Autor Wątek: Tanie, aktywe pickupy... do basu 5. I elektronika  (Przeczytany 8000 razy)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
No wszyscy na forum panicznie reagują na hasło "mulenie" a ja szczerze wolę to, niż brak pierdolnięcia i pitu pitu brzęczenie (wręcz zazwyczaj najlepiej mi brzmi tone skręcone gdzieś do 1/3 i to na wielu różnych wiosłach, zaokrąglone zamiast skwierczącego). Przynajmniej w przypadku gitar. Z basem jestem kompletnie nieobyty, tyle tylko co właśnie tego HB pod wpływem impulsu sobie kupiłem kiedyś i chciałem się w końcu za niego zabrać... ;) Ale dlatego też zastanawiam się czy "rozlany" dół itp. z aktywnego preampu by mi właśnie nie podpasował w moje gusta. Stąd też takie ciężkie rozkminy mam :D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Od tego masz właśnie gałkę Tone w basie/gitarze. :)

A co do rozmycia, to trochę co innego. Możesz sobie obcinać alikwoty w gorze w trybie pasywnym, co zrobi lekkiego 'misia' ale zostaje Ci jakiś fundament dla niskiego środka i tekstura w dole - tak czy inaczej masz dobrą przebijalność w miksie/zespole. Jak dasz taki aktywny preamp, to nie ma chuja, on Ci dopompuje dołu, ale się rozmydli wszystko - stracisz też cześć tekstury i selektywność w kontekscie pozostałych instrumentów (chyba, że to jestr muza, gdzie bas jest wyeksponowany, to nie ma problemu).

W miksie/zespole będziesz tylko wkurwiał niepotrzebnym dudnieniem albo skwierczeniem po uszach od plastikowej góry.

Ja Ci napisałem - jak Cie korci na preamp - to zawsze możesz sobie kupić w kostce czy w racku (jest sporo fajnych rzeczy na rynku), a nawet dopierdolić sobie Sonic Maximizera BBE, czy spłaszczyć kompresją, ale sound bazowy będziesz miał 'koszerny' i zawsze możesz wrócić do początku bez odkrywania koła na nowo. ;) Ale to tylko MOJE zdanie.

Także wyboru i tak dokonasz sam. Trzymam kciuki niezależnie od Twojej decyzji. :)

« Ostatnia zmiana: 26 Sty, 2015, 16:28:14 wysłana przez OMSON »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Elektronika

Zaczęty przez october « 1 2 3 » Muzyka

68 Odpowiedzi
22426 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Gru, 2014, 07:25:52
wysłana przez Nightmarishreaper
3 Odpowiedzi
7230 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Mar, 2011, 14:33:38
wysłana przez sify11
24 Odpowiedzi
8212 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Lis, 2011, 16:26:38
wysłana przez pele
0 Odpowiedzi
1609 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Wrz, 2012, 16:52:39
wysłana przez pivo
4 Odpowiedzi
2533 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Gru, 2021, 13:19:03
wysłana przez ITHMW