Autor Wątek: [NAD] AMPLIFI 75  (Przeczytany 3192 razy)

Offline rusiu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 237
  • Mejama lama ding dong
[NAD] AMPLIFI 75
« 24 Kwi, 2014, 10:27:23 »
Witam!!!

Szukałem, dopytywałem, oglądałem (na necie:) i w końcu stwierdziłem, że przekonam się na własnej skórze, co takiego Line 6 wymyśliło na nowo. W poniedziałek zamówiłem u Niemca, w czwartek było u mnie w domu. Zamówiłem wersję B-stock, czyli przez kogoś juz kupioną i zwróconą, tańszą prawie 150pln. Spodziewałem się widocznych śladów użytkowania, ale (sic!) nic takiego po rozpakowaniu pudła nie zauważyłem, żadnych rys, kurzu, etc, nawet instrukcja i kabel zasilający były spakowane jak w nowym sprzęcie. Ponieważ do głośnego napierdalania , mam Mesę DR, a potrzebowałem czegoś małego i dobrze brzmiącego nawet przy małych poziomach głośności , czegoś do wykorzystania w mieszkaniu, zdecydowałem sie na wersję 75W.

Jeżeli chodzi o wykonanie to naprawdę nie ma sie do czego przyczepić. Jest elegancko i funkcjonalnie. Brzmienie, nie zaskakuje, ale według mnie jest bardzo dobre. Jest do wyboru, mnóstwo wzmacniaczy, efektów, kolumn, mikrofonów i do tego by je konfigurować, nie trzeba sie schylać, wystarczy wyjąć telefon z kieszeni.

Myślałem, że można wykorzystać port USB do zgrania próbek, ale niestety jest on jeszcze niewykorzystany. Nie mam obecnie żadnego mikrofonu by coś nagrać, ale zapewniam że jak na takiego malucha, nie jest źle.

Jeżeli o mnie chodzi to jest happy, uważam, że do ćwiczenia w domu, wykorzystania na imprezie, czy nawet (można zaryzykować) próbie, Amplifi sie sprawdza i chyba do tego został stworzony. Najważniejsze dla mnie było to, by móc pograć na naprawdę cicho, nie tracąc znacznie na jakości i tu Amplifi zaskoczył mnie pozytywnie.

Na początku zdziwił mnie brak wyjścia na zewnętrzną kolumnę, można by przecież wykorzystać Amplifi jako PODa z wbudowanym wzmacniaczem, ale z drugiej strony czy to by było dobre??, jest to skonfigurowane, jako całość, ma brzmieć dobrze z zainstalowanymi głośnikami i tak brzmi.
Nie uważam, jak to niektórzy się rozpisują, by wadą była konieczność posiadania sprzętu z iOS lub androidem, jest to wzmacniacz sterowany właśnie takimi systemami i jak to komuś nie pasuje, nie musi kupować.

Zalety:
-mobilność,
-prostota obsługi (no może tylko dla tych którzy podążają za nowinkami technicznymi i gadżetami)
-brzmienie
-możliwość słuchania muzyki z telefonów, komputerów, tabletów, poprzez BT
-duża ilość symulacji wzmacniaczy, efektów, kolumn etc.
-pobieranie brzmień z netu i wyszukiwanie pasującego brzmienia do aktualnie słuchanego utworu
-wykonanie
-wygląd (w rzeczywistości wygląda o niebo lepiej niż na zdjęciach)


Wady:
-pamięć w urządzeniu tylko na cztery presety, za to nieograniczona ilość w aplikacji
-brak sterów na PC
-niewykorzystany jak na razie port usb
-brak wyjścia na zewnętrzną kolumnę (czy aby na pewno jest to potrzebne??)


Jak mi się coś jeszcze przypomni, albo coś zauważę, to dopiszę, na razie kilka zdjęć :









Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Odp: [NAD] AMPLIFI 75
« Odpowiedź #1 24 Kwi, 2014, 14:50:53 »
pasuje do dywanu ;)

Offline rusiu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 237
  • Mejama lama ding dong
Odp: [NAD] AMPLIFI 75
« Odpowiedź #2 24 Kwi, 2014, 15:09:56 »
pasuje do dywanu ;)

pod tym kątem go szukałem :)
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały

Offline rusiu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 237
  • Mejama lama ding dong
Odp: [NAD] AMPLIFI 75
« Odpowiedź #3 04 Maj, 2014, 16:22:55 »
Pierwsza aktualizacja Amplifi Remote App i pierwsza dupa...
Nowa wersja 1.0.1 wiesza się na iPhonie  :evil:

Spoiler
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały

Offline rusiu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 237
  • Mejama lama ding dong
Odp: [NAD] AMPLIFI 75
« Odpowiedź #4 23 Gru, 2014, 11:30:16 »
W końcu musiało to nastąpić, Line 6 udostępnił nowy firmware 2.1 dzięki któremu Amplifi 75/150/FX100 staje się interfejsem USB dla PC/MAC
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
AMPLIFi FX100

Zaczęty przez Zomballo Efekty

12 Odpowiedzi
5425 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Mar, 2014, 19:58:29
wysłana przez hector
7 Odpowiedzi
3701 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Wrz, 2016, 23:35:07
wysłana przez matisq