Autor Wątek: [NGD] Chibson czyli guwnoburza w natarciu  (Przeczytany 35845 razy)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
[NGD] Chibson czyli guwnoburza w natarciu
« 22 Gru, 2014, 19:39:25 »
Witam,

w związku z urodzinami, które dziś obchodzę, od pewnego czasu moi rodzice zastanawiali się, co mi na nie kupić. Latek jest 30 to wypadało by coś więcej jak czekoladę. Długo nie wiedziałem co im podpowiedzieć, aż wpadłem na pomysł, by sprawdzić wiosła na które szkoda mi pieniędzy, a jednocześnie któe bardzo mnie intrygują. Wybór padł na Chibson'a, czyli fake Gibsona produkowanego w Chinach. Nie będę się rozwodził dlaczego akurat coś takiego chodziło mi po głowie, ale w skrócie, mam wiosła które brzmią (i to jak!), ale chciałem coś co będzie cieszyć moje oko, a że zawsze podobały mi się LP w burstach... rodzice dali max budżet, bardzo nie wysoki, po przejrzeniu ofert jakie są na alledrogo itp cóż, wybór był jeden.

Nie kupiłem tego wiosła na pałę, zanim zacząłem w ogóle przeglądać aliexpress, przeczytałem i przejrzałem masę artykułów i poradników, na co zwrócić uwagę, i od kogo najlepiej brać wiosła. Nie ukrywam, że w tym wszystkim pomógł mi bardzo nasz ex-forumowy kolega "co dwie głowy to nie jedna". Cóż pozostało znaleźć coś co mi się spodoba i... kupić, tak zrobiłem, cena 213$ free shiping, no w kraju cło + podatek, ale dalej zmieściłem się w budżecie.

Po 26 dniach czekania, dokładnie w moje urodziny przyjechał kurier i przywiózł mi wyczekiwaną przesyłkę. Trochę się cykałem otworzyć karton, bo brałem wiosło bez case'a, z prostej przyczyny, przekroczył bym budżet, a w tym momencie serio, nie mogę sobie na to pozwolić.

Trochę może o samym wiośle, korpus składa się z trzech kawałków czegoś co faktycznie przypomina mahoń, na spodzie znajduje się dodatkowo mahoniowy fornir (że niby jeden kawałek), a na topie flame top fornir, zresztą bardzo ładny, mniej więcej tak samo ładny jak ten który miałem w EC-1000. Do tego mam doczepiony mahoniowy gryf, który ma główkę nie doklejaną pod kątem jak w większości Chibsonów, a jak w oryginale stanowi ona całość z resztą gryfu. Jedynie przy kopycie jest niewielka doklejka gryfu, dziwnie to wygląda, ale w niczym nie przeszkadza. Podstrunica to heban, co bardzo mnie zdziwiło, bo myślałem, że to jakaś ściema, a tu takie zaskoczenie. Jeżeli chodzi o sprawy wykończenia, to nie jest źle, jest dość sporo wycieków kleju na podstrunicy i przybrudzeń, ale szmatka działa cuda, i wszystko praktycznie zeszło. Lakier z tyłu korpusu w jednym miejscu na krawędzi jest słabo położony, tak na długości 1-1.5CM, nie widać tego, ale można wyczuć pod palcami jak się przejedzie. Progi raczej duże, nie przeszlifowane, ale o dziwo, można grać bez bólu, choć szlif, przyda się przy najbliższej okazji. Mostek i klucze są raczej niskiej jakości, spełniają swoje zadanie, ale nie powalają, w dłuższym okresie czasu do wymiany. Zaskakuje siodełko, gdyż w każdym YT filmie o Chibsonach jest opisane jako element do wymiany na dzień dobry, tutaj jest bardzo dobrze wycięte, zostaje. Co do samego brzmienia, to może najpierw to co złe. Przetworniki, neck gada całkiem spoko, nawet bym powiedział, że ładnie, do tego jest dynamiczny, podoba mi się. Niestety bridge... kupa do kwadratu, nie brzmi, ogólnie słyszałem, że przetworniki to Epiphone'y któe nie przeszły QC (to by tłumaczyło wybity napis Epiphone na nich), bridge właśnie brzmi jakby był uszkodzony, gra bez dołu, bez jaj, ogólnie z dupy na maksa. Gram praktycznie cały czas na gryfowym ;) Wiosło stroi całkiem nie źle, szybko szło je ustawić, struny dość nisko, wszystko wchodzi. W najbliższym czasie zamierzam tylko wymienić struny bo te co dali gadają i leżą pod łapą tragicznie, no i zawoskować przetworniki, gdyż mikrofonują, może to im pomoże?

