Autor Wątek: [ENGL][Blackmore] Sieje na czystym, co poradzić Bożenko?  (Przeczytany 1548 razy)

Offline Łysy

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 27
  • O kurwa, nie jestem handlarzem. Co ja tu robie?
Taka sytuacja, w rozliczeniu przyszedł tym razem do mnie Engl Blackmore 100, chociaz deal nie jest zakonczony z powodu ponizszego..

Sprawa wygląda tak:
- jak mastera lekko rozkręcę
- czysty vol 0 - sieje
- lead vol 11, gain 11 - sieje, ale jak skręcę gitarę- nie sieje (lekko)
- czysty vol 9 - sieje

Tak jakby czysty siał niezależnie od głośności, a przester nie...dziwne

Wymieniłem lampy na preampie - to samo. Nigdy nie mam pewności, że te co wstawiam nie szumią ;), więc włożyłem z cichutkiego Diezla Ruby 12ax7AC HG (chinole) - to samo. W transporcie padła lampa końćówki, więc mam dwie pary (w miare zbliżony bias 30/40). Testowałem też tylko na 2 lampach końcówki - to samo. Skończyły mi sie pomysły, czy ktoś z was miał podobny problem ale może wie co potencjalnie może być spierdolone w takim wypadku i ile $ może to kosztowac?

Wideło kompresowane kalkulatorem:


Swoją drogą zajebisty piec, nie wiem jak się na zywo sprawuje, ale mi siedzi bardzo, skompresowany ,ale brzmi bardzo przyjemnie, w Peaveyu 6534 lubie crunch a to takie podobne takie troche. Na niektorych ustawieniach najbliżej mu do Diezla Einsteina. (takie wygladzone, skompresowane, grube brzmienie), ale duzo zalezy od lamp.

AA...bym zapomniał:
- na niskim ustawieniu mastera
- a rozkręconym volume od czystego - nie sieje. Tzn da sie grac bez szumow, ale nie za glosno, bo do tego trzeba podkrecic mastera, i problem wraca.
« Ostatnia zmiana: 22 Mar, 2015, 12:38:49 wysłana przez Łysy »

Offline Rectifier

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 94
Testuj z gitara zkrecona na minimum. Jesli bedzie tak jak powinno (czyli bez halasow), to masz problem z elektronika w gitarze.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Mamy kilku speców od wzmaków, także na forum. Wydaje mi się, że w przypadku pieca, który kosztuje trochę więcej niż chiński tranzystorak, warto dać to komuś, kto daje jakąś gwarancję, że wzmacniacz będzie działał. Myślę, że kosztami dałbyś radę podzielić się z drugą stroną dealu.

Offline Razor89

  • Gaduła
  • Wiadomości: 383
Jest duże prawdopodobieństwo że jest zepsuta drobna część. Jeżeli znalazłem dobry schemat to ten wzmacniacz jest dosyć prosty w budowie. Lampy są te same dla obu kanałów więc to raczej nie w nich leży problem ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
26 Odpowiedzi
17949 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Mar, 2008, 16:26:55
wysłana przez regret
4 Odpowiedzi
3265 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Paź, 2011, 09:15:03
wysłana przez harry_manback
0 Odpowiedzi
1715 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lis, 2011, 21:56:10
wysłana przez fzero
14 Odpowiedzi
6902 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Cze, 2012, 23:05:13
wysłana przez maclaren2
17 Odpowiedzi
3695 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lis, 2014, 19:42:46
wysłana przez Luke