Autor Wątek: Regulacja gryfu - Ibanez RG7620  (Przeczytany 12189 razy)

Offline Palut

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Regulacja gryfu - Ibanez RG7620
« 22 Gru, 2014, 17:01:32 »
Panowie , muszę poprawić krzywiznę gryfu w RG7620 , jest trochę za bardzo wypukła. Zawsze gitarę oddawałem do pełnej regulacji do lutnika , gdyż nie ogarniałem majsterkowania przy FR.  :facepalm:
Teraz jest to na tyle błacha sprawa , że mogę to zrobić na własną rękę. Tyle że wystąpił pewien problem - otóż nie umiem znaleźć pasującego klucza do końcówki pręta. Teoretycznie gdy wkładam 7mm powinno wszytko działać , ale pręt nie rusza się ani w jedną ani w drugą stronę. Nie chcę się siłować z gitarą , nie pierwszy raz reguluję pręt w gitarze i wiem że nie powinien stawiać aż takiego oporu.

Ktoś ma jakieś pomysły ,  jak mogę ruszyć tę machinę lub jakiego klucza użyć ? ???
Pomocy ! Zależy mi na czasie , potrzebuje tego wiosła do studia po świętach.


Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Zdaje sie, że do pręta powinieneś użyć zwykłego imbusa, a nie klucza nasadkowego,..

Offline Palut

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Zdaje sie, że do pręta powinieneś użyć zwykłego imbusa, a nie klucza nasadkowego,..

Żaden imbus nie wchodzi , próbowałem.

Offline Zelman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 277
  • http://trylionband.com
    • Trylion
@Palut - W Ibanezach do regulacji gryfu trzeba użyć klucza o rozmiarze 9/32 cala (7,14 mm), więc ten Twój 7mm powinien dać radę. Jak mocno próbujesz kręcić?
@Dun - w Ibanezach trzeba użyć nasadowego.


Offline Palut

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Dosyć mocno , ale możliwe że pod złym kątem wykonuję ruch. Całą robotę utrudnia rączka klucza , haczy trochę o drewno na główce , gdybym miał Ibanezowski taki jak pokazałeś na zdjęciu pewnie już dawno byłoby po robocie  ;)


Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Kup faję z prawdziwego zdarzenia, nie męcz się z tymi grubasami z castoramy, mogą się blokować we wnęce i nie będziesz wiedział, czy klucz stawia opór, czy pręt.

Zomballo

  • Gość
Użyj klucza fajkowego takiego jak pokazał Zelman. Te Twoje nasadowe są za grube i po prostu nie wchodzą dobrze na nakrętkę dlatego nie dajesz rady jej ruszyć. Jeśli nie masz fajki kup zwykły rurkowy i obetnij na długość taką by swobodnie wlazł na nakrętkę. Przewierć na wylot by móc włożyć jakiś pręt i obracać rurką. Szybki paint:

Offline Palut

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Jedyna nadzieja w jutrzejszych poszukiwaniach w Casto i Praktikerze , ale czarno to widze  :facepalm:

Ma ktoś coś takiego na śląsku?

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
zawsze możesz zeszlifować nasadowy ;)
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.


Offline rusiu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 237
  • Mejama lama ding dong
Jeżeli mieszkasz w miejscowości w której jest Casto i Praktiker, to na 100% masz też jakieś sklepy muzyczne w których są Ibanezy, zapakuj wiosło i wybierz się na spacer, w którymś na pewno mają klucz. Skoda zjebać śrubę od truss roda. Spytaj się też ludzi na FB, ktoś z twojej okolicy pewnie gra na ibku i ma klucz.
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały

Offline Palut

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Żaden muzyczny w Katowicach i Chorzowie nie ma:( liczę jeszcze na znajomych , moze ktos sie znajdzie z tym badziewiem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
http://guitarproject.pl/p/129/5366/grover-klucz-regulacji-preta-5-16-calowy-gibson--narzedzia-lutnictwo.html

kurde jest 5/16 (prawie 9/32 :P)
ja bym po internetach szukał, ew do mainla pisał
i always go full retard

Offline rusiu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 237
  • Mejama lama ding dong
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały

Offline Palut

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36


Dziekuje Panowie:D wszystkie odpowiedzi były bardzo pomocne, dzięki za interwencję:)
Sytuacje uratował klucz rurowy 6x7 za 5zł w castoramie (jak wspomniał ktoś w komentarzu), wszystko działa , gitara uratowana ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Orange

  • Gość
Ale u tak nie wierzę, że w Katowicach i Chorzowie w sklepie muzycznym nie wisi żaden ibanez lub/i sprzedawca z tego sklepu by tego jakoś nie ogarnął.

Offline Palut

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Ale u tak nie wierzę, że w Katowicach i Chorzowie w sklepie muzycznym nie wisi żaden ibanez lub/i sprzedawca z tego sklepu by tego jakoś nie ogarnął.

Rly, dzwoniłem nie raz w tej sprawie do Riffa i RnR , nigdy nie mieli czegoś takiego. Nie wspominam o mniejszych muzycznych w mieście , Ci to w ogóle to takim narzędziu nie słyszeli.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
ibanez to riff.
skoro mają nowe gitary to i w środku pudełek są klucze do ich regulacji.
kiedyś szukając wajchy do jakiegoś wiosła dostałem ją właśnie u nich za free (właśnie wyciągniętą z pudełka z innej gitary :D )
no cóż :P
kwestia podejscia do klienta ;)
i always go full retard

Offline Palut

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 36
Na mnie najwidoczniej mają wyjebane :p


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline Shamrocky

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 11
Ja kupiłem jakiś czas temu na Ebayu za 3 lub 4 euro.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 417
  • It is useless, to resist.
Ja kupiłem jakiś czas temu na Ebayu za 3 lub 4 euro.

Spoiler
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
25 Odpowiedzi
14664 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Mar, 2009, 13:30:51
wysłana przez Tadeo
17 Odpowiedzi
9296 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Maj, 2011, 11:34:34
wysłana przez Jakub0765
15 Odpowiedzi
44964 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Gru, 2014, 15:42:46
wysłana przez Johnny
14 Odpowiedzi
8001 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Maj, 2015, 02:14:54
wysłana przez Orange
Regulacja gryfu

Zaczęty przez stell Ogólnie

4 Odpowiedzi
3360 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Gru, 2021, 19:31:48
wysłana przez wuj Bat