Jak miałbym porównać to wiosło do jakiś LP to... no właśnie ciężko, ale najbliżej jemu w tym stanie jest do Tokai Love Rock MiK którego kiedyś miałem, tyle, że Chibson lepiej stroi :facepalm: Cóż, rozpoczynam guwnoburze ;) wiosła nie zamierzam sprzedawać, jest to prezent, a prezentów się nie wydaje ;)

FOTO:





Robiłem fotki przy sztucznym świetle, ale najlepiej kolory oddaje foto nr2 ;)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Franq

  • Gość
No cóż - gratuluje. Szczęście w tym nieszczęściu, że Gibson jest dużo droższy a tak samo bez sensu - kasy trochę mniej poszło  :P :P :P

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 461
Wszystkiego najlepszego , daj więcej zdjęć główki.

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Ni cholery nie jestem fanem świadomego kupowania używek i trochę mnie razi, że coś podpisane "Gibson" nie jest Gibsonem. I nawet nie chodzi o to, że jestem fanboyem Giba LP. ;) Tyle "gównoburzy" ode mnie. :P Z daleko wygląda ładnie. ;)

Offline ghostek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
  • Jest lampa, jest zabawa :>
    • Homerecording
No nie no, sorry, ale na 30 urodziny dostać mierną kopię miernej gitary, w dodatku czytając po opisie widać, ze naprawdę miernej klasy - no cóż mam mieszane uczucia, bez urazy oczywiście... :)
Może chociaż na stojaku/ścianie wygląda w sumie jak oryginał, wszak 95% polskich szwaczek nie widzi różnicy ;)

P.S. Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin i mimo wszystko zadowolenia z prezentu, bo przecież o to chodzi ! :)
[Error: 1337] Guitars limit in user signature exceeded.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
@ghostek  Hmmm... ale to wlasnie nie jest mierne wioslo ;-) skupilem sie na gorszych cechach tego instrumentu, ale nie jest zle, a biorac pod uwage kase to jest bardzo dobrze. Sa rzeczy do wymiany, glownie chodzi o pipaki, ale wykonanie jest bardzo porzadne, a sustain gniecie na leb wszystkie LP kopie MiJ, ktore sa tak wychwalane. Po prostu Chinczycy robia dobre wiosla, ale nie potrafia ich wykonczyc.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Zomballo

  • Gość
Wszystkiego najlepszego! Zamień pipaki miejscami i cocojumbo! A i zrób fotę cavity pickupa pod gryfem. Jestem ciekaw jak wkleili gryf. Tą doklejką kopyta się nie martw. Ma tak z 50% japońskich grubsonów i większość klasycznych. Ja tak miałem w Faberze.
« Ostatnia zmiana: 22 Gru, 2014, 21:16:22 wysłana przez Zomballo »

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Cytuj
ale chciałem coś co będzie cieszyć moje oko, a że zawsze podobały mi się LP w burstach...

