Autor Wątek: NGD + próbka :)  (Przeczytany 3253 razy)

Offline kguitark

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 78
NGD + próbka :)
« 15 Kwi, 2017, 20:58:49 »
Uwaga, poniżej znajduje się pseudo-łzawa historyjka z życia wzięta. Nie każdemu się spodoba, stąd też forum przewidziało (jeszcze niżej) miejsce na hejty, tam proszę sobie ulżyć. :)

Życie weryfikuje.
Im jestem starszy, tym częściej sobie to powtarzam. Przez ostatnie kilka lat przejechałem się boleśnie na kilku projektach, organizowałem domowe studio, współpracowałem z dziewczynami po voice of poland grając akustyczne sztuki (cały czas pracując na etacie). Głównie popowe rzeczy. Trochę kasy, dużo, dużo nerwów które zostawiły ślad na zdrowiu i bardzo toksyczne środowisko. Nadszedł taki dzień, gdy zadałem sobie pytanie, czy coś jeszcze mnie w tym w ogóle grzeje.
Po kilku wypitych piwach doszedłem do wniosku, że nie. W pizdu poleciały na giełdy mikrofony i preampy. Przez tydzień w ogóle nie słuchałem muzyki.
Nawet nie chce myśleć o kolejnej współpracy z wokalistką, która w głowie ma fejmy, dolary i instagramy. Mdli mnie gdy tylko dopuszczam do siebie takie prawdopodobieństwo. Co za dużo to niezdrowo. Dosłownie.
Pewnego dnia instynktownie sięgnąłem po instrument, który od dawna był już poza moimi zainteresowaniami. Po elektryka. Zajmuję się tym mniej więcej od jedenastego roku życia, bez większych sukcesów. Zapomniałem po co to robię. Nikomu tego uczucia nie życzę. Grałem... i zdziwiłem się temu, co gram.
Bo grałem rocka. Muzę której słuchałem w gimnazjum. Muzę, której nawet nie słuchałem przez dobrych kilka ostatnich lat.
Przestałem się zastanawiać, czy cokolwiek będę kiedykolwiek z tego miał. Wróciłem do ćwiczeń, w każdej wolnej chwili. Skale, pasaże. Nie myśląc, nie analizując... bo kiedyś przecież tego nie robiłem.
Przez lata pracy nad muzyką, nad kompozycją, aranżacją, warsztatem, realizacją, miksem i toną innych rzeczy zapomniałem, jak to jest posłuchać serca.
To że trafił do mnie ten Ibanez jest niczym więcej, jak zbiegem okoliczności. Bo decyzję o zakupie podjąłem jednego dnia. Ot, przeglądając giełdę na OLXie. Pojechałem, kupiłem. I gram, nie zastanawiając się już czy jest to komercyjne, czy nie. Czy się komuś spodoba, czy nie. Mnie się podoba.
Było warto. Przypomnieć sobie, że przez instrument można wyrazić siebie. Polecam każdemu.
Patyk: Ibanez RG4570z, Japonia, 2010.
https://www.youtube.com/watch?v=b54xUlas8UI&feature=youtu.be

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Odp: NGD + próbka :)
« Odpowiedź #1 15 Kwi, 2017, 21:05:36 »
łomatko, taka historia, a tu czarny Ibanez...

:D

Offline kguitark

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 78
Odp: NGD + próbka :)
« Odpowiedź #2 15 Kwi, 2017, 21:09:09 »
łomatko, taka historia, a tu czarny Ibanez...

:D
Absolutnie nie jest czarny ;)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Odp: NGD + próbka :)
« Odpowiedź #3 15 Kwi, 2017, 23:06:39 »
A juz sie bałem, ze bedzie Carvin
B ( o ) ( o ) B S

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: NGD + próbka :)
« Odpowiedź #4 16 Kwi, 2017, 01:25:16 »
Jesli Ci gitara pasi to super. Gratki. :)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline carolus89

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 52
Odp: NGD + próbka :)
« Odpowiedź #5 18 Kwi, 2017, 13:19:30 »
Filmik nie działa. Jakies fotki?

Offline GhostAT69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
Odp: NGD + próbka :)
« Odpowiedź #6 19 Kwi, 2017, 02:23:16 »
łomatko, taka historia, a tu czarny Ibanez...

:D

idealny spoiler, nie musialem czytac calej historii!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
2104 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2010, 17:51:52
wysłana przez lokibalboa
7 Odpowiedzi
2067 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Kwi, 2012, 16:16:38
wysłana przez OfensywnyRondel
22 Odpowiedzi
3843 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Wrz, 2012, 21:41:36
wysłana przez Matt-Carnage
17 Odpowiedzi
8432 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Mar, 2013, 01:31:05
wysłana przez grzyb666
8 Odpowiedzi
2834 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sty, 2017, 19:40:15
wysłana przez unbrokenshiver