass" and the "system/modes/pgm bypass" to "bypass"... There should be no drop-out of the dry sound. Of course, if you use an heavy eq setting and jump into another different program with a different eq setting, there will be a jump in volume during the program change (not a drop-out). If you use only chorus/delay/reverb, there should be no problem setting things up so that program change is smooth.<<

Radzę też przemyśleć konfigurację presetów i tam gdzie możliwe włączać/wyłączać poszczególne bloki w ramach presetu, albo korzystać z funkcji A/B do przejścia między dwoma efektami. MPX jest ułomny w tym zakresie i nie da się tego łatwo przeskoczyć - przy drastycznych zmianach zawsze będzie drop - to jest efekt studyjny i nie brali pod uwagę zastosowań gitarowych. Dlatego TC major/force ma przewagę. Ale nawet g-force przerywa jak przechodzę z pitch shiftera na inny preset.

Czyli przykładowo - preset ma blok chorus+pitch(oktawa w dół)+delay. Ustawiam sobie chorus na A - pitch na B i za pomocą A/B jednym naciśnięciem footswitcha przechodzę między nimi. Chorus na czyste brzmienie, octaver na solo. Delay Mix mam przyporządkowany do pedału głośności albo drugiego footswitcha i sobie dodaję ile potrzeba w odpowiednim momencie. Ważne jest też, żeby trzymać się podobnego routingu między presetami, czyli bloki efektów ustawiać w tych samych miejscach. Jeśli robisz split po inpucie i delay jest na dole w jednym presecie, to tak samo zrób w następnym. Im mniej przeliczeń będzie miał efekt do wykonania tym krócej mu to zajmie.
Możesz też przełączać presety będąc na bypasie efektu i w odpowiednim momencie wyłączyć ogólny bypass.
Ogólnie mówiąc jest to mocno upierdliwy efekt... Jeśli chcemy z niego wycisnąć max funkcjonalności.
« Ostatnia zmiana: 11 Lut, 2009, 23:58:01 wysłana przez Mr. Q »

Offline jaco

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Odp: lexicon mpx 1
« Odpowiedź #6 12 Lut, 2009, 00:22:15 »
dropy ma nawet przy najsprostszych reverbach.no nic. zrobie wedle instrukcji i poprobuje jeszcze na salce. jak przez tydz nic nie wymysle. bedzie na sprzedaz. przygarne majora. dzieki

Offline IgoR_KilleR

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 23
    • Mój zespół: Deathinition
Odp: lexicon mpx 1
« Odpowiedź #7 23 Lut, 2015, 14:36:56 »
Sorry za wykopaliska, ale ciekawi mnie czy rozwiązałeś ten problem.
ESP M-II 92'/LTD DV8R/Jackson Demmelition V/BC Rich Jr V7/Jackson SL2H --- EVH 5150 50w/TC G-Major/L6 HXFX --- MESA 4x12 Traditional Straight

Offline jaco

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
Odp: lexicon mpx 1
« Odpowiedź #8 23 Lut, 2015, 15:12:23 »
Nie pamiętam... :)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Lexicon MPX G2

Zaczęty przez skarhead Efekty

0 Odpowiedzi
4560 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Wrz, 2007, 16:27:43
wysłana przez skarhead
10 Odpowiedzi
8453 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2009, 09:22:18
wysłana przez skarhead
4 Odpowiedzi
3584 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Paź, 2009, 00:25:05
wysłana przez Pneumonia2
2 Odpowiedzi
4224 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lut, 2010, 16:06:32
wysłana przez busola1985
2 Odpowiedzi
2074 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Wrz, 2013, 21:25:16
wysłana przez siemaszek