Pfff, nie ściemniaj, chciałeś mieć napis Gibson :P

Za tysiaka można o kupić:
http://allegro.pl/vintage-v100-cs-les-paul-okazja-gratisy-i4711281130.html

I nawet będzie grało.
mniut i piah

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
@Dale Cooper No myślałem, o Vintage, ale jednak po pierwsze to trochę wiecej jak mogłem dać, a po drugie, to prezent, a rodzice od których go dostałem, chcieli mi dać nówkę, bo "jak prezent to nowy" ;) mimo wszystko, wiem, ze dla Nich był to duży wydatek i jestem im bardzo wdzięczny ;) No i tak szczerze, grałem na Vintage, i nie powiedziałbym, że są lepsze od Chibsona, w czymkolwiek ;)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
No są lepsze, nie mają napisane Gibson :P
mniut i piah

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 418
  • It is useless, to resist.
No są lepsze, nie mają napisane Gibson :P

Kurwa, bez takich proszę, bo pójdę po kolegów z klatki obok.

A Tobie @Stivo2005...w sumie gratulację. Urodzin też ;) Nawet toto ładne. A skoro wykonanie cacy jak za taki hajs, to tylko się cieszyć z takiego prezentu :) pipiaka zawsze można przecie wymienić, to radość będzie większa. Także sorry, wyjątkowo gównoburzy nie będzie. :D
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Kupię i postawię na salce, gdy tylko ci idioci przestaną pisać na główkach "gibson". Myślę, że sprzedaż im wzrośnie.

Wszystkiego najlepszego!

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
flat top? genialnie! Jeszcze tylko toma wyjebać
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 461
Kupię i postawię na salce, gdy tylko ci idioci przestaną pisać na główkach "gibson". Myślę, że sprzedaż im wzrośnie.

Wszystkiego najlepszego!

Przecież jak nie chcesz to nic nie napiszą  , a jak chcesz to napiszą   bukake  ,to są  Chińczycy , przyjmą zamówienie.......na sz klient naszpannnnn .
« Ostatnia zmiana: 23 Gru, 2014, 02:22:56 wysłana przez Algiz »

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
@Ghost_of_Cain Man, można zamówić sobie dowolny napis na główce, tylko problem w tym by się dogadać z Chińczykiem, bo nie rozumieją wiele więcej ponad podstawowe zwroty i może to wydłużyć i tak już długi termin realizacji (wiosła są wykańczane dopiero po złożeniu zamówienia).

@Johnny No sztuczne światło przekłamało, ale nie jest to flat top, jest bardzo ładnie profilowany.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline rusiu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 237
  • Mejama lama ding dong
Wszystkiego najlepszego i dużo radości z nowej gitary!! Ty ją wybrałeś i to tobie ma służyć i przynosić radość!!!
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
i always go full retard

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
Najlepszego ;)

A nie kusił Cię ChPRS? ;)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
@pshemo Nie-e ;) jakoś miałem gas na wiosło wizualnie takie jak to co wziąłem :P
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
@Ghost_of_Cain Man, można zamówić sobie dowolny napis na główce

A, to przepraszam, zasadniczo zmienia to postac rzeczy.

Mamy w Łodzi takiego czarnoskórego posła, nazywa się Godson, myślę, że taki napis se jebnę.



Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 461

.......Mamy w Łodzi takiego czarnoskórego posła, nazywa się Godson, myślę, że taki napis se jebnę.

Spoiler
 
Spoiler
« Ostatnia zmiana: 23 Gru, 2014, 19:22:30 wysłana przez Algiz »

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.

.......Mamy w Łodzi takiego czarnoskórego posła, nazywa się Godson, myślę, że taki napis se jebnę.

pan godson migrował do PSL. W końcu z dziada pradziada polski rolnik. Afrosłowianin. ;)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
@Stivo2005 prupki nagraj jakies.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
3407 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sty, 2009, 09:13:13
wysłana przez Pan Sinner
95 Odpowiedzi
49911 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Maj, 2011, 08:25:18
wysłana przez wuj Bat
45 Odpowiedzi
23773 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lip, 2010, 13:42:42
wysłana przez wuj Bat
7 Odpowiedzi
5103 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Sty, 2012, 09:47:50
wysłana przez Vin$
19 Odpowiedzi
6426 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Sie, 2014, 00:06:05
wysłana przez wuj Bat